Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Wojtu204 napisał:

koledze em chodziło, że ten Viggen bazuje na Hellerze, że to przeryty stary model.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, myszaty napisał:

Więc nadal będe kibicował p.Muzikantowi j jego polityce marketingowo- produkcyjnej.

Bo inaczej bregueta, salmsona, dolphina, hansy czy bleriota  bym nie ujrzał.

I był skazany na jakieś gluty na allegro z hitkita ( przy dozie szczęścia)  za nienormalne pieniądze z dopiskiem ,,vintage" 😀.

Vivat Muzikant!

:mrgreen:

 

 

 

Jakby Kovozavody wydał Bregueta XIX, to nawet bym po niego pojechał do czech. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, letalin napisał:

Z tych trzech mam tylko Viggena z SH. Mam też Hellera. 

Nie widzę żadnego pokrewieństwa. Poza oczywiście pierwowzorem.

 

Przyłóż lewą połówke kadłuba SH do prawej połówki kadłuba Hellera.Tak ładnie pasują do siebie.Również skrzydła. Mystere jest super klonem z wgłebnymi liniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, letalin napisał:

koledze em chodziło, że ten Viggen bazuje na Hellerze, że to przeryty stary model.  

Tarangus to ich nowe opracowanie, z Hellerem ma wspólny temat miniatury, więc też "pudło" 😉

Wystarczy spojrzeć na inboxy dostępne chociażby na Mojehobby:

Heller:

https://www.mojehobby.pl/products/Viggen.html

 

Special Hobby:

https://www.mojehobby.pl/products/Ja-37-Viggen-Fighter-Version.html

 

Edytowane przez Wojtu204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, em napisał:

 

Przyłóż lewą połówke kadłuba SH do prawej połówki kadłuba Hellera.Tak ładnie pasują do siebie.Również skrzydła. Mystere jest super klonem z wgłebnymi liniami.

Okazało się, skleroza nie boli, że mam też Super Mystere Airfixa i nowy SH. Sprawdzę.

Zestawy SH, jeśli nawet są klonami starych klasyków, to są tak dobrze przetworzone, że nie budziły moich podejrzeń. 

Nie wykluczam, że masz rację, ale wkład pracy w projekt jest w SH bez porównania większy, niż w idącym na łatwiznę AZ/KP, gdzie to pokrewieństwo z klonowanymi zestawami jest b. wyraźne. Podobnie zresztą jak w wielu innych zestawach czeskich producentów, którzy wymyślili swoją metodę unowocześniania vintydży. Sword w Gladiatorze nawet nie zaszpachlował dokładnie otworów na naciągi, które miał Heller.  

 

Edit: Połówek kadłuba Viggena nie da się porównać, bo SH ma podział w poziomie, a Heller klasycznie w pionie.  Podział skrzydła też jest inny. Pokrewieństwo może jakieś być, ale jeśli udało się SH mnie oszukać, to mogę im tylko pogratulować. Inżynieria wtórna na b.wysokim poziomie. 

Edytowane przez letalin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pasqual napisał:

Czy przypadkiem nie odwrotnie?  Nie było tak, że formy na zlecenie Tarangusa wydał SH? 

Bardzo możliwe, że tak właśnie było 🙂

Natomiast to nadal nie jest Heller, o czym świadczy chociażby inny podział technologiczny, czy pozim zdetalowania obydwu modeli.
Przykładanie połówek i to że pasują, świadczy tylko o zgodności wymiarowej (lub tej samej niezgodności) obydwu modeli w odniesieniu do oryginału. Idąc tym tokiem rozumowania, jeśli przyłożylibyśmy np. połówki kadłuba lub skrzydeł P-51 Army do Tamiyi i okazałoby się, że pasują, to oznaczałoby, że Arma jest przerytym i przenitowanym klonem Tamiyi?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jakby Kovozavody wydał Bregueta XIX, to nawet bym po niego pojechał do czech. 

No i jeszcze za Farmana Goliatha, Wibaulta-70, Spada-61, PWS-A, jakieś RWD-13 to normalnie bym sobie Skodę Favoritkę kupił 🙃

A za Kruka, Gawrona, Belfegora czy Zlina 526AFS w 1/72 to bym chyba obywatelstwo zmienił 🤪

Normalnie erotishen fantastishen się zrobiło 😎

Ja czekam na Muzikantowe Cessny 185 i 150 zapowiadane już od dobrych kilku lat ⚠️ Podobno w tym roku już mają być to zobaczymy co to będą za wynalazki 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, em napisał:

Co wiadomo o  M-18 Karaya i jej samej. Strona nie działa.

Już miałem w koszyku, wydawało się, że sprawa jest na ostatniej prostej. No i się skiepściło. Był jakiś głos, że inwestycja przerosła możliwości firmy.  

 

Answer już z trzema plastikami zalega...

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, letalin napisał:

 

 

Edit: Połówek kadłuba Viggena nie da się porównać, bo SH ma podział w poziomie, a Heller klasycznie w pionie.  Podział skrzydła też jest inny. Pokrewieństwo może jakieś być, ale jeśli udało się SH mnie oszukać, to mogę im tylko pogratulować. Inżynieria wtórna na b.wysokim poziomie. 

 

SH podchodzi do tego z większym zaangażowaniem niz p.Muzykant 😉 stąd róznice. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtu204 napisał:

Bardzo możliwe, że tak właśnie było 🙂

Natomiast to nadal nie jest Heller, o czym świadczy chociażby inny podział technologiczny, czy pozim zdetalowania obydwu modeli.
Przykładanie połówek i to że pasują, świadczy tylko o zgodności wymiarowej (lub tej samej niezgodności) obydwu modeli w odniesieniu do oryginału. Idąc tym tokiem rozumowania, jeśli przyłożylibyśmy np. połówki kadłuba lub skrzydeł P-51 Army do Tamiyi i okazałoby się, że pasują, to oznaczałoby, że Arma jest przerytym i przenitowanym klonem Tamiyi?🤔

Chodziło mi tylko o źródło pochodzenia form Viggena. Nic więcej. Generalnie wszystkie modele powinny do siebie pasować skoro mają to samo źródło czyli konkretny realny samolot. Różnice powinny być tylko w podziale technologicznym ale ten też narzuca technologia wtrysku więc i też będą pewne podobieństwa. Czy jeśli części nowego Mirage III SH będą pasowały z Hellerem to będzie jego kopia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artek82 napisał:

No i jeszcze za Farmana Goliatha, Wibaulta-70, Spada-61, PWS-A, jakieś RWD-13 to normalnie bym sobie Skodę Favoritkę kupił 🙃

A za Kruka, Gawrona, Belfegora czy Zlina 526AFS w 1/72 to bym chyba obywatelstwo zmienił 🤪

Normalnie erotishen fantastishen się zrobiło 😎

Ja czekam na Muzikantowe Cessny 185 i 150 zapowiadane już od dobrych kilku lat ⚠️ Podobno w tym roku już mają być to zobaczymy co to będą za wynalazki 😉

Gotów jestem się założyć, że https://www.omega-models.com/. Tam też jest Breguet XIX, więc może?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pasqual napisał:

 Nic więcej. Generalnie wszystkie modele powinny do siebie pasować skoro mają to samo źródło czyli konkretny realny samolot. 

 

Generalnie TAK, ale pod warunkiem że każdy korzysta z rysunków fabrycznych. Jednego kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, em napisał:

Generalnie TAK, ale pod warunkiem że każdy korzysta z rysunków fabrycznych. Jednego kompletu

Niech korzysta z czego chce (planów, LIDARa) byleby był maksymalnie zgodny z realnym samolotem. Ja kończę nie bałaganię w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Dmitruk napisał:

Gotów jestem się założyć, że https://www.omega-models.com/. Tam też jest Breguet XIX, więc może?

I jest nawet Polak :hmmm:

https://omega-models.com/index.php?route=product/product&path=95&product_id=108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Piotr Dmitruk napisał:

Gotów jestem się założyć, że https://www.omega-models.com/. Tam też jest Breguet XIX, więc może?

Piotrze znam te modele. Oni robią tylko Cessny 172 i 182, a KaPeć ma wydać Cessny 185 i 150. 

Breguet XIX myślę że wart uwagi bo i dostępny i wart chyba ceny w porównaniu do Hit Kit gluta 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.