Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki z Model Maker-a przechytrzyli  system, 

Sami tworzą malowanie okolicznościowe żeby je potem wydać na kalkach:

https://www.mojehobby.pl/products/Su-22M4-Spirit-of-Stefan-Stec-41464106.html

Pomysł genialny 😎 

swoją drogą oznaczenia okolicznościowe zacne i oby takich więcej!

Pozdr ww

 

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, filipsg napisał:

Albatros na zbiorniku jest przeuroczy :D

 

myślałem że nasze Suki nadają się już tylko do szkolenia i robienia za cele (czyli też do szkolenia), a tu proszę, dochodzi jeszcze rola... kulturotwórcza!

 

Jeszcze będą musiały latać jak 95% stanu F-35 będzie uziemione w oczekiwaniu na części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe KP przepakowuje stare KP zregenerowane i wzbogacone o nowe części przez dawne KP Models :mrgreen: Ciekawe jakie fajne malowanka będą i jaka cena 😎 To samo w edycji Smera można kupić za 55-65 zł.

Bloch-MB-200-Czech-bg18-V.jpg

100_1076.jpg

100_1077.jpg

100_1080.jpg

Bloch-MB-200-France-bg4ee-V.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artek82 napisał:

Nowe KP przepakowuje stare KP zregenerowane i wzbogacone o nowe części przez dawne KP Models :mrgreen: Ciekawe jakie fajne malowanka będą i jaka cena 😎 To samo w edycji Smera można kupić za 55-65 zł.

U mnie w magazymku leżą 2 szt. "starego KP", jeden rozgrzebany a drugi "fenfel nówka nie śmigany" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej, o moim wczorajszym odkryciu.

Wprawdzie nowością było to ze 3 lata temu, ale... już jest niedostępne! :szok:

large_70012-box.jpg.d6dcf1eb185b2943666cc29bcd8f210e.jpglarge_70014-box.jpg.a61a025273aafb75546b55c661180f42.jpg

Być może o sprawie wiecie coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, był to niewątpliwie najlepszy model Fokkera E.V na rynku. Z kilkoma bardzo dobrymi pomysłami zastosowanymi w fazie projektowania. Przy czym poziom wykonawstwa był mocno "taki se", co objawiło się zapadliskami tworzywa na płacie, wzdłuż linii podziału poszycia. Właściwie wszystkich linii podziału. Arma Hobby okrasiła to bezczelną sugestią, by potraktować to jako "imitację spracowanego poszycia" co tak się miało do rzeczywistego wyglądu spracowanej sklejki na placie tego samolotu, jak przysłowiowa pięść do nosa. Okazało się w końcu, że wadliwie zaprojektowano kanały dolotowe tworzywa i wystarczyło zwiększyć ich średnicę żeby problem zniknął. Taka sprawa powinna być skorygowana po wykonaniu próbnych wtrysków.
Model Rodena bije detalami na głowę. Sposobem montażu płata czy podwozia - tez. Kalkami też bił. No i plastyk był - moim zdaniem - przyjemniejszy w obróbce od rodenowego. Ewenementem na rynku modelarskim były kalki z imitacją sklejki do nalepienia na - uwaga - w e w n ę t r z n e powierzchnie boczne kadłuba (sic!) oraz śmigło (te raczej dość trudne do wykorzystania, acz sam pomysł zacny) zawarte w zestawie "expert". Wersja nazwana "Lozenge", bez blachy fototrawionej, przemknęła przez sklepy jak meteor i znikła, a - niestety - samych kalek u producenta dostać nie było można (podwójna szkoda).

Edytowane przez Jostein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mały Fokker to raczej nie jest najpopularniejsza/najbardziej chodliwa miniatura (wiadomo - spity bf-y itd...) ale z tego co wiem to też nie jest short run

 Mam takie wrażenie że jest to chwilowa przerwa (junior wszak jest cały czas dostępny) i jeszcze zobaczymy na półkach zestaw expert / limitowane serie 

Niech tylko rynek się nieco stęskni i upomni 😉

Pozdr! ww 

 

P.s. mówią że modele trzeba sklejać a nie magazynować, ja tam jednak mam 2 fokkery army na stanie, więc czasem warto coś zachomikować 😜

 

 

 

 

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wuwumaster napisał:

Mam takie wrażenie że jest to chwilowa przerwa

Pozostając przy tej nadziei, wrzucę to, co ma być dostępne lada chwila:

244491714_4660598840637103_2526839091429085519_n.thumb.jpg.8bcaf88138b0c4df5589f9717412adcf.jpg

 

Malowanka polskie nie rzucają na kolana, a szkoda, bo tych ciekawych było naprawdę sporo.

Indyjska też rozczarowuje, bo zestaw numerów tylko do jednego samolotu i w dodatku bez godła jednostki.

Myślę, że w zupełności mogli darować  sobie 1-2 malowanka polskie, a w zamian dać pełną numerację Indyjskich Sił Powietrznych.

Ale to takie moje dywagacje... 

244461884_4660602907303363_3662291304501404435_n.thumb.jpg.672a1837a6306b812d2e35b95cfe591d.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w tej edycji Iskry łaskawie uzupełnią brakujące detale, na które przewidziano miejsce do ich wklejenia, choć w modelu nie występowały ani w plastyku, ani na blaszce? Chodzi o te panele z otworami na oprofilowaniu przejścia kadłub-skrzydło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jostein napisał:

Ciekawe, czy w tej edycji Iskry łaskawie uzupełnią brakujące detale

Zakładam się, że nie...

Jest w zestawie jeszcze jeden element "wielki nieobecny", czyli wnęka podwozia głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już dostępny

https://www.martola.com.pl/pl306/produkty95032/ts_11_iskra_bis_df_expert_set

 

Nie wiem czemu, wklejając linka jest on widoczny jako zwykły tekst :hmmm:

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 12:39, Grzes napisał:

Lim-5 od Airfixa

Ktoś coś wie w temacie?

1714800295_mar199241_ax03092_1.jpg.016d84165762b3598c2a8ae364c08e6a.jpg

Wg Scalemates przepak, ale ma zawierać "new parts" a więc... trzeba zaczekać na fotki ramek 😉
Jeżeli wierzyć Britmodeller to chyba faktycznie nic nowego

Edytowane przez Kon_Bar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.