Skocz do zawartości

Samoloty IIRP IBG


radoslaw6363

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, WujekAlice napisał:

Dlatego gwarantuję Wam - nic mojego nie zobaczycie ?

Już nie zachowuj się  jak baba ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

I tyle mojego w tym temacie.

:klamca:

No nie wytrzymałem :szczerbol:

Tematem  wiodącym wątku była prośba o stworzenie grupy lobbującej na rzecz projektowania i wypuszczania przez IBG na rynek modeli  "wymyślono i używano w Polsce"

Jak widać po postach - pełny sukces :brawo:

4 minuty temu, Moses napisał:

Bo większość jest na 100 grupach modelarskich na FB, gdzie pokazują swoje czaple iskry i inne ztsowe czy mistercraftowego potforki. 

A nie prawda :rozga:

Ja swojego potworka pokazałem na forum

TYxpZMw.jpg

Hmm. chyba jestem w mniejszości :hmmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Moses napisał:

I powiem Ci szczerze cieszę się po powrocie na forum że pokazuje się tu garstka, bo przynajmniej jest na co popatrzeć i podyskutować

Czyli według Ciebie nie zasługują na to by pokazywać swoje modele na tak poważnym forum jakim jest PWM.

To ja cieszę że przestałem tam pokazywać swoje modele.Chciałem zlikwidować konto całkowicie ale się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xmen napisał:

Czyli według Ciebie nie zasługują na to by pokazywać swoje modele na tak poważnym forum jakim jest PWM.

To ja cieszę że przestałem tam pokazywać swoje modele.Chciałem zlikwidować konto całkowicie ale się nie da.

Uważam że FB i YT to zuo. Nie dlatego że jestem jakims mistrzowskim modelarzom, wręcz przeciwnie uważam że jestem cienki w uszach, jednakże frum zawsze weryfikowalo człowieka. Po pierwsze wymuszalo trzymania jakiegoś poziomu, a nawet jeżeli zaluzmy że ktoś miał słaby początek po krytyce często mocno pracował i z każdym modelem był progres. 

Na FB i YT masz niestety sytuację że można pokazać byle co, można tylko ohac i ahac i nie można krytykować. Dlatego dziękuję za to że forum weryfikuje to kto chce cos pokazać na czym można popatrzeć coś nowego, a nie patrzeć się na oblepione glutem z farby i kleju kolejne czaple łosie i iskry

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moses napisał:

Uważam że FB i YT to zuo. Nie dlatego że jestem jakims mistrzowskim modelarzom, wręcz przeciwnie uważam że jestem cienki w uszach, jednakże frum zawsze weryfikowalo człowieka. Po pierwsze wymuszalo trzymania jakiegoś poziomu, a nawet jeżeli zaluzmy że ktoś miał słaby początek po krytyce często mocno pracował i z każdym modelem był progres. 

Na FB i YT masz niestety sytuację że można pokazać byle co, można tylko ohac i ahac i nie można krytykować. Dlatego dziękuję za to że forum weryfikuje to kto chce cos pokazać na czym można popatrzeć coś nowego, a nie patrzeć się na oblepione glutem z farby i kleju kolejne czaple łosie i iskry

Nie wiem.Nie oglądam modeli na FB a tym bardziej na YT.Forum jedne co wymusza to robienie z obecnymi trendami.Jak próbujes robić po swojemu to jesteś doopa nie modelarz i w komentarzach nie ma konstruktywnej krytyki tylko jest szydera i drwiny.Jeżeli ktoś tak ma motywować to ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xmen napisał:

Czyli według Ciebie nie zasługują na to by pokazywać swoje modele na tak poważnym forum jakim jest PWM.

PWM to możesz.............. bo tam ruch mniejszy niż na cmentarzu. Ale tutaj to dawaj do galerii ile wlezie. Na moje oko jesteś jednym z niewielu którzy pokazują niszowe tematy lub nawet, trochę takie oklepane, ale zawsze w nie standardowych malowaniach

A to się liczy.

8 minut temu, Moses napisał:

Na FB i YT masz niestety sytuację że można pokazać byle co, można tylko ohac i ahac i nie można krytykować.

To TAM nie ma demokracji?:kopara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, abtb napisał:

PWM to możesz.............. bo tam ruch mniejszy niż na cmentarzu. Ale tutaj to dawaj do galerii ile wlezie. Na moje oko jesteś jednym z niewielu którzy pokazują niszowe tematy lub nawet, trochę takie oklepane, ale zawsze w nie standardowych malowaniach

A to się liczy.

To TAM nie ma demokracji?:kopara:

FB ma taką fajną funkcje jak zablokuj komentowanie, albo usuwanie czuichs komentarzy pod zdjęciem. Kilka razy złapałem na tym że moje komentarze dotyczące jakichś ewidentny H niedorobek były usuwane aby nie psuly ochow i achow z komentarzy. 

A demokracje ustawia zawsze osoba która ma władzę czyli jest adminem, 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arhtus napisał:

Dziwię Ci się, że tak piszesz bo... są wątki w których narzekasz stronicami, że jakiś panel ma linie nieco grubsze niż reszta, albo że jakaś linia nieco zanika na odległości paru cm, narzekasz na brak finezji detali modeli, które są lata świetlne przed tymi omawianymi tutaj, przerzucasz model za model bo jest gdzieś tam minimalnie lepiej wykonane, a masz najwięcej do powiedzenia w temacie modeli, które Cię w ogóle nie interesują.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie wypowiadam się w temacie modeli które mnie nie interesują, tylko wypowiadam się w temacie ludzi których takie modele interesują.
Nie mam też nic przeciwko krytyce takich modeli, kto chce niech dzieli włos na czworo, kto chce niech tnie model na plasterki i przykłada do kwitów, jeśli Tobie to pasuje to czemu nie, w końcu to hobby i nie moja sprawa jak kto spędza czas. Ale nie podoba mi się próba narzucania swojego punktu widzenia. To że ja nie mam problemu z pewnymi błędami nie znaczy że jestem przez to gorszy czy mam mniej praw. Tylko tyle.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moses napisał:

Już nie zachowuj się  jak baba ?

Nie, ja jestem realistą. Ja jestem prosty sklejacz, gdzie mi w jaśnie oświecone progi :D Nawet aerografu nie mam :D

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

:klamca:

No nie wytrzymałem :szczerbol:

Tematem  wiodącym wątku była prośba o stworzenie grupy lobbującej na rzecz projektowania i wypuszczania przez IBG na rynek modeli  "wymyślono i używano w Polsce"

Jak widać po postach - pełny sukces :brawo:

A nie prawda :rozga:

Ja swojego potworka pokazałem na forum

TYxpZMw.jpg

Hmm. chyba jestem w mniejszości :hmmm:

 

zawsze mówiłem że Plastykowy Łoś to porządny model, a za swoją cenę bardziej niż spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie wypowiadam się w temacie modeli które mnie nie interesują, tylko wypowiadam się w temacie ludzi których takie modele interesują.
Nie mam też nic przeciwko krytyce takich modeli, kto chce niech dzieli włos na czworo, kto chce niech tnie model na plasterki i przykłada do kwitów, jeśli Tobie to pasuje to czemu nie, w końcu to hobby i nie moja sprawa jak kto spędza czas. Ale nie podoba mi się próba narzucania swojego punktu widzenia. To że ja nie mam problemu z pewnymi błędami nie znaczy że jestem przez to gorszy czy mam mniej praw. Tylko tyle.

 

Cały czas mówi się o konstruktywnych krytykach, że tak, ok, taka krytyka wskazana, dobra itd.. tylko taka krytyka najczęściej jest odbierana w taki oto sposób: 

"Najpierw latami jest jojczenie, czemu nie robio modela tego aeropalnu, przecież_to_spuścizna_narodowa.
A jak jużzrobią, to zaczyna się jojczenie, po co zrobili tego modela, skoro go tak skaszanili i w ogóle spuściznę_narodowo_obrażajo…. :) "

Od razu są jakieś akcenty narodowościowo-polityczne, ku klux klany i inne kretynizmy. Nie mam żadnych problemów z tym, że mi na półce leży FW-190 obok P.11, jakoś się nie gryzą, ba nawet mam jednego Tomcata ? i jakoś nie widzę, żeby ktoś wpadał pod Twoimi narzekaniami na Tomcaty i inne Suchoje i ładował z grubej rury taki wpis. Modeli "pl" oczekuję lepszych bo bardziej się nimi interesuję i po prostu bardziej mnie cieszą w lepszej jakości. Uważam, że producenci powinni prowadzić jakiś dialog z modelarzami np. na forach, jeśli chcą wydać model lepiej spełniający oczekiwania kupujących. Oczywiście powinni to robić z odpowiednim filtrem, bo niektóre problemy to faktycznie szukanie dziury w całym i tylko preteksty do awantury.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, WujekAlice napisał:

Nie, ja jestem realistą. Ja jestem prosty sklejacz, gdzie mi w jaśnie oświecone progi :D Nawet aerografu nie mam 

Nie no granda! 

Odebrać mu prawo głosu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dyskusję sprzed lat ! Modeli  PZL nikt nie wyda ,to się nie zwróci ,nie opłaci ,bez sensu itd. Czesi zrobili P-11 i P24 , a nawet FLY Łosia wydał ,  Arma Hobby Puławszczaki wypuściła no i wreszcie IBG ! Tak jak tutaj wielokrotnie napisano nie jest to działalność charytatywna musi się opłacać i widocznie opłaca. Produkcja form jest tańsza i ich jakość rośnie .

Napisałem do IBG z pytaniem o PZL 43 i 46 i odpisali że biorą pod uwagę ! 

Obraz może zawierać: chmura, niebo i na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problem rozwiąże się sam w najbliższych latach. Nowe, precyzyjniejsze, bardziej dostępne drukarki 3D. W projektach modeli konkretnych maszyn pewnie będzie się przebierać - szczegółowe, uproszczone, droższe, tańsze, nawet darmowe, skala jaką kto sobie życzy. Już teraz są na forum warsztaty tego typu, z lepszym lub gorszy efektem, np. bardzo ciekawy warsztat:

Sądzę że w tej technologii jest przyszłość, a wykorzystanie w modelarstwie to tak przy okazji będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie technologie mają swoje ograniczenia - odlewy wtryskowe i żywiczne też przecież... Druk 3D już bardzo pomaga przy wytwarzaniu "masterów" do odlewów żywicznych. Myślę że jest w tym nadzieja.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek odjechał od tematu, ale dzięki temu może przejrzymy na rzeczywistość. Czytając forum, odnoszę wrażenie, że niektórzy z jego użytkowników są w bliskiej przyjaźni z producentami modeli z Czech, Rosji, Ukrainy ... Może zamiast chwalić się znajomością, poproszą o biznes plan albo wspomną o naszym rynku modelarskim. Dla przypomnienia, jakieś modele zawsze były. Oczywiście, nie dla tych co mają plany i liczą nity. Kiedyś liczyła się sylwetka, ale to było lata temu . Ja właśnie w tych latach zaczynałem przygodę ze sklejaniem modeli ( chyba 1974r, nad tzw stawem na Rakowcu, co tam się wtedy działo ... mam na myśli modelarstwo ). Do dziś pozostałem zwykłym sklejaczem, nie godnym miana MODELARZA,  moje samolociki są takie jakie są. Największą satysfakcję mam, kiedy dzieciaki ( takie małe) nie mogą złapać oddechu widząc moje ulepki. Zaczynałem sklejanie z takimi modelami jakie były tzn Prószków : P- 11; Mig 15; Iskra; Karaś , NRD PLASTYKARD cywile i wojskowe , później PLASTYK; SUPERMODEL, FROG ( w owych czasach LUKSUS ). Jak dostałem od św Mikołaja z za oceanu Zero z Aifixu to z miesiąc oglądałem wypraski zanim cokolwiek z nich wyciąłem . Takie było modelarstwo, o przepraszam, zlepianie modeli. W latach 80'tych podjęto próby : Jastrząb, Lubliny, modele samolotów używanych przez PL ( LOTNIA , REFLEX, SPÓJNIA ), vacuformy .  Kto nie sklejał, niech zamilknie, a wszyscy którym model nie leży na planach niech przestaną się nazywać modelarzami. Kto sklejał Broplan ( nawet ten wtryskowy) Hit Kit, Pantera wie o modelarstwie wszystko. Modelarzem jest ten kto potrafił z tych zestawów coś zrobić. Ci co nie mieli szansy zmierzyć się z tymi latami modelarstwa, mam apel : nie piszczcie żebym kupił sobie kawał plastyku i strugał, bo nie o tym mowa. MODEL, czy wierna REPLIKA ? To jest pytanie, które powinni sobie zadać producenci modeli i kupujący. Wystarczy wziąć przykład z FTF. Modele sklejalne, propagujące modelarstwo, wiedzę historyczną. A jak komuś mało niech kupi RPM, dwa razy drożej i nie sklejalne dla dzieciaka ... Dodam, że nie całkiem jestem jestem dyletantam w branży formierskiej.  Tata brał czynny udział w kopiowaniu form Hellera ( 714). Owiewka kabiny jest gładka na wyraźne zamówienie inwestora. Do dziś mam masę wyprasek z próbnych wtrysków i elektrody z których były palone. Model sprzedaje się do dziś  przez Mistercraft ...

 

Edytowane przez kopernik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby się już nie sprzedawał, bo jest przekoszmarny... ale to tak bajdełej. Mam podobne wspomnienia modelarskie jak przedmówca, tylko trochę krótsze. Pamiętam jak na początku lat osiemdziesiątych pojawiły się w Składnicy Harcerskie Matchboxy - P38, A20, Walrus. Kupę forsy kosztowały ale się kupowało. Ja kleiłem, kolega malował. Kombatanckie wspomnienia. A jeżeli plany są żeby kogoś do czegoś namówić to trzeba wystąpić zwartą zorganizowaną grupą, do tego z konkretną propozycją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WujekAlice napisał:

A jeżeli plany są żeby kogoś do czegoś namówić to trzeba wystąpić zwartą zorganizowaną grupą, do tego z konkretną propozycją 

RWD -14 Czapla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WujekAlice napisał:

.... A jeżeli plany są żeby kogoś do czegoś namówić to trzeba wystąpić zwartą zorganizowaną grupą, do tego z konkretną propozycją 

 

Godzinę temu, Xmen napisał:

RWD -14 Czapla

Raczej z propozycją, w której producent dostanie coś w zamian za wyprodukowanie średnio-opłacalnego modelu o bardzo długim i niepewnym czasie zwrotu inwestycji. Oczywiście chodzi mi o coś przeliczalnego na pieniądze i nie na zasadzie deklaracji w stylu "... kupię tyle a tyle".

Nie wiem czy w swoich rozważaniach bierzecie pod uwagę możliwość, że właściciel firmy modelarskiej może w ogóle nie sklejać modeli i podchodzić do modelarstwa jak do każdego innego biznesu? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.