Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Xmen - ja bym się nie zgodził, że modelu nie ma - bo rendery pokazują przecież model, tyle że na razie (miejmy nadzieję) cyfrowy. W tym sensie ta dyskusja może być pożyteczna, gdyby jeszcze był czas to zmienić. Intensywność tej dyskusji pokazuje, że jest zainteresowanie tematem, to już dobry znak.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmroczko napisał:

ja bym się nie zgodził, że modelu nie ma - bo rendery pokazują przecież model, tyle że na razie (miejmy nadzieję) cyfrowy.

Tylko że to co ładnie wygląda na ekranie komputera nie koniecznie jest takie w realu.Dlatego warto jest poczekać na efekt końcowy.Mieliśmy już na tym forum zażarte dyskusje na podstawie  renderów  a jak model się pokazał to już nie było tak "różowo"

 

Godzinę temu, pmroczko napisał:

dyskusja może być pożyteczna,

Dyskusja tak ale nie obrażanie się na wzajem i udowodnianie że moje musi być na wierzchu .

Pozostaje jeszcze sprawa tego na ile producent modelu weźmie te zauważone nieścisłości pod uwagę.

 

Również życzę miłego dnia i pozdrawiam

Paweł

Ps.Ja sobie spokojnie poczekam aż model wyjdzie bo D-11 i D-13  kupię.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 17:03, Kon_Bar napisał:

Nawet nie sugeruj, bo właśnie kupiłem żywicę...

 

@Kon_BarA gdzie to jest dostępne i za ile tysięcy dolarsów 😲

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BRAVO112 napisał:

 

Niepotrzebna ta cala dyskusja.

 

Potrzebna, niepotrzebna. Na pewno niepotrzebna, czy spóźniona jeśli formy są już w produkcji i projekt jest zamknięty. Mimo to może trochę  potrzebna, bo przecież IBG na pewno zrobi 1/48, albo 1/32 i jeśli wyeliminują ten problemik, to zbliżą się do perfekcji, a tego przecież sami chcą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to już razy spotkałem się tu u nas z opinią typu: Mamy tu forum dyskusyjne, ale przecież nie po to, żeby dyskutować - niepotrzebna ta dyskusja. Mam pomysł - może wróćmy do obrzucania się wyzwiskami i insynuacjami - to też niepotrzebne, ale za to jaki fun!

 

 

No dobra, trochę mnie poniosło... Jeżeli formy już wycięte, to rzeczywiście trochę po ptoszkach, że tak powiem... Ale jeżeli nie to właśnie po to nazywa się to forum dyskusyjne, żeby podyskutować. Udział jest dobrowolny, więc powinno być wszystko OK?

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pmroczko napisał:

Ile to już razy spotkałem się tu u nas z opinią typu: Mamy tu forum dyskusyjne, ale przecież nie po to, żeby dyskutować - niepotrzebna ta dyskusja. Mam pomysł - może wróćmy do obrzucania się wyzwiskami i insynuacjami - to też niepotrzebne, ale za to jaki fun!

Definicje dyskusji mogą być różne:)   Żyjemy w czasach różnorodności i każda definicja jest tak samo ważna.  

A tak poważnie, to absolutnie popieram swobodę dyskusji, której jesteś zwolennikiem, tak długo, gdy trzyma się ona tematu, a nie zahacza o osoby w niej biorące. 

 

Edytka: Jutro Arma Hobby pokaże swoją nowość. Pewnie P-51B/C. Będzie mam nadzieję, też gorąca dyskusja:) 

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

. Ale oczywiście nie ma na nich swastyk...

Jeżeli model ma być sprzedawany na rynkach zagranicznych to nie może być a po co robić dwie wersje pudełka i generować dodatkowe koszty.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model samolotu luftwaffe bez swastyki fałszuje przekaz ! 

Swastyki mieli Finowie i Łotwa i co ? I nic ! Sklejać ich maszyny bez oznaczeń ?

Nie wprowadzajcie głupiej poprawności politycznej tam gdzie nie  trzeba , tu nie chodzi o propagowanie faszyzmu tylko o możliwie wierne odtworzenie historii. 

Mam kalki dla wszelkich możliwych kombinacji i zawsze przyklejam ! 

Edytowane przez radoslaw6363
  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radoslaw6363 napisał:

Model samolotu luftwaffe bez swastyki fałszuje przekaz ! 

Swastyki mieli Finowie i Łotwa i co ? I nic ! 

Nie wprowadzajcie głupiej poprawności politycznej tam gdzie nie  trzeba , tu nie chodzi o propagowanie faszyzmu tylko o możliwie wierne odtworzenie historii. 

Mam kalki dla wszelkich możliwych kombinacji i zawsze przyklejam ! 

Winszuję, ale to Bundestag, a nie użytkownicy modelworka wymyślili takie uregulowania w Niemczech. Gdybyś siedział w IBG też musiałbyś mieć te przepisy na uwadze.

 

Poziom rabanu jaki się regularnie podnosi wokół swastyk jest dla mnie niesamowity, brzmi to jakby swastyki w 1:72 były dostępne tylko na czarnym rynku za setki dolarów.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radoslaw6363 napisał:

Mam kalki dla wszelkich możliwych kombinacji i zawsze przyklejam ! 

 I dobrze... sobie przyklejaj.

 

3 minuty temu, radoslaw6363 napisał:

Swastyki mieli Finowie i Łotwa i co ? I nic !

Dokładnie, i bardzo łatwo odróżnić te dwa od niemieckich.

 

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o poprawność polityczną tylko są kraje w których propagowanie symboli systemów totalitarnych (czytaj nazistowskich) jest zakazane.Najbardziej rygorystyczne przepisy są  w Niemczech.Swego czasu była afera na targach w Norymberdze gdzie polska firma pokazywała figurkę ss-mana.Dostali do wyboru albo zasłonią to co trzeba albo zwijają stoisko.Nie wiem czy jeszcze to obowiązuje ale widziałem zdjęcia z imprez za granicą  gdzie swastyki były zasłonięte kawałkami kartonu.Firma Eduard to nawet zestawy kalkomanii na rynek niemiecki ma bez swastyki w całości.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radoslaw6363 napisał:

tu nie chodzi o propagowanie faszyzmu tylko o możliwie wierne odtworzenie historii. 

Masz w zainteresowaniach : historia ,polityka , a nie wiesz że faszyzm to we Włoszech?

U Niemców to nazizm !

Co do pudełek tak być musi ,ale bądź spokojny w kalkach dostaniesz ,no może ,,pokrojone"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, radoslaw6363 napisał:

Model samolotu luftwaffe bez swastyki fałszuje przekaz ! 

A jakiż to ,,ważny" przekaz niosą szwabskie hakenkrojce🤪?

 

2 minuty temu, zatras napisał:

bądź spokojny w kalkach dostaniesz ,no może ,,pokrojone"

O, właśnie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Niemcy to najwięksi antyfaszyści !

 Mam gdzieś fotki z EFA Mobile Zeiten (do 2018 EFA-Museum für Deutsche Automobilgeschichte). w Bawarskim Amerang.

Jest tam ekspozycja kolejek i na wielu modelach znajduje się swastyka.

Dziś mówią że nie wolno używać swastyk, jutro powiedzą że nie wolno rozpowszechniać modeli militarnych, gdyż propagujemy przemoc. 

 

 

 
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na Intermodellbau w Dortmundzie zwrocono mi po cichu uwage na swastyke na moim Do-17 na dioramie

Zakrylem ja kawalkiem zielonej siatki maskujacej. W tym samym czasie w hali 5 stala wielka replika 1:6 ( chyba ) Me-262

ze swastyka 20x20cm . Gdzies chyba mam nawet nagranie na tasmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby daleko nie szukać to "afera"z początku tego roku  gdy polska firma produkująca klocki musiała  wycofać dwa zestawy że sprzedaży bo niby propagują nazizm.Co najważniejsze największe oburzenie te zestawy wywołały za oceanem.

Także nie ma się co dziwić IBG że dmuchają na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Xmen napisał:

gdy polska firma produkująca klocki musiała 

Bo na klockach to ,,must have"... ? do tego uśmiechnięte ludziki w czarnych mundurach na tigrze...a łebki mają problem z datą Powstania Warszawskiego, o Bitwie nad Bzurą czy kpt. Raginisie nawet nie wspomnę...

O gen. Skalskim jest jedna kalkomania, a hitlerowskich bandytów mistercraft wydał całą serię...i to nie jest żadna poprawność.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, myszaty napisał:

Bo na klockach to ,,must have"... ? do tego uśmiechnięte ludziki w czarnych mundurach na tigrze...a łebki mają problem z datą Powstania Warszawskiego, o Bitwie nad Bzurą czy kpt. Raginisie nawet nie wspomnę...

O gen. Skalskim jest jedna kalkomania, a hitlerowskich bandytów mistercraft wydał całą serię...i to nie jest żadna poprawność.

Akurat z klockami chodziło wyłącznie o "niemieckość" produkowanych pojazdów, bo jakimś cudem Mercedes do wożenia notabli był bardziej nazistowski w oczach strażników politycznej poprawności niż Tygrysy i Pantery. To akurat przykład grubej przesady.

A uśmiechnięty czołgista w Tygrysie mierzi mnie tak samo jak uśmiechnięty czołgista w Shermanie czy w TKSie, wszyscy żyli z zabijania ludzi i do śmiechu im nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipsg napisał:

wszyscy żyli z zabijania ludzi

Żyli z zabijania??? Może by nie musieli gdyby....

Widzę że bardzo łatwo przychodzi wam stawiać znak równości pomiędzy agresorem a ofiarą, ja taki tolerancyjny nie jestem.

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypomnę, że kleimy modele z gwiazdami czerwonymi, a komunizm zamordował 100 milionów osób, a nie jest zakazane noszenie koszulki z Che Guevarą... Niby ustawa antykomunistyczna i zakaz propagowania ustroju komunistycznego, a w dąbrowie górniczej działą sobie polska partia komunistyczna...

 

Mamy w modelu chyba każdy sprzęt, którym walczyli niemcy w II WŚ i szereg modeli komuchów, taka tamiya, czy italeri lub revell właściwie 80% ich oferty to luftwaffe albo wehrmacht...

 

A swastyka musi być, bo tak te samoloty wyglądały. W polsce nie można używać krzyżyka niespodzianego i przez to np Podhalańczycy musieli zmienić odznaki wojskowe, a stare zakopiańskie ornamenty były usuwane, a to nie swastyka, tylko krzyżyk niespodziany. Wgl świat jakoś ostatnio polubił komunizm........

 

 

ale off-top

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.