Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wg scalemates Zvezda (w latach 1995-2015) również pakowała Miga-29 firmy Nakotne, którego obecnie sprzedaje Mistercraft.

https://www.scalemates.com/kits/zvezda-7208-mig-29--1091462

 

Co prawda już skleiłem Miga-29 z Mistercrafta w 72 i z Revella w 144, to, gdy IBG wyda przepak z polskimi kalkami to kupię i skleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mig-29 od Zvezdy pakowany przez Nakonte to jest tak biały kruk że praktycznie nigdzie go nie widziałem. Co do 9.12 to Trumpeter kosztuję poniżej 100 zł, ostatnio na "oeliks" kupiłem go za 65 (nowy) więc też nie ma co wariować. Sam model ICM aż tak zły nie jest, ale lata robią swoję i to jest zupełnie inna półka niż Trumpek więc kupno go obecnie nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kopernik napisał:

Czech oszalał !!!  Nowości wypuszcza częściej niż Answer zapowiedzi 😁Może go porwać i przetrzymać do czasu wypuszczenia przez KP np 10 naszych samolotów ? 

 

CLK0007_box-500x318.jpg

 

To chyba faktycznie jakieś szaleństwo, żeby tego typa - kata Czechów umieszczać na pudełku z fejkowym malowaniem. Mógł jeszcze domalować gwiazdę Dawida w ramach godła osobistego.

Co to ma wspólnego z modelarstwem i propagowaniem wiedzy historycznej? No chyba że chodzi o zasadę, że nieważne co na ten temat ludzie mówią, ważne że mówią.

Edytowane przez KP.Taurus
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BRAVO112 napisał:

Az szkoda ze wykupil Kovozavody....

Ja bym się cieszył gdyby kupił nasz ZTS Plastik. Interesuje mnie oferta modeli a nie malowań. Malowania i oznakowania zostawiam producentom kalek. Fikcyjne malowania i oznakowania olewam. 

Edytowane przez kopernik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KP.Taurus napisał:

 

To chyba faktycznie jakieś szaleństwo, żeby tego typa - kata Czechów umieszczać na pudełku z fejkowym malowaniem. Mógł jeszcze domalować gwiazdę Dawida w ramach godła osobistego.

Co to ma wspólnego z modelarstwem i propagowaniem wiedzy historycznej? No chyba że chodzi o zasadę, że nieważne co na ten temat ludzie mówią, ważne że mówią.

Heydrich miał wbrew pozorom zupełnie nienajgorsze relacje z Czechami, za ich prześladowanie wzięli się dopiero jego następcy, w zemście za jego śmierć.

 

4 godziny temu, kopernik napisał:

Czech oszalał !!!  Nowości wypuszcza częściej niż Answer zapowiedzi 😁

 

Jak tak dalej pójdzie to KP wyda Sokoła w 1/72 przed Answerem :szczerbol:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KP.Taurus napisał:

 

To chyba faktycznie jakieś szaleństwo, żeby tego typa - kata Czechów umieszczać na pudełku z fejkowym malowaniem. Mógł jeszcze domalować gwiazdę Dawida w ramach godła osobistego.

Co to ma wspólnego z modelarstwem i propagowaniem wiedzy historycznej? No chyba że chodzi o zasadę, że nieważne co na ten temat ludzie mówią, ważne że mówią.


Dlaczego fejkowym? Owszem, falka Gruppe jest tu zupełnie niepotrzebna, ale reszta w miarę odpowiada zdjęciom.
Heydrich latał co nieco w  jednostkach myśliwskich Luftwaffe: https://www.modelarovo.cz/reinhard-heydrich-sluzba-u-luftwaffe/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na Wikipedii - naprawdę latał i to bez ściemy, nawet go Ruscy zestrzeli li na sam koniec, ale złego diabli nie biorą.

 

Niektórzy ludzie maja tak obrzydliwe poglądy, że są gotowi powiedzieć, że strzelał do komunistów, to nie był aż takim złym człowiekiem, a że po drodze rozwalił kilku Pepików i Polaków - cóż, trudno.

 

Z drugiej strony to bardzo ciekawy fakt historyczny i jak się przeczyta o Heydrichu trochę, to można się zdziwić skąd on na to wszystko brał czas i siłę, tyle różnych (złych) rzeczy zrobić.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:


Dlaczego fejkowym? Owszem, falka Gruppe jest tu zupełnie niepotrzebna, ale reszta w miarę odpowiada zdjęciom.
Heydrich latał co nieco w  jednostkach myśliwskich Luftwaffe: https://www.modelarovo.cz/reinhard-heydrich-sluzba-u-luftwaffe/

 

No chyba że tak. Z tej strony o tym draniu nie słyszałem. Tym niemniej nie czuję się zachęcony do zakupu. Bardziej sobie cenię innych asów Luftwaffe, choćby o wiele bardziej zasłużonego Gunthera Rall-a, czy Gallanda, których stać było na refleksję na temat minionych czasów.

Co do Rall-a to polecam obejrzenie ego filmu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KP.Taurus napisał:

Bardziej sobie cenię innych asów Luftwaffe, choćby o wiele bardziej zasłużonego Gunthera Rall-a, czy Gallanda, których stać było na refleksję na temat minionych czasów.

Heydrich też by oddał się refleksjom, ale nie zdążył.  :haha:

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przegrana wojna sprzyjała refleksjom, a zejście z tego świata dowódców i przywódców pomagało te refleksje uwiarygodnić. Nie piszę konkretnie o Rallu, choć jego edukacja w Napoli daje trochę do myślenia. Ale nie znam gościa, nie wiem... . Jednak tendencja jest wyraźnie zauważalna zarówno w europejskim, jak i dalekowschodnim rejonie.

 Oczywiście  u aliantów też, ale siłą rzeczy, na zupełnie inna skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans Werner Grose był w czasie wojny pilotem myśliwskim (m.in. Me-262) a w latach 60-tych i 70-tych legendarnym mistrzem i rekordzistą szybowcowym. W trakcie mistrzostw świata w 1974 pytano uczestników, czy latają bardziej dla siebie, czy dla kraju który reprezentują. Jego młodszy kolega z reprezentacji, Helmut Reichmann odrzekł, że zawsze startuje dla Niemiec. Grose natomiast powiedział mniej więcej coś takiego:

Zawsze dla siebie. Nie ma znaczenia z jakich krajów są przeciwnicy. To ja chcę wygrać. Również z niemieckimi pilotami. Walka dla kraju? Mieliśmy tego g..wna wystarczająco dużo w młodości. Wszyscy wiemy, do czego to doprowadziło.

Edytowane przez HKK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak z firmą KP i jej właścicielem jest coś nie tak. Robić model samolotu na którym latał organizator konferencji w Wannsee i jeden z twórców "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej"? Wiem, że to tylko modelarstwo, ale dla mnie to już gruba przesada i jednak mam nadzieję że pan Muzikant strzelił sobie w kolano i prawnicy z Izraela i USA już o to zadbają ... 

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 01:08, filipsg napisał:

Heydrich miał wbrew pozorom zupełnie nienajgorsze relacje z Czechami, za ich prześladowanie wzięli się dopiero jego następcy, w zemście za jego śmierć.

No chyba kolego zna alternatywną historię Protektoratu Czech i Moraw, w której nie było masowych rozstrzeliwań, wywózek Żydów do obozu w Terezinie itp. 

 

Przepraszam, że na forum modelarskim piszę w tak poważnym tonie, ale nie wolno milczeć i zafałszowywać historii zła, bo za parę lat przeczytam tu o modelach samolotów w barwach WWS, na których latali dzielni piloci denazyfikujący faszystów ukraińskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JJ62 napisał:

... mam nadzieję że pan Muzikant strzelił sobie w kolano i prawnicy z Izraela i USA już o to zadbają ... 

Jakoś Techmod ma całe kolana ... Moda na niemiecką technikę i symbolikę z okresu II wś napędza niejedną branżę. U mnie czarne krzyże na modelach widnieją tylko jako symbole zestrzelonych.  

tech 109.5.jpg

tech 109.2.jpg

tech 109.4.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie mam z tym problemu. Robię modele z krzyżami i swastyką bez oporów, ale podpieranie sprzedaży zbirem nr 1 z SS to już chyba coś innego. Wiesz przecież jak czułe są nacje, które wymieniłem na jakąkolwiek relatywizację Holokaustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 21:01, kopernik napisał:

Czech oszalał !!! 

No nareszcie Cessna Skywagon i to w dwóch naszych malowaniach. Sanitarna Danuta i jakaś prywatna chyba, a i kanadyjka też fajna 😀 Bulldog po szwedzku i R-1 chyba też skosztuję 😎

 

182.jpg

185.jpg

180.jpg

bulldog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.