Skocz do zawartości

Jelcz 442.32 SO2 "BARTEK" w skali 1:35


Maverick33

Rekomendowane odpowiedzi

Prace wykończeniowe przy pace dobiegają końca - trzeba co nie gdzie pod szlifować i położyć ostatnią warstwę farby.

Ale już nie będę się znęcał nad pokryciem - wygląda już w miarę przyzwoicie.

Zostaną do doklejenia tablice rejestracyjne i inne oznaczenia , tabliczki i projekt uznam za zakończony.SO2_96.thumb.jpg.019361360e4f80fd274f3544c68dbcc6.jpgSO2_97.thumb.jpg.461c9003399797b2ed6efe176aadf51e.jpgSO2_98.thumb.jpg.0e5b53bb7c9386878e8682d6a0f736d9.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Model wyszedł ci rewelacyjnie. Bardzo mi się podoba.

Mogłeś zrobić inaczej trzy rzeczy:

Zbyt grube uchwyty na dachu, osłony reflektorów, powinny być cieńsze oraz omalował bym plandekę jaśniejszym kolorem.

Tak czy inaczej model pierwsza klasa.

11212143_1084596664903842_3390344720013423458_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=K2vh-uYIeekAX9YCsOz&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=61c6b3aa6cba2ef6d93879a3c11b10c4&oe=5FAAD14F

A czy można od ciebie kupić projekt do druku?

Chętnie bym sobie takiego wydrukował i skleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawkers - plandeka jest jaśniejszym kolorem pomalowana - zdjęcie robione wieczarem więc przekłamane - jak skończe i zrobię galerie końcową będzie widać.  Uchwyty ciut pogrubiały od farby :) a i tak najcieńsze jakie udało się zrobić w druku 3D to samo dotyczy osłon reflektorów.  A co do projektu - myślę o formach

Spotter - kolor RAL 6006 taki jest i nic tu nie zmienię a brudzic nie będę

Edytowane przez Maverick33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedni modelarze, którzy budują z kartonu. Jak tam zrobić światłocień?  Ja uważam model za fenomenalny.  Ten z kartonu 1/25 też. Tak właśnię widzę model w kontekście technicznym, a nie historycznym.  To nie jest dawnych wspomnień czar, a raczej salon zbrojeniowy w Kielcach.  W tym wątku pojawiają się słowa "projektowo-patentowo-sprzedażowe" (przepraszam, nie wiedziałem jak się wyrazić). I słusznie, bo za taką pracę , zaprojektowanie i stworzenie modelu od podstaw należą się pieniądze.  I tu zachęcam Kolegę autora, by poprowadził to dalej, gdzieś sprzedał, gdzieś zaproponował, opatentował, opublikował. Dobre rzeczy muszą być gratyfikowane. Sam też kupiłbym taki model. My wszyscy kupujemy zestawy i płacimy ludziom z Chin, Ukrainy, Rosji, Włoch, Niemiec. Dlaczego ma nie zostać wśród swoich. Widziałem ostatnio instrukcję modelu firmy Dragon i okazało się, że nadzorował Polak.

20201013_154608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chilar napisał:

Biedni modelarze, którzy budują z kartonu. Jak tam zrobić światłocień?

Każda technika ma swoje ograniczenia, które trudno przeskoczyć, ale ten model z kartonu nie jest, więc czemu go nie uatrakcyjnić? Jestem przekonany, że odpowiednio pomalowany wyglądałby jak milion dolarów. Sam mówisz, żeby go sprzedawać - dla szerszego odbiorcy sprzedaje się boxart, malowanie, dbałość o detal i wierność oryginałowi to coś czego od zakupionego modelu oczekujemy już na wstępie. O sukcesie decyduje „to coś dodatkowego“

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter - byłem w fabryce i widziałem plandeki nówki nakładane na budę i są w jednej kolorystyce - bawienie się odcieniami wg mnie nie ma sensu w tym modelu - to prototyp i do tego jak fabryka wypuściła - więc ma być czyściutki - takie było założenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maverick33 napisał:

Spotter - byłem w fabryce i widziałem plandeki nówki nakładane na budę i są w jednej kolorystyce - bawienie się odcieniami wg mnie nie ma sensu w tym modelu - to prototyp i do tego jak fabryka wypuściła - więc ma być czyściutki - takie było założenie

Agree.

 

3 godziny temu, Chilar napisał:

Biedni modelarze, którzy budują z kartonu. Jak tam zrobić światłocień?  Ja uważam model za fenomenalny.  Ten z kartonu 1/25 też. Tak właśnię widzę model w kontekście technicznym, a nie historycznym.  To nie jest dawnych wspomnień czar, a raczej salon zbrojeniowy w Kielcach. 

..tylko zapomniałem zacytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem że porównujecie genialny model do jakiegoś zdjęcia zrobionego nie wiadomo czym, gdzie i kiedy...gdyby to był model do dioramy lub miał jakiś kontekst to może by się odrobina rozjaśnień przydała.

Raz w roku jestem w jelczu ( będę w piątek akurat 😁)  i jedno jest pewne: te wozy w tym kolorze takie są ... jak stoją na hali to jest jedna bura góra...tam nie ma refleksów i modulacji barwy, ten mat skutecznie to gasi w świetle lamp na hali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Spotterzluzuj , przestań każdemu wklejać że musi zrobić modulacje bo... staje się to nudne, nie każdy takową zrobi i musisz z tym żyć. Ad malowania sęk w tym że taka jest idea malowania pojazdu wojskowego 😉 ma nie być widać gdzie przód gdzie tył i ma się rozmyć bryła pojazdu... ale to oczywiście dla "redukcyjnych"  budujących repliki w skali 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć - dla mnie dość trudne - bo dotychczas projekty rysowałem w 2D ale idzie coraz lepiej - zawsze jest czas na naukę :)

Edytowane przez Maverick33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Spotter napisał:

@GreifA kogo ja zmuszam? Piszę że ma robić i już? Wypowiadać się już nie można? Nie mogę wyrazić swojego zdania? 

Już kiedyś mieliśmy na ten temat dyskusję, więc nie ma co powtarzać. 

Modulacja to nie jedyna słuszna droga i nie kazdy musi się do niej stosowac. Modulacja to tred w modelarstwie tak jak wash. Widziałem wiele bardzo dobrych modeli bez modulacji. Sam nie jesteś mistrzem tej techniki bo nie jest ona łatwa, a zrobić aby była to mija się z celem. 

Bez spiny panowie 👌

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 21:17, Maverick33 napisał:

pasy mocujące leżankę, gaśnica, siekierka i jakiś pręt

Normalnie się spróbuje dowiedzieć w Jelczu co to za pręt  🙂 bo mi to spokoju nie daje, tu nie może być przypadku, nie w takim rewelacyjnym modelu ( podejrzewam coś a'la łom) ...chłopaki z utrzymania ruchu są spoko, może pomogą 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie modelu -wg mnie genialne. Piękny JELCZ-SHREK.  Co do propozycji wydania i produkcji tego modelu przez profesjonalną firmę modelarska - jestem ZA!!!!!.  Jednostkowa produkcja na drukarce 3-D jest droga i czasochłonna. W tym przypadku i żywice nie mają żadnego sensu. Gratuluję pomysłu!!!. Czekamy na STARA 266......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, myszaty napisał:

Normalnie się spróbuje dowiedzieć w Jelczu co to za pręt  🙂 bo mi to spokoju nie daje, tu nie może być przypadku, nie w takim rewelacyjnym modelu ( podejrzewam coś a'la łom) ...chłopaki z utrzymania ruchu są spoko, może pomogą 🙂

 

Jeden to jest łom natomiast na tyle jest pręt do podparcia kabiny jak się ją podniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robertmodelarz napisał:

Wykonanie modelu -wg mnie genialne. Piękny JELCZ-SHREK.  Co do propozycji wydania i produkcji tego modelu przez profesjonalną firmę modelarska - jestem ZA!!!!!.  Jednostkowa produkcja na drukarce 3-D jest droga i czasochłonna. W tym przypadku i żywice nie mają żadnego sensu. Gratuluję pomysłu!!!. Czekamy na STARA 266......

Ja zużyłem 1.5 l żywicy, 10 litrów IPA , 2 paczki rękawiczek i kilka rolek ręczników - więc koszt wyszedł kole 400 zł - ale czas projektowania i druku nie do przeliczenia . Jak zrobie galerię końcową napewno zrobie podsumowanie całego projektu

Edytowane przez Maverick33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maverick33 napisał:

Rhino - takie cuś sobie zafundowałem - kupę kasy ale naprawdę cuda można z niego wyciągnąć - także pracuję na Corelu i Rhino

Rhino w wersji edukacyjnej znacznie tańsze, chyba że masz edu a nie commercial. Ale tak na marginesie to darmowy Fusion 360 przebija Rhino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Greif napisał:

@X32no tylko tak do końca gdzie i kto ma dostęp do twoich plików to nie wiadomo... Fusion 360 .

Fusion 360 można do hobby używać tylko przez rok i nie można używać do celów komercyjnych więc odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.