Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, giberes napisał:

Nie widzę powodu do bojkotu Zvezdy, dopóki polskie firmy państwowe kupują rosyjską ropę. To by była zwykła hipokryzja. Pytanie do kolegów bojkotujących zabawki ze wschodu: czy zaprzestaliście kupowania paliwa wyprodukowanego z rosyjskiej ropy? 

A jak przestaną kupować ropę, to dalej będziesz kupował rosyjskie modele, bo nie będzie na nie zakazu? Paliwa są towarem strategicznym i jako konsumenci nie mamy wpływu na ich pochodzenie (mam przynajmniej nadzieję że nie robisz biednym pracownikom stacji benzynowych awantur, kiedy nie wiedzą z jakiego kraju akurat pochodzi paliwo w dystrybutorze), tak jak państwowe przedsiębiorstwa nic nie poradzą w ciągu miesiąca na to, że wciąż surowców z Rosji potrzebują. Z kolei na każdą drobną gałąź przemysłu jak modelarstwo też odgórnych sankcji nie będzie, bo to niecelowe - dla rosyjskiej gospodarki upadek Zwiezdy i kilku producentów żywic będzie niezauważalny, a w Polsce opinia publiczna będzie drwić że nakładamy symboliczne sankcje zamiast robić coś sensownego. Drobne branże to przestrzeń dla bojkotów konsumenckich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, giberes napisał:

Nie widzę powodu do bojkotu Zvezdy, dopóki polskie firmy państwowe kupują rosyjską ropę. To by była zwykła hipokryzja. Pytanie do kolegów bojkotujących zabawki ze wschodu: czy zaprzestaliście kupowania paliwa wyprodukowanego z rosyjskiej ropy? 

Jakie paliwo kupujesz nie zależy od Ciebie ( przeważnie nawet nie wiesz kto je dostarczył ). Jaki model wybierasz już TAK !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipsg napisał:

mam przynajmniej nadzieję że nie robisz biednym pracownikom stacji benzynowych awantur, kiedy nie wiedzą z jakiego kraju akurat pochodzi paliwo w dystrybutorze

Ja się nie obrażam ani na modele, ani na paliwo, obrażam się na rządową inflację. Za jedno tankowania płacę teraz o 200 zł więcej i jest to zakup regularny. Za Su 25 zaplacilem mniej niż 200 zł i był to zakup jednorazowy. 

Ja kończę offtop, zaraz i tak posprzątają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, giberes napisał:

Ja się nie obrażam ani na modele, ani na paliwo, obrażam się na rządową inflację. Za jedno tankowania płacę teraz o 200 zł więcej i jest to zakup regularny. Za Su 25 zaplacilem mniej niż 200 zł i był to zakup jednorazowy. 

Ja kończę offtop, zaraz i tak posprzątają. 

Paliwo kupiłeś bo musiałeś ( i nie wiadomo czy ruskie !), model ( nie napisałeś, czy wyprodukowany przez ruskich) już na własne życzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Koledzy modelarze, zamiast cieszyć się pasją, toczycie te swoje śmieszne potyczki...

Tymczasem handel wielkich ma się naprawdę dobrze i nie zmienią tego żadne Wasze bojkoty.

Różnica jest taka, że przez granicę zamiast tirów rosyjskich i białoruskich jadą kazachskie...

 

Wracajcie do hobby.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia mi się nasuwa, na którą wielu zwraca uwagę i równie wielu zdaje się nie zwracać na nią uwagi... to, czy kupicie modele rosyjskich producentów dostępne obecnie w polskich sklepach, czy ich nie kupicie, rosyjskim producentom nie robi absolutnie żadnej różnicy, ponieważ za te modele dostali już kasę 🤷‍♂️
Pewnie zaboli ich brak nowych zamówień, a to już większość polskich sklepów zapowiedziało - choć wielkość bólu będzie pewnie adekwatna do wielkości udziału polskiego rynku w ogólnym wolumenie ich eksportu - a jakoś nie chce mi się wierzyć, że byliśmy głównym odbiorcą.

Natomiast te dostawy, które już dotarły i się nie sprzedadzą zabolą wyłącznie polskich sprzedawców, bo będzie zalegać im towar, który opłacili, a nie mogą sprzedać.
Dlatego od strony modelarskiej podszedłem praktycznie - ukazał się na rynku model rosyjskiej maszyny rosyjskiego producenta, na który czekałem, to kupiłem, mając powyższe na względzie, a ponieważ jest tak, a nie inaczej w świecie dookoła, to odłożyłem na półkę i zająłem się innymi projektami - na ten przyjdzie jeszcze czas. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPAD 510 - na bank zainteresuje zbieraczy miniaturek maszyn na których walczyli lub latali nasi piloci. Za http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/501/126/Bleriot-SPAD-S-510C1 

" W Polsce.

W I połowie 1940 r. na samolotach Blériot SPAD S-510 latali również Polacy, piloci Polskich Sił Powietrznych we Francji. Używane były do lotów szkolnych i bojowych w:
- ośrodku szkoleniowym St. Etienne,
- ośrodku szkoleniowym Lyon Mions,
- ośrodku szkoleniowym Tours,
- Centrum Wyszkolenia Lotnictwa w Lyon-Bron,
- kluczu obrony lotniska Bussac (ok. 50 km na północny wschód od Bordeaux), posiadał na wyposażeniu 4 samoloty Dewoitine D-501 i 4 samoloty Spad-510 (wg [1], natomiast wg [3]- klucz posiadał na wyposażeniu samoloty Dewoitine D-500/D-510).

Piloci z grupy por. Wolańskiego EAA 301 Châteaudun, którzy zajmowali się transportem samolotów na lotniska przyfrontowe, latali również samolotami Blériot SPAD S-510. 17.05.1940 r. cztery samoloty SPAD S-510, pilotowane przez polskich pilotów, zostały rozbite podczas dyslokacji z Romilly do Rennes. Jedną z przyczyn wypadków mogło być zwiększone zużycie paliwa i zbyt mały jego zapas w samolotach. "

Bez nazwy.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kopernik napisał:

SPAD 510 - na bank zainteresuje zbieraczy miniaturek maszyn na których walczyli lub latali nasi piloci. Za http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/501/126/Bleriot-SPAD-S-510C1 

" W Polsce.

W I połowie 1940 r. na samolotach Blériot SPAD S-510 latali również Polacy, piloci Polskich Sił Powietrznych we Francji. Używane były do lotów szkolnych i bojowych w:
- ośrodku szkoleniowym St. Etienne,
- ośrodku szkoleniowym Lyon Mions,
- ośrodku szkoleniowym Tours,
- Centrum Wyszkolenia Lotnictwa w Lyon-Bron,
- kluczu obrony lotniska Bussac (ok. 50 km na północny wschód od Bordeaux), posiadał na wyposażeniu 4 samoloty Dewoitine D-501 i 4 samoloty Spad-510 (wg [1], natomiast wg [3]- klucz posiadał na wyposażeniu samoloty Dewoitine D-500/D-510).

Piloci z grupy por. Wolańskiego EAA 301 Châteaudun, którzy zajmowali się transportem samolotów na lotniska przyfrontowe, latali również samolotami Blériot SPAD S-510. 17.05.1940 r. cztery samoloty SPAD S-510, pilotowane przez polskich pilotów, zostały rozbite podczas dyslokacji z Romilly do Rennes. Jedną z przyczyn wypadków mogło być zwiększone zużycie paliwa i zbyt mały jego zapas w samolotach. "

Bez nazwy.jpg

Co więcej na boxarcie jest polska maszyna z CWL. Czesi o nas dbają 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny francuski polonik. To mi się podoba :brawo:

 

Wiadomo już ile będzie kosztować? Na pewno go prędzej czy później kupię i skleję. 

 

Znalazłem schemat malowania Spada z CWL z tego zestawu:

Screenshot_20220526-083648_Chrome.jpg.96e8e3622513a52bcf45f39bfdca1913.jpg

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Kolejny francuski polonik. To mi się podoba :brawo:

 

Wiadomo już ile będzie kosztować? Na pewno go prędzej czy później kupię i skleję. 

 

Znalazłem schemat malowania Spada z CWL z tego zestawu:

Screenshot_20220526-083648_Chrome.jpg.96e8e3622513a52bcf45f39bfdca1913.jpg

Wiadomo..w KS 89zł

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arma Hobby w swoim newsletteru zapowiada P-51D w skali 1:72 na grudzień 2022/styczeń 2023. :)

Edytowane przez Roland_Sebastian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, patrząc po tym jakie ostatnio mieli obsuwy. Szczerze, to wolę dłużej poczekać o te 2 miesiące i dostać dobrze zaprojektowany model niż żeby mieli się spieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach zbudować jeszcze jedną czaplę. Jeżeli okaże się, że w zestawie będą godła dla którejś z eskadr, to kupię i zbuduję (może nawet zrobię warsztat na forum).

 

Te sety pokrywają się z obecnym portfolio ZTS Plastyk. Czyżby Plastyk odsprzedał formy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę schodząc z Poloników - zobaczyłem na sąsiednim forum zajawkę o nowym wypuście Fine Molds: japońskiej przeróbce F-16, oznaczonej jako F-2. Nie znam się specjalnie na współczesnym lotnictwie kraju kwitnącej wiśni, ale szczęka opadła... To jakiś kosmos:

F2-4.thumb.jpg.cccaddad2c5230f3d74569694000ba51.jpg

F2-1.thumb.jpg.d97677900a002520bad2f81634a5315d.jpgF2-3.thumb.jpg.3cba5d12c9f2b3d1912621fd8931604c.jpg

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.