Skocz do zawartości

ucina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po długiej nie obecności w postowaniu wrzucam swoja drugą suczkę z kolekcji. Model zaczęty w 2019, skończony na samym początku 2020. Galerie miałem zrobić dużo wcześniej, ale niestety brak czasu lekko to opóźnił.

Co do samego modelu, przyjemny w składaniu, detal bardzo przyjemny, kilka błędów, niedoróbek w wypraskach, nie dolane elementy, generalnie standard KH.

Malowany dedykowanymi MRP, gunze, tamki, Alclady.

Z użytych dodatków to oczywiście pitot od Mastera, ResKitowe belki i koła, eduardowe Ofaby250, dorobione kurtyny w kokpicie, osłona HUD'a, przenitowana cala, kalki ModelMakera.

Zapraszam do galerii poniżej ? 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten samolot. Model też niczego sobie. Szacun za nitowanie, widać że nie jest tego mało i musiałeś się napracować.

Od razu pytanie techniczne. Z czego robiłeś zasłonki w kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rymulus napisał:

Uwielbiam ten samolot. Model też niczego sobie. Szacun za nitowanie, widać że nie jest tego mało i musiałeś się napracować.

Od razu pytanie techniczne. Z czego robiłeś zasłonki w kabinie?

Sytren, trochę pręcików i chusteczki formowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo podoba się Twoja praca ? Samolot  ładny,  model bardzo ładny, szczególnie malowanie.
Ale nitowanie na powierzchni paneli dla mnie lekko przesadzone (chodzi o to wewnątrz paneli). Aż porównywałem ze zdjęciami realnych samolotów, gdzie na zdjęciach te nity są ledwo widoczne na dużych zbliżeniach, w przeciwieństwie do nitów łączących panele które są faktycznie duże i wyraźnie widoczne. Tak wyraźne nitowanie na całym płatowcu skojarzyło mi się z drugowojenną maszyną, a nie z nowoczesnym naddźwiękowcem.
Piszę to nie jako krytykę, ale jako swoje odczucie i ewentualna rada, aby następny model był jeszcze lepszy ?

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany.Co do nitów, ,?????Znakomita  robota, ale w niektórych przypadkach ,, spółdzielnia pracy,,, daremny trud..nie próbujecie prześcignąć oryginału,,bo to tylko model i jak ja to mówię, zabawa dla ,,dużych,, chłopców.,skazana z góry na ,, prawdopodobieństwo,, wygłądu oryginalnego samolotu..I żaden tam docent,doktor,czy profesor temu nie zaprzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany model :) Należą się brawa za ukończenie projektu?.
Choć zastanawia mnie jedna rzecz, którą zaobserwowałem na zdjęciach. Mowa tutaj o podwieszonych bombach i ich mocowaniach do pylonów. 
Czy te odstające uszy od bomb skierowane na zewnątrz to tak powinno być ? Bo z tego co mi wiadomo jest to element mocujący bombę do pylonu. A w tym przypadku wygląda to tak jakby bomba wisiała pod pylonem za pomoca samych ustalaczy. 
Może i się mylę gdyż mogłeś sugerowac się zdjęciami. 

Gratuluję modelu i czekam na kolejny projekt. 
Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny samolot, i taki też model. Dla mnie jedno ale - dysze silnika, jakoś nie przemawia do mnie ten jednolicie niebieski. To jest kolor "przepaleń" na metalu, ma on różne stopnie i powinien być nieco zróżnicowany. Ciężko znaleźć dobry materiał referencyjny, ale to jest ten sam silnik co w Su-27/30.

Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

smsu27-1.jpg?w=736

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzyndzelki owszem służą do podwieszania pod belkę, ale nie wiem czy dokładnie wiesz jak wygląda ofab-250 ?

poniżej zdjęcie poglądowe. do belki podczepiana jest za dwa "dzyndzelki" a nie za ten mały na dole :)

 

OFAB-250-270_aerial_bomb_in_Park_Patriot_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład OFAB 250 M54 jest krótszy a OFAB 250 M62 jest dłuższy. I punkty podwieszania u nich są inne. I ten pierwszy można podwiesić na jedną belkę w ilości 6 sztuk, a ten drugi już się nie mieści.. Przynajmniej na standardowym MBD3 U6 68. Dla tego pytałem się który to OFAB. Właśnie próbuje się wymądrzać.. Przepraszam, model naprawdę pięknie zrobiony. Zresztą, to ogólnie piękny samolot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Topper Harley napisał:

Czy mógłbyś podać kolory farb?

Kolory główne to dedykowany zestaw MRP pod Su-34 (202,203,204). Mam zestaw Hataki też dedykowanej pod Su-34, ale nie zgadzają się więc leżą i czekają na mixownie. MRP siadają idealnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 22:50, Apek napisał:

Na przykład OFAB 250 M54 jest krótszy a OFAB 250 M62 jest dłuższy. I punkty podwieszania u nich są inne. I ten pierwszy można podwiesić na jedną belkę w ilości 6 sztuk, a ten drugi już się nie mieści.. Przynajmniej na standardowym MBD3 U6 68. Dla tego pytałem się który to OFAB. Właśnie próbuje się wymądrzać.. Przepraszam, model naprawdę pięknie zrobiony. Zresztą, to ogólnie piękny samolot. 

Dzięki za podpowiedź, napewno się przyda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 18:53, ucina napisał:

Dzięki za podpowiedź, napewno się przyda ?

Ja sam to się nie znam na tym, bo inny rodzaj wojsk zaliczyłem, ale obserwuje w ruskich internetach pablik gościa ,który był pilotem fighterbomberow. To on dużo opowiada, i odpowiada na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Piękna robota. Gratuluję

Ciekawe czy Lion Roar / GWH zrobi konkurencję i wypuści swojego Su-34?

BTW. Czy warto dokupić kalki Begemota do modelu KH?

Edytowane przez 1/72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.