Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, DamianosPL napisał:

Czyli będą robione nowe formy czy jak? A co potem sie dzieje z tymi starymi?

Mistercraft kupuje.

 

A ten Mustang w katalogu Italeri na 2022 nie ma oznaczenia "New Moulds".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DamianosPL napisał:

Dziwne przeciez jest zakaz handlu z Rosją to skąd biorą wypraski?

Tutaj nie ma nic dziwnego.

Zakaz zakazem a życie swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DamianosPL napisał:

Dziwne przeciez jest zakaz handlu z Rosją to skąd biorą wypraski?

Jeśli zakupili wypraski już wcześniej, zanim zakaz wszedł w życie, to nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, że zawartości takiego zestawu raczej nie opracowuje się w miesiąc.
Więc zrozumiałe jest, że skoro się zainwestowało kasę, to chce się ją odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wojtu204 napisał:

Jeśli zakupili wypraski już wcześniej, zanim zakaz wszedł w życie, to nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza, że zawartości takiego zestawu raczej nie opracowuje się w miesiąc.
Więc zrozumiałe jest, że skoro się zainwestowało kasę, to chce się ją odzyskać.

To ja na ich miejscu usunął nazwe Firmy Zvezda na pudełku.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipsg napisał:

A skąd wytrzasnęliście informację o japońskim zakazie handlu z Rosją obejmującym modele plastikowe? 😉

 

Nie chodzi o zakaz, a o przyzwoitość. Japonia zareagowała gniewnie na ogłoszenie przez MSZ Rosji, że Moskwa wycofuje się z rozmów z Tokio na temat zawarcia traktatu pokojowego, którego po II wojnie światowej nie zawarł z Cesarstwem Japonii ZSRR, którego Rosja jest sukcesorem. - To informacja z marca, wiele mówiąca  o stosunkach między tymi państwami. Ponadto, Japonia jest jednym z państw które, nakładają rzeczywiste sankcje względem putinowskiej rosji. Swoją drogą, myślę, że sklepy w całym demokratycznym świecie powinny wyprzedać zapasy i wycofać ofertę ruskich firm. A brać modelarska solidarnie nie kupować modeli wyprodukowanych przez ruskich. 

 

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kopernik napisał:

Nie chodzi o zakaz, a o przyzwoitość. Japonia zareagowała gniewnie na ogłoszenie przez MSZ Rosji, że Moskwa wycofuje się z rozmów z Tokio na temat zawarcia traktatu pokojowego, którego po II wojnie światowej nie zawarł z Cesarstwem Japonii ZSRR, którego Rosja jest sukcesorem. - To informacja z marca, wiele mówiąca  o stosunkach między tymi państwami. Ponadto, Japonia jest jednym z państw które, nakładają rzeczywiste sankcje względem putinowskiej rosji. Swoją drogą, myślę, że sklepy w całym demokratycznym świecie powinny wyprzedać zapasy i wycofać ofertę ruskich firm. A brać modelarska solidarnie nie kupować modeli wyprodukowanych przez ruskich. 

 

No tak, ale zakazu żadnego nie ma, a biznes to kiepskie miejsce na szukanie przyzwoitości. Japońskie firmy produkują swoje modele w Chinach i współpracują z chińskimi firmami mimo tradycyjnie złych relacji między Pekinem a Tokio i pomimo współczesnych chińskich zbrodni w Tybecie i Sinciangu, więc skąd pomysł, że mieliby teraz zerwać współpracę ze Zwiezdą? Kolega wyżej pisał o jakimś rzekomym zakazie, którego nigdy nie było. Modele Zwiezdy wciąż nawet w Polsce kupisz bez problemu... :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niektórzy mogą być zszokowani, ale poza polską banieczką informacyjną wrogość do Rosjan i miłość do Ukraińców jakby mniejsza. Ot, na przykład na stronie głównej Hannantsa znaleźć można taki oto komunikat:
We have had to stop offering DPD as an option on orders going to the EU as they will not deliver items manufactured in Ukraine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, filipsg napisał:

 Modele Zwiezdy wciąż nawet w Polsce kupisz bez problemu... :)

A nie dasz rady bez nich ? Nie uwierzę . ze nie masz co wziąć na warsztat ... Wiem, że globalnie to czy kupisz model czy nie nie ma znaczenia, ale jak milion modelarzy kupi model zwezdy, to putin dostanie może milion dolarów, za które wyprodukuje jedną rakietę, która wystrzelona zabije jednego człowieka ... Po jaką cholerę być sponsorem ? Nie było wojny, kupowałem , teraz jakoś nie potrzebuję zakazu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kopernik napisał:

A nie dasz rady bez nich ? Nie uwierzę . ze nie masz co wziąć na warsztat ... 

A gdzie ja napisałem, że kupuję modele Zwiezdy? I czemu tłumaczysz takie rzeczy mi, zamiast napisać maila do Platza? Ja z Rosjanami interesów nie robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

We have had to stop offering DPD as an option on orders going to the EU as they will not deliver items manufactured in Ukraine.

 

Tego komunikatu kompletnie nie rozumiem, żadnej takiej informacji na stronie DPD nie widzę, zresztą co przewoźnik ma do kraju produkcji przewożonego towaru? I czemu wciąż mogę kupić w polskim sklepie modelarskim ukraińskie modele z dostawą DPD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, filipsg napisał:

A gdzie ja napisałem, że kupuję modele Zwiezdy? I czemu tłumaczysz takie rzeczy mi, zamiast napisać maila do Platza? Ja z Rosjanami interesów nie robię...

Sorki, nie bierz całkiem tego do siebie. Post zainicjowałem cytatem z Twojego postu o dostępności modeli zwezdy w Polsce i tak już poszło, jakby do Ciebie . Nie to było moim zamiarem, przepraszam. Natomiast w temacie dostępności ruskich modeli to jest cała masa przepaków Mister... i innych , np Mi-8 z naszymi kalkami, dawniej przepakowywane w nasze pudełko.

8.jpg

8.1.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu do bojkotu Zvezdy, dopóki polskie firmy państwowe kupują rosyjską ropę. To by była zwykła hipokryzja. Pytanie do kolegów bojkotujących zabawki ze wschodu: czy zaprzestaliście kupowania paliwa wyprodukowanego z rosyjskiej ropy? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, giberes napisał:

Nie widzę powodu do bojkotu Zvezdy, dopóki polskie firmy państwowe kupują rosyjską ropę. To by była zwykła hipokryzja. Pytanie do kolegów bojkotujących zabawki ze wschodu: czy zaprzestaliście kupowania paliwa wyprodukowanego z rosyjskiej ropy? 

Pomijając fakt, że mieszkając w UK nie kupuję ruskiego paliwa odpowiem tak - paliwo kupować musimy aby funkcjonować, modele Zvezdy możemy sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.