Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ki-84 będzie się ładnie sprzedawał, bo oprócz typowo japońskich malowań oby również wydali pudełko ,,foreign service", bo Ki-84 był użytkowany również na Tajwanie, w Indonezji, latał w USAAF, oraz u chińskich komuchów. Także trochę tego jest :wojo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego Franka skleiłem, jak modele myśliwców japońskich z Hasegawy, można było kupić po około 35 zł ( całkiem niedawno ). Wiem, ze jakość na bank nie ta, ale mi wystarczy. Za zaoszczędzoną kasę kupiłem :

kora.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój "Franek" pochodził z 1974/5 roku z Revella, miał revellacyjne delikatne nity (takich chyba dopiero doczekałem się w modelach już komputerowych, co prawda podziały były wypukłe ale naprawdę delikatne. Plastyk był strasznie kruchy, w kolorze ... Shreka 🤣

Chyba był fajniejszy niż późniejsza Hayate 48 z Tamiyi.

Sworda ani Hasy nie miałem to się nie wypowiadam.

AH zapewne trafi w moje łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barracuda Studios Website  

Koła żywiczne i owiewki do samolotów w skali 1/72.

https://www.themodellingnews.com/2022/03/preview-barracudas-13-new-products-in.html#more

Przykładowe produkty.

BR72452%20Spitfire%205%20slot%20wheels%20web%20image%201.jpg

BR72453 Spitfire Five Slot Z-Block Mainwheels

 BR72455%20Spitfire%20sliding%20hoods%20web%20image%201.jpg

BR72455%20Spitfire%20sliding%20hoods%20web%20image%203.jpg

https://barracudacals.com/proddetail.php?prod=BR72453

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirage3 napisał:

Grubo!  :wow:

No grubo...i to jest w 100% wykorzystany potencjał czasów w jakich żyjemy. To było pewne jak 2x2 że ktoś to wykorzysta.

Jeżeli kalki ,, digitale" będą dobrej jakości to sam kupię.

Chłopki lego a'la Zełenski też poszły podobno na pniu.

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 23:00, Kolekcjoner WP napisał:

Oo, czyżby malowanie któregoś z polskich pilotów z Pakistańskich Sił Powietrznych?

 

Trzeba będzie się zaopatrzyć. 

Trochę spóźniony refleks, ale... 

To malowanie z pasami jest z czasów raczej przed polskich i tak na prawdę kamuflaż powinien być Day Fighter. Wykorzystując same znaki można jednak zrobić jakiegoś "Polaka" już w kamuflażu Desert, np. Kazimierz Kozak w 9 squadronie (czerwone kołpaki śmigła) latał na A129, 131, 132, 136. Załapał się też na A117 z pierwszej dostawy - ten mógł być jeszcze w DF i może jeszcze z pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

 

Trzymajcie mnie, POLSKIE BREGUETY I SALMSONY :woot:

Breguety polskie były AZ - pewnie ta nowość to reaktywacja, niezły Samson dostępny jest w żywicy, a najbardziej intrygujący ten DH-9 Ninak. Obstawiam w/w modeli na ok 80 planów czyli średnia żywica😎 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sianko napisał:

Breguety polskie były AZ - pewnie ta nowość to reaktywacja, niezły Samson dostępny jest w żywicy, a najbardziej intrygujący ten DH-9 Ninak. Obstawiam w/w modeli na ok 80 planów czyli średnia żywica😎 

 

Jakby do DH-9 dali Lwowskie kalki to byłbym w siódmym niebie

 

De Havilland DH-9 nr. H4315 z 5. Eskadry Wywiadowczej, lotnisko Lewandówka (Lwów)- lipiec 1920 r. (Źródło: forum.odkrywca.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

niech jescze ktoś klepnie Bre XIX...plissss

 

Też marzę o Breguecie XIX  w 72, albo właściwie w dowolnej skali. Może kiedyś Arma Hobby? Albo IBG? Kto wie... Chociaż bardziej prawdopodobne, że Kovozavody go kiedyś wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.