Skocz do zawartości

Samoloty IIRP IBG


radoslaw6363

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam dyskusję sprzed lat na tym i na bratnim forum ,gdzie spora część kolegów stanowczo twierdziła że modeli samolotów IIRP nikt nie wyda i dziś słyszę to samo. 

W międzyczasie skleiłem wydane w Czechach P11c i P24 , a dzięki AH i IBG mam już kilka modeli i zapewnioną robotę na cały rok. Formy są tańsze, technologia poszła do przodu i koszta będą maleć. Robi to nadzieję na ciąg dalszy . Modele IBG są w Polskich sklepach w czołówce pod względem sprzedaży i to też dobrze rokuje na przyszłość.

Kontakt z ww firmami to żaden problem dla każdego użytkownika FB . Jakiś czas temu zapytałem o PZL 43 i 46 i uzyskałem odpowiedź że biorą pod uwagę, to też dobrze rokuje.

Jest popyt i jest podaż ,ale jest też masa modeli na rynku i tutaj znowu kwestia, czy wydać kolejny model Me-109 ,czy może P50 ,,Jastrząb''Ardpol pokazał że pomimo braku dokumentacji jednak można. Podobnie inne P-48 czy LWS 3 . Można wydać ,,Suma'' można Fairey Battle ja chciałbym obydwa .

Jest dobrze ,może być jeszcze lepiej ! 

 

Modelarze są jak filateliści na wymarciu ? Pamiętam że w moim bloku znaczki zbierało kilku chłopaków ,kto z młodych ludzi dziś się tym zajmuje ? Nie znam nikogo takiego !

Z modelarstwem jest inaczej ,ja i wielu kolegów powróciło do hobby z dzieciństwa ,ale są i młodzi. Gdyby było więcej takich ludzi jak Tomek z firmy Agtom to i modelarzy by przybywało ,jego filmiki ,,werbują'' młodych i przywracają starych. Byłem w Krakowie w maju i rozmawiałem . Nie jest z młodzieżą źle, zaczynają często od figurek i dalej idą w kierunku modeli. 

Agtom otworzył w budynku w którym ma siedzibę modelarnię ,o ile wiem jest to jedyne takie miejsce w PL .Trzymam kciuki ,jeżeli będzie sukces to znaczy że rokowania dla przyszłości modelarstwa są dobre ! 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, radoslaw6363 napisał:

 

Agtom otworzył w budynku w którym ma siedzibę modelarnię ,o ile wiem jest to jedyne takie miejsce w PL

Jak zwykle nie wiesz ale piszesz ? Lubię twój entuzjazm ale nowych modelarni jest sporo w Polsce w tej chwili - kilka działa jako franczyza warsztatów modelarskich , kilka sklepów tez swoje modelarnie stworzyło, pod tym kątem sie sporo ruszyło ...

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Qz9 napisał:

 

 

82314056_599972950789159_9102405803381358592_o.jpg

Kwintesencja fejs book owego modelarstwa. Te piękne zdjęcia, wspaniałych modeli. W 90% moje oczy krwawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam - zapominasz o jednej rzeczy, że na jednego Messiego przypada milion podwórkowych kopaczy.  Tu na tym forum poziom prac jest zwykle bardzo wysoki, ale tu już publikują zwykle naprawdę konkretni zawodnicy, a na fejsie, jak masz 20000 luda to już tak wysoko nie będzie.

Poza tym podoba mi się ten pomysł z modelarnią... coś takiego mi by się też przydało... Tylko nie wiem, czy mógłbym słuchać tam takiej muzyki jakiej bym chciał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HKK napisał:

Tak, kilkaset złotych albo ponad tysiąc za model z dodatkami. W przypadku myśliwca w 1/72 raczej niemożliwe

Ależ możliwe.
Choćby najnowszy F-14D GWH, już w tej chwili mam (lub czekam na dostawę) model i dodatki do niego warte (według cen sklepowych) ok. 650 zł, a to nie wszystko, bo liczę jeszcze np. na żywiczne dysze do niego, pewnie trzeba będzie dokupić jeszcze zestaw Hasegawy bo w nim są palety do uzbrojenia AG i zasobnik LANTIRN - spokojnie może stuknąć grubo ponad 700 zł.
A takich zestawów nie jest mało na rynku, jeśli ktoś chce naprawdę dopieścić swój model najładniejszymi dodatkami, to można wydawać i wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moses napisał:

Zakładasz słuchawki i jedziesz. 

Teoretycznie tak, ale po 2-3 godzinach uszy bolą i łeb się poci.  poza tym niewygodnie i coś można kablem zahaczyć i na podłogę poleci. Ale to i tak rozważania teoretyczne, bo na mojej wiosce to nie ma szans na coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WujekAlice napisał:

Teoretycznie tak, ale po 2-3 godzinach uszy bolą i łeb się poci.  poza tym niewygodnie i coś można kablem zahaczyć i na podłogę poleci. Ale to i tak rozważania teoretyczne, bo na mojej wiosce to nie ma szans na coś takiego

A bo to trzeba takie nakładane nie wkładane kupić. Wiem co mowie bo w robocie nie dają mi słuchać pomiotu szatana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Moses napisał:

A bo to trzeba takie nakładane nie wkładane kupić. Wiem co mowie bo w robocie nie dają mi słuchać pomiotu szatana. 

Ja używam tylko nakładanych, ale i tak po jakimś czasie jest mi w nich niewygodnie i gorąco. A pomiot szatana to ten rzeźnicki folk ze Skandynawii?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WujekAlice napisał:

Ja używam tylko nakładanych, ale i tak po jakimś czasie jest mi w nich niewygodnie i gorąco. A pomiot szatana to ten rzeźnicki folk ze Skandynawii?  :D

NIe nie, klasyczny rednecki southern metal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WujekAlice napisał:

Whiskey Myers, Stone Machine?

Pantera, Texas Hippie Coalition.
ale to co podrzuciłeś spróbuję, dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WujekAlice napisał:

To musiałbym sam coś takiego założyć. Sorki - mam trochę za mało czasu. Ale wiem, że pewne rzeczy zależą od ludzi, a nie od miejsca.

Jak to mawiają, Sky is the limit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Moses napisał:

Radosławie oczywiście nowe modele polonikówto zasługa "dobrej zmiany"? ?

No jak by to powiedzieć ?dla mnie pojawienie się modeli na które czekałem od epoki kamiennej modelarstwa? zmuszony sklejać z mydła strugane czeskie wyroby modelopodobne to jest dobra zmiana ?

 

18 godzin temu, Qz9 napisał:

Jak zwykle nie wiesz ale piszesz ? Lubię twój entuzjazm ale nowych modelarni jest sporo w Polsce w tej chwili - kilka działa jako franczyza warsztatów modelarskich , kilka sklepów tez swoje modelarnie stworzyło, pod tym kątem sie sporo ruszyło ...

Znaczy jest ruch w interesie i modelarze się komuś opłacają ?

To jeszcze taki sumik na zachętę !

PZL%20(2).jpg

Edytowane przez radoslaw6363
dodanie fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni dostępne na serwisie aukcyjnym. Rwania nie ma. Dowodzi to niestety, że może i kupimy, wszystko co nasze ale nie za każdą cenę. Modele te pojawiają się niezwykle rzadko, nie mają konkurencyjnych produkcji, a mimo to ...

8.jpg

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radoslaw6363 napisał:

Znaczy jest ruch w interesie i modelarze się komuś opłacają ?

 

Tak, opłacają sie, jesli dobrze pamietam 120 zeta/miesiąc za 4 półtoragodzinne wejścia z opcja korzystania z narzędzi ( proxxony, aerka itd) i farb + chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kopernik napisał:

Od kilku tygodni dostępne na serwisie aukcyjnym. Rwania nie ma. Dowodzi to niestety, że może i kupimy, wszystko co nasze ale nie za każdą cenę. Modele te pojawiają się niezwykle rzadko, nie mają konkurencyjnych produkcji, a mimo to ...

8.jpg

9.jpg

 

Ktoś nieźle popłynął z tymi cenami ? Można mieć świadomość, że to są rzadkie modele i chcieć za nie jakąś solidną kwotę, ale wszystko ma jakieś granice, chociaż jak ktoś nie musi się liczyć z pieniędzmi, a ma ciśnienie to może kupi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, arhtus napisał:

 

Ktoś nieźle popłynął z tymi cenami ? Można mieć świadomość, że to są rzadkie modele i chcieć za nie jakąś solidną kwotę, ale wszystko ma jakieś granice, chociaż jak ktoś nie musi się liczyć z pieniędzmi, a ma ciśnienie to może kupi ? 

To właśnie o tym tu piszemy, jak przychodzi  do konkretów okazuje się, że za drogo, model nie taki ... A potencjalny producent myśli zrobię, zainwestuję, okaże się że za drogo i model za słaby, ech zrobię formy na mydelniczki, łatwiej i bardziej masowe. Na dziś pewnie tak by kształtowały się ceny modeli na podobnym poziomie, a więc nie masowych. Pamiętam, że te modele jak były dostępne w sklepach nie były tanie.

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kopernik napisał:

To właśnie o tym tu piszemy, jak przychodzi co do konkretów, okazuje się, że za drogo, model nie taki ... A potencjalny producent myśli zrobię, zainwestuję, okaże się że za drogo i model nie taki, ech zrobię formy na mydelniczki. Na dziś pewnie tak by kształtowały się ceny modeli na podobnym poziomie, a więc nie masowych. Pamiętam, że te modele jak były dostępne w sklepach nie były tanie.

Wiesz model, a model to jednak różnica. Może te modele to już tzw białe kruki, no ale to są właśnie takie mydelniczki, z których dobry modelarz coś tam wyciśnie. Jednak jeśli jakiś producent chciałby dzisiaj wydać model na takim poziomie i w takiej cenie i liczyć na to, że będzie się sprzedawał bo ma szachownice i w ogóle jedyny taki, no to chyba nie tędy droga ? I jeśli jest ktoś kto uważa, że ja teraz marudzę i niszczę kogoś marzenia, no to naprawdę powinien się zastanowić nad sobą, to już nie jest optymizm, tylko totalne bujanie w obłokach ?  

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, arhtus napisał:

Wiesz model, a model to jednak różnica. Może te modele to już tzw białe kruki, no ale to są właśnie takie mydelniczki, z których dobry modelarz coś tam wyciśnie. Jednak jeśli jakiś producent chciałby dzisiaj wydać model na takim poziomie i w takiej cenie i liczyć na to, że będzie się sprzedawał bo ma szachownice i w ogóle jedyny taki, no to chyba nie tędy droga ? I jeśli jest ktoś kto uważa, że ja teraz marudzę i niszczę kogoś marzenia, no to naprawdę powinien się zastanowić nad sobą, to już nie jest nawet optymizm, tylko totalne bujanie w obłokach ?  

Absolutnie masz rację i choć zgadzam się z Tobą, to choć takich bym oczekiwał. Na bezrybiu i rak ?. Brutalnie zniszczyłeś moje marzenia o całej gamie modeli naszych samolotów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qz9 napisał:

Tak, opłacają sie, jesli dobrze pamietam 120 zeta/miesiąc za 4 półtoragodzinne wejścia z opcja korzystania z narzędzi ( proxxony, aerka itd) i farb + chemii.

Pól godziny? Co ja na piwo przyszedłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.