Skocz do zawartości

Samoloty IIRP IBG


radoslaw6363

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, WujekAlice napisał:

trzeba by było mieć na wejście jakieś 50 K plnów, żeby tak na spokojnie przygotować jakiś sensowne formy najlepiej "tunnigowane" miedzią, plus projekt, plus surowiec, plus kalki, plus pudełka, plus projekt pudełka, plus promocja.

Mało.

 

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WujekAlice napisał:

Ale na szortran, a nie na twarde

To forma nie wytrzymie żeby zrobić te 3 tys szt.

 

21 minut temu, WujekAlice napisał:

ale to "później" może latami trwać.

 

Firma może nie dotrwać do tego momentu.:haha:

Dobra koniec tego "pierdolamento".Tak sie przekomarzam bez złośliwości.Niech się kolegom spełnią te marzenia.A nuż trafi się ktoś kto podejmie ryzyko.Te konstrukcje które są znane na świecie to mogłyby się przebić.Jak np.wspomniana Wilga.

Tylko jedna prośba z mojej strony.Jak już ktoś się zdecyduje i wrzuci rendery to nie mieszajcie z błotem jakiego to gniota szykuje.

Krytyka tak jak najbardziej ale nie szukanie dziury w całym.

 

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest w sumie trafna uwaga.
Najpierw latami jest jojczenie, czemu nie robio modela tego aeropalnu, przecież_to_spuścizna_narodowa.
A jak jużzrobią, to zaczyna się jojczenie, po co zrobili tego modela, skoro go tak skaszanili i w ogóle spuściznę_narodowo_obrażajo…. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Xmen napisał:

To forma nie wytrzymie żeby zrobić te 3 tys szt.

 

 

 

Odpowiednio zrobiony szort wytrzymie nawet 3 razy więcej...  Solo ma rację - w tym przypadku krytyka musi być konstruktywna.  nie "do tarcia chrzanu" tylko co konkretnie jest skaszanione, albo co do poprawki. Kolega tam na innym wątku zrobił takiego wilka, ze aż mi kolana zmiękły, a na myśl, że pewnie daloby radę to przeobić na 1/72 to aż się zaśliniłem. spokojnie daję za to 7 dych - znaczy za taki model zw pudelku i z kalkami. Okej - who's next? albo - taki samolot ktory w jakiś sposob może być uniwersalny - Fokker FVII - kawałek naszej historii lotnictwa i wojskowego i cywilnego, a kto robi jakiegoś sensownego? Valom robi coś z 8 wersji, ale ponoć Valom to gniot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solo napisał:

A to jest w sumie trafna uwaga.
Najpierw latami jest jojczenie, czemu nie robio modela tego aeropalnu, przecież_to_spuścizna_narodowa.
A jak jużzrobią, to zaczyna się jojczenie, po co zrobili tego modela, skoro go tak skaszanili i w ogóle spuściznę_narodowo_obrażajo…. :) 

Jojczo bo każdy by chciał model jak najlepszy, a nie tylko taki "dobrze, że jest". Sam przecież kupujesz praktycznie tylko samo-sklejające się perełki wydawnicze, a jak gdzieś na którymś z nich linia jest zbyt gruba o jakąś część włosa to narzekasz. Nie piszę tego jakoś złośliwie, po prostu istniejącym modelom polskich konstrukcji daleko do jakości, do jakiej Ty przywykłeś w modelach za kilka stówek, a mogę się założyć, że jakbyś był bardziej zainteresowany modelami pl to też byś jojczył razem z nami ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ,i to podsumowanie arhtusa ,,bardzo ,mnię się podobasię ":niemam:

5 godzin temu, Solo napisał:


Najpierw latami jest jojczenie, czemu nie robio modela tego aeropalnu, przecież_to_spuścizna_narodowa.
A jak jużzrobią, to zaczyna się jojczenie, po co zrobili tego modela, skoro go tak skaszanili i w ogóle spuściznę_narodowo_obrażajo…. :) 

Ależ to banalnie proste -zawiedzione nadzieje !

Człowiek czeka latami ,nagle info ,że w końcu będzie:yahoo: i....tu gniot ,tam babol niewiele mający wspólnego z rzeczywistym elementem .

A wystarczyło przyjrzeć się fotkom ,porównać, poszperać ,może nawet poddać pod publiczną dyskusję ,no ale jak się ,,wie lepiej ",lub co gorsza ,się nie chce ; to potem nie dziwota ,że jest jojczenie ,,zawiedzionych nadziei'':wpier:

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arhtus napisał:

Jojczo bo każdy by chciał model jak najlepszy, a nie tylko taki "dobrze, że jest

Uwierzcie Panowie że większości to wystarcza.Taki "dobrze że jest" zawsze jest lepsze od "nie ma wcale".Jak tak sobie czytam te komentarze z narzekaniami jakie to "gnioty" wypuszczają firmy to ciągle te same osoby się przewijają w tych dyskusjach.Ciekawe.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xmen napisał:

Taki "dobrze że jest" zawsze jest lepsze od "nie ma wcale".Jak tak sobie czytam te komentarze z narzekaniami jakie to "gnioty" wypuszczają firmy to ciągle te same osoby się przewijają w tych dyskusjach.

Dokładnie tak! :piwo:
Najpierw tworzy się marketingowa grupa ekspertów ekonomicznych, która po głębokiej analizie pisze, że modelu i tak nikt nie wypuści, bo się nie opłaca.
Ale nie daj boże jak się okaże, że ktoś jednak odważył się coś wypuścić...  
Następuje przekształcenie grupy marketingowej w grupę starszych ekspertów do spraw merytoryki technicznej, historycznej i plastycznej i zaczyna się używanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xmen napisał:

Uwierzcie Panowie że większości to wystarcza.

Ta większość to Ty !?

No, jeśli nie przeszkadza Ci jakiś feler ,z daleka bijący po oczach, w nowo wyprodukowanym modelu ,to (bez obrazy ) gratuluje ,,luzackiego'' podejścia do tematu:brawo:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes napisał:

Następuje przekształcenie grupy marketingowej w grupę starszych ekspertów do spraw merytoryki technicznej, historycznej i plastycznej

Grupa starszych (strasznych) ekspertów

EZbj5va.jpg

36 minut temu, Solo napisał:

powinienem mieć zakaz wykonywania hobby.

skład sędziowski do orzekania "modelarz - nie modelarz (zlepiacz plastiku)

ztRdbVh.jpg

P.s.

Jeśli coś nie "hallo" to  można donosić.  Z pełną odpowiedzialnością  poddaję się karze dyscyplinarnej określonej przez Administrację :piwo:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Czyli jak mi nie przeszkadza jakiś błąd w modelu to znaczy że żaden ze mnie modelarz i powinienem mieć zakaz wykonywania hobby.

Solo jak Ci nie przeszkadza jakiś błąd w modelu to znaczy, że nie jest on w kręgu Twoich zainteresowań ? Sorry, ale jakby Ci przyszło budować niektóre modele "pl", to Twoja lista narzekań by była w czołówce jeśli chodzi o jej rozmiar ? Interesujesz się modelami, które w porównaniu do tych, o których mowa tutaj są wręcz idealne, a Ty i tak znajdujesz często powody do narzekania na nie. Czemu sprzedałeś ostatnio F-14 AMK? Bo gdzieś tam jakiś profil dupki pod jakimś tam kątem był nie taki, czy były podejrzenia, że gdzieś tam przy budowie może powstać jakaś mała szczelinka, z którą trzeba będzie sobie poradzić, czy linie były zbyt grube? Jakbyś wziął do łapy np. model P.7a AH i zobaczył w nim linie podziału to byś się chyba załamał. Po prostu punkt widzenia zależy od punku siedzenia. 

Fajnie, że ostatnio powstało od groma modeli "pl" ale szkoda, że niektóre z nich powstały na etapie uczenia się firm ich tworzenia, no i nie znaczy to, że nie mamy prawa oczekiwania na lepszą jakość w przyszłości. W tej chwili mamy dwie firmy w Polsce, które wydaje mi się, że dysponują już technikaliami i doświadczeniem, które daje nadzieje na świetne jakościowo nowości, ale większość chodliwych tematów poloników już jest klepnięta w jakości do jakiej można mieć jakieś zastrzeżenia w przypadku co poniektórych, a na jakieś poprawione ich reedycje nie ma co liczyć.

   

PS  abtb żenujący post 

 

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoń za modelem idealnym to rzecz bolesna, bo takiego nie ma. Ale zafiksowanie na tym punkcie jest jeszcze bardzeij bolesne.  Jeżeli nie robi się modeli na wystawę, to darcie szat "bo linie podziału przesunięte o milimetr", albo kadłub za gruby o pół to spoko, easy, to się da ztolerować. Z drugiej strony  nie ma co się zasadzać na jakieś ewidentne "kasztany" których nawet bryła średnio przypomina pierwowzór - ważne jest wybranie jakiegoś takiego logicznego złotego środka. Akurat nie dziwię się, że ktoś się pozbył jednych wyprasek i kupł sobie inne, bo uznał że tamte są fajniejsze - no bo tak - też tak mam i dlatego tu przez forum poszło sporo moich starszych modeli. Ale też zawsze pod uwagę biorę stosunek cena/jakość - jeżeli model jest całkiem dobry, to po kiego grzyba kupować 4x droższy, bo ma 2 części więcej w kabinie?

PS. abtb - w punkt

Edytowane przez WujekAlice
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, arhtus napisał:

PS  abtb żenujący post 

 

26 minut temu, abtb napisał:

P.s.

Jeśli coś nie "hallo" to  można donosić.  Z pełną odpowiedzialnością  poddaję się karze dyscyplinarnej określonej przez Administrację

Porady prawnej przecież udzieliłem :haha:

Po pierwsze:

Jak pisze kolega Wujek...

10 minut temu, WujekAlice napisał:

Pogoń za modelem idealnym to rzecz bolesna, bo takiego nie ma.

ma rację bo takiego nie ma. Producent modelu/zestawu opracowuje go na podstawie jakiegoś planu i potem się okazuje że plan był be, bo coś tam się kreślarzowi porąbało. Przykłada do innego i znowu ma to samo. Więc ile razy można przykładać? Aż firma padnie? Dobry modelarz nawet z podstawowego zestawu zrobi cudo. Zajmie mu to 10 lat ale zrobi, a reszta "nie modelarzy" zrobi sobie na półkę i będzie się cieszyć.

Po drugie:

34 minuty temu, arhtus napisał:

szkoda, że niektóre z nich powstały na etapie uczenia się firm ich tworzenia,

A na czym miały się uczyć? Na Spitach i Meśkach? Jak się uczy to nie wchodzi w temat opanowany przez Wielkich producentów bo to z założenia skazane jest na porażkę marketingową i finansową,  tylko rusza z tematem niszowym który nawet pomimo swoich pewnych niedoskonałości:

40 minut temu, arhtus napisał:

Jakbyś wziął do łapy np. model P.7a AH i zobaczył w nim linie podziału to byś się chyba załamał.

zostanie przez pewną grupę zainteresowanych/poszukujących kupiony. Jak się nauczy to wypływa na szersze wody i zaczyna walczyć.

44 minuty temu, arhtus napisał:

no i nie znaczy to, że nie mamy prawa oczekiwania na lepszą jakość w przyszłości.

I jak widać masz 110% racji. Na przykładzie AH doskonale widać progres, ale i tak są tacy co szukają sensacji w  spiczastych końcówkach skrzydeł Jak-a.

I tyle mojego w tym temacie.

:dance:

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, arhtus napisał:

Solo jak Ci nie przeszkadza jakiś błąd w modelu to znaczy, że nie jest on w kręgu Twoich zainteresowań

Nowatorska teoria, próbowałeś ją opatentować?

45 minut temu, arhtus napisał:

Czemu sprzedałeś ostatnio F-14 AMK? Bo gdzieś tam jakiś profil dupki pod jakimś tam kątem był nie taki, czy były podejrzenia, że gdzieś tam przy budowie może powstać jakaś mała szczelinka, z którą trzeba będzie sobie poradzić, czy linie były zbyt grube?

Nie.
Sprzedałem go, bo nie był taki fajny jak sądziłem, a że nadchodzi F-14 z GWH, który będzie na pewno jakościowo znacznie lepszy, to po co mi gorszy zestaw, skoro mogę kupić lepszy?Podobnie było z zestawami F-14 od HB, które sprzedałem, bo kupiłem znacznie lepsze zestawy Tamki. Nie miało to nic wspólnego z tym, że coś tam było z nimi nie halo merytorycznie, bo o ile taki F-14 wciąż ma dwa stateczniki pionowe i składane skrzydła, to dla mnie wygląda całkiem jak F-14 i to mi wystarczy.
I dlatego ja nie mam bólu tyłka że ktoś lepi jakieś modele, które nie są doskonałe, a nawet bywa że są bardzo niedoskonałe. I gdy widzę takich znafcuff, którzy nie mogą przeboleć że ktoś nie współcierpi z nimi, bo jakiś zestaw ma błąd w zaokrągleniu końcówki skrzydeł albo profil skrzydła który trzeba przeanalizować tnąc go na plasterki, to tylko im współczuję że życie im przecieka między palcami.
Ale nawet to współczucie ma też swoje granice, bo tak naprawdę to mnie tacy ludzie niespecjalnie interesują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zatras napisał:

Ta większość to Ty !?

No, jeśli nie przeszkadza Ci jakiś feler ,z daleka bijący po oczach, w nowo wyprodukowanym modelu ,to (bez obrazy ) gratuluje ,,luzackiego'' podejścia do tematu:brawo:  

Krzysiek zdziwiłbyś się ilu jest takich ludzi.Sam znam co najmniej paru. Nie przeszkadza mi i już.To mam z tego powodu przestać sklejać modele bo ktoś uważa inaczej i cierpi katusze ?Jak ktoś chce liczyć nity, sprawdzać linie do dziesiątej milimetra proszę bardzo.Tylko dlaczego przez to że tak nie robię jestem uważany za gorszego "modelarza"(choc uwazam sie raczej za sklejacza )?Dlaczego na ponad 5  tysięcy zarejestrowanych użytkowników na PWM modele pokazuje garstka?Chcecie czekać na idealny model "pl" to czekajcie ja nie zamierzam.Szkoda czasu.

Edytowane przez Xmen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Solo napisał:

Nowatorska teoria, próbowałeś ją opatentować?

Nie.
Sprzedałem go, bo nie był taki fajny jak sądziłem, a że nadchodzi F-14 z GWH, który będzie na pewno jakościowo znacznie lepszy, to po co mi gorszy zestaw, skoro mogę kupić lepszy?Podobnie było z zestawami F-14 od HB, które sprzedałem, bo kupiłem znacznie lepsze zestawy Tamki. Nie miało to nic wspólnego z tym, że coś tam było z nimi nie halo merytorycznie, bo o ile taki F-14 wciąż ma dwa stateczniki pionowe i składane skrzydła, to dla mnie wygląda całkiem jak F-14 i to mi wystarczy.
I dlatego ja nie mam bólu tyłka że ktoś lepi jakieś modele, które nie są doskonałe, a nawet bywa że są bardzo niedoskonałe. I gdy widzę takich znafcuff, którzy nie mogą przeboleć że ktoś nie współcierpi z nimi, bo jakiś zestaw ma błąd w zaokrągleniu końcówki skrzydeł albo profil skrzydła który trzeba przeanalizować tnąc go na plasterki, to tylko im współczuję że życie im przecieka między palcami.
Ale nawet to współczucie ma też swoje granice, bo tak naprawdę to mnie tacy ludzie niespecjalnie interesują.

 

Dziwię Ci się, że tak piszesz bo... są wątki w których narzekasz stronicami, że jakiś panel ma linie nieco grubsze niż reszta, albo że jakaś linia nieco zanika na odległości paru cm, narzekasz na brak finezji detali modeli, które są lata świetlne przed tymi omawianymi tutaj, przerzucasz model za model bo jest gdzieś tam minimalnie lepiej wykonane, a masz najwięcej do powiedzenia w temacie modeli, które Cię w ogóle nie interesują. Jeszcze raz powtórzę, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, np. dla mnie F-14 AMK jest modelem rewelacyjnym (choć go w rękach nie miałem), a dla Ciebie jest to model "drugiego sortu" i tak samo jest w drugą stronę, P.7a AH nie jest dla Ciebie powodem do narzekań wg tego co piszesz (choć go pewnie w rękach nie miałeś), a dla mnie to jest model, w który trzeba włożyć masę pracy, żeby wyglądał w miarę ok.

Nie mam tutaj na celu narzekania na jakąś firmę, że zrobiła gniota i mój świat się zawalił i duma narodowa ucierpiała itd... P.7a to tylko taki przykład, nie tnijcie go już ? sam mam go 3szt , ale jest to model dla mnie właśnie z cyklu "dobrze że jest" i otwierając pudełko z nim zastanawiałem się drapiąc po głowie, czy poświęcić mu ogrom pracy i spróbować go jakoś podrasować, czy skleić tak jak jest i mieć na półce coś co z daleka ma kształt P.7a, a wolałbym otwierając to pudełko widzieć to co widzę np. w Jaczku, że ręce, aż się same rwą do tych wyprasek.

Absolutnie nie popieram, też narzekania w stylu cięcia skrzydełek i szukania niezgodności w profilu płata, czy doszukiwania się szpiczastych jego końcówek i kilkudziesięciu stron wojenek na ten temat bo to jest przesada w drugą stronę i jakaś fanaberia, ale wszystkiego z umiarem, i narzekania, i zachwytów ?       

         

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arhtus napisał:

jakby Ci przyszło budować niektóre modele "pl", to Twoja lista narzekań by była w czołówce jeśli chodzi o jej rozmiar

Możesz podać listę tych modeli, bo chętnie poznam jako zainteresowany tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzes napisał:

Możesz podać listę tych modeli, bo chętnie poznam jako zainteresowany tematem.

Grzes jakbyś przeczytał to ze zrozumieniem to byś wyłapał, że to było odniesienie konkretnie do Solo, bo ma sporo do powiedzenia w tym temacie, choć nie miał z tymi modelami za pewne zbyt wiele do czynienia, a znając Jego baaardzo wygórowane oczekiwania co do jakości modeli to gdyby mu przyszło zmierzyć się z jakimś modelem typu "dobrze że jest" narzekania nie było by końca.

PS  Solo, żeby nie było nie mam nic do Ciebie i do Twojego modelarstwa, tylko zrozum to, że tak samo jak Ty oczekujesz doskonałych modeli Tomcatów i Suchoi tak samo inni oczekują lepszych modeli np. PZLek czy innych RWDziaków ?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xmen napisał:

Dlaczego na ponad 5  tysięcy zarejestrowanych użytkowników na PWM modele pokazuje garstka?Chcecie czekać na idealny model "pl" to czekajcie ja nie zamierzam.Szkoda czasu.

Bo większość jest na 100 grupach modelarskich na FB, gdzie pokazują swoje czaple iskry i inne ztsowe czy mistercraftowego potforki. 

I powiem Ci szczerze cieszę się po powrocie na forum że pokazuje się tu garstka, bo przynajmniej jest na co popatrzeć i podyskutować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moses napisał:

Bo większość jest na 100 grupach modelarskich na FB, gdzie pokazują swoje czaple iskry i inne ztsowe czy mistercraftowego potforki. 

 

Dlatego gwarantuję Wam - nic mojego nie zobaczycie ?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.