Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Posiadam w swoich zbiorach książkę Polskie Lotnicteo Wojskowe 1918-1920, ale po przekartkowaniu nie znalazłem żadnego Dolphina. 

 

 

Cała nadzieja w tej książce, może ktoś z forumowiczów posiada?

 

1478034123_mar150144_ps22_fighter___100_lat(1).jpg.f546b52840873e312b012c6a0897250e.jpg

Owszem, "ktoś" ma. O Dolphinach są tam dwie (słownie: dwie) strony, z czego połowę pierwszej zajmuje zdjęcie, na którym stojący i siedzący żołnierze z 18 Eskadry prawie zupełnie zasłaniają Dolphina - widać śmigło /łopaty prawie w całości oklejone jasnym płótnem(?)/, front osłony silnika, prostokątną szybę wiatrochronu z otworem na celownik lunetkowy (?)  i krawędź natarcia górnego plata.

 

Edytowane przez Jostein
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

gdy kwitów nie ma, jak i gdy kwity są i nie zgadzają się z jego tfu-rczością.

Jak kwitów nie ma, to nie ma...i nie ma co marudzić.

Jak są, to niech sobie tworzy do bólu, byle model był dostępny, dla szukających prawdy to nie problem, i tak poświęcą czas i energię na weryfikację,  dla modelarzy półkowników ( takich jak ja) do przełknięcia. 

ale model jest i jest baza do działania

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jostein napisał:

Owszem, "ktoś" ma. O Dolphinach są tam dwie (słownie: dwie) strony, z czego połowę pierwszej zajmuje zdjęcie, na którym stojący i siedzący żołnierze z 18 Eskadry prawie zupełnie zasłaniają Dolphina - widać śmigło /łopaty prawie w całości oklejone jasnym płótnem(?)/, front osłony silnika, prostokątną szybę wiatrochronu z otworem na celownik lunetkowy (?)  i krawędź natarcia górnego plata.

 

Są dwa zdjęcia, w zasadzie bliźniacze. Zdjęcie pochodzi ze str Modele z Szachownicą.

sopwith dolphin 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Posiadam w swoich zbiorach książkę Polskie Lotnicteo Wojskowe 1918-1920, ale po przekartkowaniu nie znalazłem żadnego Dolphina. 

 

 

Cała nadzieja w tej książce, może ktoś z forumowiczów posiada?

 

1478034123_mar150144_ps22_fighter___100_lat(1).jpg.f546b52840873e312b012c6a0897250e.jpg

Książkę posiadam ale nie ma nadziei bo sa znane tylko dwa zdjęcia polskich Dolphinów i oba prawieidentyczne: piloci 19 Eskadry stojący przed samolotem,. Widac tylko częsciowo szachownice na skrzydłach. Można fantazjowac ( salamandra na boku kadłuba) można racjonalizować ( numer typu 19 i kolejne numery) ale nie wiadomo jak było. Równie dobrze mogli nic nie zdażyć namalować na bokach albo zostawić angielskie numery jak w Fighterze. Nie wiadomo jak było, po prostu nie ma materiałów  aDolphiny posłużyły dosłownie chwilkę i poszły na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopernik napisał:

Chyba nikt nie wspomniał o wznowieniu przez Amodel Wilgi. Jest dostępna od jakiegoś czasu za ok 60 zł. Czekać na Answer czy nie ? Oto jest pytanie 😁

wi.jpg

Mogę odstąpić swoją, pływakową plus ramka z podwoziem kołowym i blaszką Parta do wnętrza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kopernik napisał:

Czekać na Answer czy nie ?

Pytanie: Co mamy z Answera?

Odpowiedź: Rysunek pudełka. 

Interpretację zostawiam każdemu według uznania...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jostein napisał:

Ledwo w KS wrzucili do działu zapowiedzi, a niemal natychmiast pojawił się status "wyprzedany".

2 godziny temu, kopernik napisał:

Ja widzę że to zapowiedz + wkrótce = niedostępny. Ani słowa o tym, że wyprzedany ...

no ładnie, ładnie....     czyli rację mają Ci co mówią że ciężki czasy nadchodzą i wraca PRL - wszystkie poszły spod lady   :haha:

 

EDIT ------------------------------------------

 

W dniu 26.09.2021 o 17:29, kopernik napisał:

Chyba nikt nie wspomniał o wznowieniu przez Amodel Wilgi.

żeby z tego mydła coś sensownego wyskrobać to trzeba być niezłym kozakiem, mieć silną wątrobę i poświęcić 2 lata życia  :haha:

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, M.A.V. napisał:

 

 

 

żeby z tego mydła coś sensownego wyskrobać to trzeba być niezłym kozakiem, mieć silną wątrobę i poświęcić 2 lata życia  :haha:

 

 a skad wiesz, ze juz Wilge od dwoch lat mecze???? bedzie gotowa na swieta, a czy cos sensownego to juz sami ocenicie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 21:22, Jostein napisał:

https://ksmodel.pl/sklep/szczegoly/sopwith-dolphin-in-polish-services-1-72-24445/#

Ledwo w KS wrzucili do działu zapowiedzi, a niemal natychmiast pojawił się status "wyprzedany".

 

To po prostu ta strona tak działa, wystarczy poczekać i znowu będzie opcja kupna, ewentualnie można napisać na maila sklepu.

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 18:49, BRAVO112 napisał:

 a skad wiesz, ze juz Wilge od dwoch lat mecze???? bedzie gotowa na swieta, a czy cos sensownego to juz sami ocenicie

:piwo:  ja kiedyś zacząłem dłubać przy wersji pływakowej ale szybko się poddałem - jakoś po 4-5 miesiącach :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.