Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, martinello napisał:

Zapytam - wczesne spitfire KP są coś warte ? Lepsze niż tamiya ?

Tak na tle kilku ostatnich postów w tym wątku - no zgadnij :D

 

Chociaż na tle innych modeli KP ten Spit wygląda naprawdę dobrze więc jeśli masz na niego ochotę to można rozważyć. Ale na 95% trzeba będzie wymienić kalki i można się spodziewać, że trochę szpachlować będzie trzeba. Od tamki miejscami lepszy detal, ale na pewno nie będzie lepiej odwzorowany i spasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym problemem Spitów z KP jest to że nie trzymają skali , no chyba że ten jest z całkiem nowych form z 2022 i zrobili je poprawnie .Jeśli chodzi o detale i ich ,,ostrość " to wcale nie jest tak źle - jest całkiem  przyzwoicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matys napisał:

Dokładnie to co Moses powiedział - modele KP zazwyczaj mają bardzo mydlany detal i wątpliwe spasowanie.

Od lat czekam na model Alpha Jeta - w zeszłym roku wydało go KP. A ja generalnie nie zareagowałem takim entuzjazmem jak na Mirage'a 2000 Modelsvitu - raczej była to reakcja typu "no cóż, zawsze coś". Model kupiłem, zbuduję, ale jednocześnie nie jest to coś czego bym chciał w 2022 roku.

 

Jasne, że w przypadku takich tematów można się cieszyć i z KP, ale nazywanie ich rozpieszczaniem to dla mnie trochę przesada :D

Do KP, AZ i innych odłamów dobrze pasuje powiedzenie "z braku laku dobry kit" gdzie kit jest w podwójnym tego słowa znaczeniu:)

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepociufakers napisał:

"z braku laku dobry kit" gdzie kit jest w podwójnym tego słowa znaczeniu:)

E tam...każda potwora znajdzie swego amatora.

Ja im życzę jak najlepiej.

Wybór poloników jest tak ograniczony że każdy cieszy.

 

Edytowane przez myszaty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepociufakers napisał:

gdzie kit jest w podwójnym tego słowa znaczeniu:)

Tutaj pozwolę się nie zgodzić.Trochę tych modeli zrobiłem i jakąś przesadna ilość szpachlówki nie była potrzebna.

To już przy modelach SH lub Azur trzeba było więcej " rzeźbić".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 08:33, martinello napisał:

Zapytam - wczesne spitfire KP są coś warte ? Lepsze niż tamiya ?

Technologia Muzikanta to formy typy galwanicznego. Jego produkcje są zwykle oparte na zmodyfikowanych lekko wypraskach, czy odlewach innych firm. Technologia ta nie daje jednak 100% kopii, bo kopiowana część musi być pokryta natryśniętą miedzią, na której buduje się potem galwanicznie forma, zwykle z niklu w pierwszych warstwach.  Ta warstwa miedzi na kopiowanej części zaciera ostrość detalu. Stąd linie bywają nie zawsze równe jak na drążonych formach stalowych. Są też lepsze i gorsze formy galwaniczne. Te lepsze są droższe😎 A Muzikant idzie na rychlost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, letalin napisał:

Technologia Muzikanta to formy typy galwanicznego. Jego produkcje są zwykle oparte na zmodyfikowanych lekko wypraskach, czy odlewach innych firm. Technologia ta nie daje jednak 100% kopii, bo kopiowana część musi być pokryta natryśniętą miedzią, na której buduje się potem galwanicznie forma, zwykle z niklu w pierwszych warstwach.  Ta warstwa miedzi na kopiowanej części zaciera ostrość detalu. Stąd linie bywają nie zawsze równe jak na drążonych formach stalowych. Są też lepsze i gorsze formy galwaniczne. Te lepsze są droższe😎 A Muzikant idzie na rychlost.

Poproszę jeszcze namiary na sprawdzonego wykonawcę takich form i zaczynam produkcję. Też postawię na tematykę niszową 😉.  Nie będę ścigał się z Armą, czy IBG - niech robią medalowe cacuszka.  Jeśli ludziska kupują takie coś jak RWD czy Orlik z Aster to  kupią i te "słabe" modele, aby nie był to kolejny masowo robiony model  Niemca czy Mustanga ... itp . 

Edytowane przez kopernik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

To zawód czy nazwisko?

Jak w kawale:

- Nazywam się Borewicz.

- A jak na imię?
- Porucznik.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykułu jestem pod wrażeniem...że można.

Ten akapit o współpracy ze szkołami, niesamowite.

Tym bardziej im kibicuje.

Jeżeli to taka tańsza technologia to tym bardziej chylę czoła.

Podziwiam takich ludzi jak Muzikant z pasją i konsekwentnych.

Nasze ,,orły modelarstwa" ( jedna i druga strona) nie dały rady nawet wyposażyć MLP w przyzwoite  modele w sklepiku muzealnym.

Tylko zawalili półki mc...

 

 

 

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, myszaty napisał:

Jeżeli to taka tańsza technologia to tym bardziej chylę czoła.

Podziwiam takich ludzi jak Muzikant z pasją i konsekwentnych.

Dla części czeskiego środowiska modelarskiego ta postać jest mocno kontrowersyjna, kilkukrotnie zarzucono mu kopiowanie modeli innych firm.

Patrząc przez pryzmat jakości jego produktów, to pasji do modelarstwa to tam za dużo nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Soris napisał:

 

Ja tu nie widzę kontrowersji.

Dopóki będzie wypuszczał modele z których da się zrobić poloniki,  a ja nadal kleił...to ma wiernego klienta.

Ludzie zagłosują portfelami.

A jakość? Mam gorsze gluty...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, myszaty napisał:

Nasze ,,orły modelarstwa" ( jedna i druga strona) nie dały rady nawet wyposażyć MLP w przyzwoite  modele w sklepiku muzealnym.

Ale że niby mieli dać modele za darmo bo to Muzeum Lotnictwa.To jest biznes a nie działalność charytatywna.

10 godzin temu, myszaty napisał:

Tylko zawalili półki mc...

Stoi na półkach to co sklep zamówił.

Zresztą MC to też polska firma do tego robiąca modele w przystępnych cenach bardzo dobre na początek.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Soris napisał:

Dla części czeskiego środowiska modelarskiego ta postać jest mocno kontrowersyjna, kilkukrotnie zarzucono mu kopiowanie modeli innych firm.

Nie tylko zarzucano, ale i któregoś roku na E-day'u w Pradze zaliczył regularne mordobicie od zdesperowanej konkurencji...

 

10 godzin temu, myszaty napisał:

Nasze ,,orły modelarstwa" ( jedna i druga strona) nie dały rady nawet wyposażyć MLP w przyzwoite  modele w sklepiku muzealnym.

Co sklepik MLP zamówił to ma...
A nasze "orły" regularnie uczestniczą w akcjach typu "niedzielne sklejanie modeli / malowanie figurek" organizowanych dla dzieci przez Dzielnicę Ursynów w Warszawie.
fotka z dnia wczorajszego
278181571_5100044970117106_5959512590031

oraz fotki z poprzedniej imprezy, dwa tygodnie temu
277465333_1008926859726577_1335407771386

276321046_1008927319726531_5391141418975

 

277161998_1008926879726575_1448612014830

więcej fotek można znaleźć na FB...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xmen napisał:

Ale że niby mieli dać modele za darmo bo to Muzeum Lotnictwa.To jest biznes a nie działalność charytatywna.

Dlaczego za darmo????

Dziwny jesteś...

3 godziny temu, Xmen napisał:

przystępnych cenach bardzo dobre na początek.

... i  nudny.

Marketing...takie magiczne słowo.

nie tylko modelarze odwiedzają MLP, ale tak p11 w 32/48/72 spokojnie mogła by funkcjonować jako pamiątka.

 A nie kaszana z lat70...mają chyba kontakty????

 

Godzinę temu, gajowy z wąsami napisał:

regularne mordobicie od zdesperowanej konkurencji...

To akurat mi szczerze zwisa...ale konkurencja dziwna, chyba im merytorycznych argumentów brakło 😀

Godzinę temu, gajowy z wąsami napisał:

przez Dzielnicę Ursynów w Warszawie.

Aaaa w Warszawie...to zmienia postać rzeczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

Dlaczego za darmo????

Dziwny jesteś...

Dlaczego dziwny?To nie ja napisałem że nie dali rady wyposażyć.

Gdyby sklep zamówił to pewnie byłyby  ich modele w sprzedaży.

3 minuty temu, myszaty napisał:

i  nudny

To już nie wiem jak pisać.

Piszę że MC jest zły to źle ,pisze że to polska firma sprzedająca modele w  przystępnych cenach też źle.:hmmm:

W muzeum chyba wiedzą który model P-11 jest najlepszy.

Może jednak decyduje ekonomia.

Za tą samą kwotę ile można kupić P-11 firmy MC a ile Arma/IBG ?

Tutaj jest raczej "pies "pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.