Skocz do zawartości

T-62 Mod.1972 - Trumpeter 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Skok kolosalny, ale jakoś nie podrodze było z fotkami. Tak na szybko to zauwążyłęm że zapomniałem wykończyć mocowanie poręczy na wieży - się poprawi. Mam nadzieję że będzie widac fotki, bo linki z google jakieś wyjątkowo krótkie są.

ACtC-3dJHBdQgKBuNCM3FCAdm51AQA8YorPuAP4J

ACtC-3ctiTlPYS2FrQQBS5WqfdOCimCKrgu8vU8S

Zrobiłem nowe mocowania lin, bo trumpkowe są beee

ACtC-3egKPYt7Tx7D1ngu1YyM3740KIneUpvqW0G

Toczona lufa do KM-u.

ACtC-3fsKh754cMl-96CYmX7_YcU-JqDhy0F0Lb-

Oraz z drutu zrobiłem osłonę na lampy.

ACtC-3dk3BzgkexPyJnbSgCu5pjJcoIVdbxscpdm

Teraz muszę rozkminić malowanie.Nie chcę go za mocno zwraczyć, ale chciałbym zrobić zużycie farby, coś jak tu tyle że łagodniej.

t-62_model_1972_28_of_32.jpg

I teraz nie wiem czy robić to na lakier do włosów, sól czy jeszcze jak? Maluję Tamiya więc będzie to trochę wyzwanie. Nie wiem też czy on najpierw był zielony i malowany na żółto czy odwrotnie. Na zielonym widać zółte odpryski, ale na zółtym zielone. No i jeszcze będize kwestia napisów. Chyba trzeba będzie coś z maskowaniem kombinować. No nic, sie zobaczy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gray - miodzio, lubię :super:.

Wreszcie dokładnie widzę końcówkę lufy DSzK - u Zvezdy to taki glutek :haha:.

Zbiorniki przy krawędziach spawałeś?. Szkoda, że nie dałeś kilku zdjęć przed podładem, widać by było co dorabiałeś ?.

Z malowaniem to akurat nie pomogę, za mało wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanudzam, ale w Czeskim Modelarzu był tutorial z przykładowym malowaniem zdobytego przez Irańczyków Irackiego T-55 w takim jak piszesz malowaniu. Jest tego 2 części. Mogę odszukać i na private zeskanować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Rack napisał:

Zbiorniki przy krawędziach spawałeś?. Szkoda, że nie dałeś kilku zdjęć przed podładem, widać by było co dorabiałeś

Nie spawałem, a o co konkretnie chodzi? Takie info zawsze się przyda. Taka marna fotka jest, ale jeszcze bez tych mocowań liny. 

20200309_233053.thumb.jpg.02ab6014387a2adb2c3f365257adc811.jpg

@martinello ale te zielone plamy to potem jeszcze raz na żółtym? Bo widać na nich odpryski do żółtego.

@chorąży wiadomość poszła. 

Edytowane przez bazylms
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na fotkę oryginału, to zastanawiam się, czy on nie był najpierw pokryty jasną ruską zielenią, coś jak tutaj (chodzi o te najjaśniejsze pojazdy oczywiście :D ?

lzxMi6t.jpg

Następnie zaś dostał kamuflaż zielono - żółto - szary. To by wyjaśniało czemu odpryski na zielonym wyglądają prawie jak żółte, choć żółte nie są. 

Z drugiej strony obejrzałem inne fotki tego wozu i zastanawiam się, bo w kilku miejscach faktycznie pod zielonym jest żółty/piaskowy. Jedyna opcja, która przychodzi mi do głowy, to taka, że był przemalowywany co najmniej dwa razy. Bo pod zielonym jest też często o wiele jaśniejszy zielony.... 

 

Innymi słowy - jak nie pomalujesz, to będzie dobrze... Wydaje mi się, że tu by trzeba wkroczyć ze 3-4 warstwami na lakier, a potem podciągnąć wszystko dodatkowo odpryskami z pędzla i rdzą. 

EqB2chX.jpg

Wydaje mi się, że tu fajnie widać, jak spod żółtego wychodzi stara ruska zgniła zieleń, a spod tej soczystej zieleni żółty malowany widocznie jako pierwszy kolor. 

p5z6R9n.jpg 

 

Z kolei na lufie piaskowy to chyba ostatni położony kolor ze wszystkich... trzech? czterech?: 
jz7PEDI.jpg

 

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to. Nie to po prostu podkład nie do końca pokrył do na zdjęciach taki efekt. Trochę to już dzisiaj poprawiłem przy okazji dorobienia spawów na poręczach. Nie chcę tam za długo psikać żeby się zacieki nie zrobiły. I tak potem tam będzie kurz czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.