Skocz do zawartości

T-62 Mod.1972 - Trumpeter 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mało teraz czasu na zabawę z malowaniem to sobie rozgrzebałem Syryjskiego T-62. O taki:

102732-11890-94-pristine.jpg

Jakościowo jest słabo i szału nie ma jak to czasami u Trumpka bywa, ale coś tam się poskłada.

Na chwilę obecną mam obrobione koła i zacząłem składać kadłub. Na płycie nadsilnikowej chciałbym pokazać siatki i poniżej są następujące opcje. 

1. Jedna pokrywa zamknięta a druga to w konfiguracji z następnych fotek. 

20191203_214958-1024x576.thumb.jpg.1ae40e00b38fb76c65dfa570c204c40d.jpg

2. Pokrywa kompletnie usunięta. 

20191203_215045-1024x576.thumb.jpg.10169816fdcbe03808781499f4669426.jpg

3. Pokrywa w pozycji otwartej (Trumpek serwuje dwa potężne ślady po wypychaczach od wewnętrznej strony). 

20191203_215024-1024x576.thumb.jpg.1bc95351e753d7336a985866252c4f24.jpg

Na modelach znalezionych w sieci albo klapy są zamknięte, albo ich w ogóle nie ma. Jakieś sugestie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił tą pokrywę, po pierwsze dlatego, że siatki są ciekawsze. ? 

A po drugie z tego co zaobserwowałem, to wszelkie stare "T" w Syrii i na Bliskim Wschodzie czasami jeżdżą wręcz z pootwieranymi całymi płytami nadsilnikowymi - być może to kwestia chłodzenia. 

rAzMMi7.jpg

F9UTdUD.jpg

 

I kilka T-62: 

 

Jest też jeden przykład z klapą obecną, ale otwartą. ? 
 

518yevz6ngathby52dz2.jpg

rsyr-133.jpg

SYRIA-CONFLICT.jpg

syrre-11456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie, ślady po wypychaczach. Powiedziałabym że typowy Trumpeter. 

Dzięki Kamil. To teraz jeszcze taka kwestia. Jak klapy wywalę to tę oś-zawias też cały usunąć czy można zostawić? 

Makinen, model jak u Kamila to raczej nie będzie, ale zobaczymy co się uda zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W wolnych chwilach działam z gąsienicami. Pierwszy raz składam Masterclub i w sumie to szału na mnie nie zrobiły. Może to tylko te, ale ogniwa nie chcą się składać i każde trzeba szlifować aby się zazębiły. Jak do tej pory takich akcji z Friulami jeszcze nie miałem. Też mają nadlewki. Gdyby nie to to byłoby cacy. 

Mam jeszcze kilka zestawów, więc zobaczymy - może będzie lepiej. 

sPFsk3ZmzrL_p92gHqM9TSb3HW5Uj1L80WAe3pSz

Przy okazji wszystkim Szczęśliwego Nowego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się udało podziałać. Kiedyś na forum ktoś wkleił schemat instalacji paliwowej do zbiorników na blotnikach. Nie mogę znaleźć. Jakby ktoś miał to byłoby super. Przydałyby się też do zbiorników na tyle oraz układ przewodów do lamp. Coś tam poszukam, ale może ktoś ma pod ręką. 

EkM4B0Ww7TKEVc_hHKseDhVTTZ0WhAXSoXzU1Ell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś tam znowu przybyło. Zastanawiam się nad tylnymi beczkami - montować je czy nie? Ich jakość nie powala, ale mnie to aż tak nie przeszkadza. Jest też opcja zostawienia samych uchwytów, albo nawet tylko mocowania na tylnej płycie. W ostatnim przypadku trzeba by odciąć część mocowania i wywiercić otwory. Nie mogę jednak trafić na fotkę co tam powinno zostać? 

gj-SYtDpaKEBdIJfYKQQA_3Xg9LtH1lqJoIi803g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bazylms napisał:

Coś tam znowu przybyło. Zastanawiam się nad tylnymi beczkami - montować je czy nie? Ich jakość nie powala, ale mnie to aż tak nie przeszkadza. Jest też opcja zostawienia samych uchwytów, albo nawet tylko mocowania na tylnej płycie. W ostatnim przypadku trzeba by odciąć część mocowania i wywiercić otwory. Nie mogę jednak trafić na fotkę co tam powinno zostać? 

Proszę:

 

EcLaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.