Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam kogoś kto byłby w posiadaniu tego modelu:

 

hobbyboss_p40-inst.jpg

 

i mógłby powiedzieć coś na temat jakości kalkomanii w tym zestawie. Chciałbym kupić go jako dawcę chińskich oznaczeń dla Airfixowego P-40 ze skopaną kolorystyką, ale nie chciałbym zamienić siekierki na kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citadele się nadają .Trzeba je jednak dobrze rozcieńczyć.Fajne są metalizery.Ale nie są to mr hobby czy tamiya.

 

W jakich proporcjach je rozcieńczasz? I czy mogę je rozcieńczyć Leveling Thinnerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bartas89-tych farb nie rozcieńczysz levelingiem żelują się .A w jakich proporcjach ?Nie ma takich jakiś żelaznych zasad prócz rozmiaru duszy.Musi top być roztwór ,który uznasz,że Tobie ładnie kryje dobrze rozpyla z dyszy aero i to cała filozofia.Te farby rozcieńczaj jakimś rozpuchem na bazie alkoholu jak i zwykła woda destylowana.Jest wystarczającym rozcieńczalnikiem.Taj jak napisałem nie są to Tamiye ani Mr hobby.Dostałem spadkowy kartonik tych farbek i szkoda było je wyrzucać to kombinowałem.A że miałem trochę metalizera to próbowałem.Ale już nie będę kombinował bo wolę Tamie i Mr hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bartas89-tych farb nie rozcieńczysz levelingiem żelują się .A w jakich proporcjach ?Nie ma takich jakiś żelaznych zasad prócz rozmiaru duszy.Musi top być roztwór ,który uznasz,że Tobie ładnie kryje dobrze rozpyla z dyszy aero i to cała filozofia.Te farby rozcieńczaj jakimś rozpuchem na bazie alkoholu jak i zwykła woda destylowana.Jest wystarczającym rozcieńczalnikiem.Taj jak napisałem nie są to Tamiye ani Mr hobby.Dostałem spadkowy kartonik tych farbek i szkoda było je wyrzucać to kombinowałem.A że miałem trochę metalizera to próbowałem.Ale już nie będę kombinował bo wolę Tamie i Mr hobby.

 

Szkoda, że wcześniej nie tego nie napisałeś... Dzisiaj malowałem i rozcieńczałem thinnerem. Trochę mi się udało pomalować, ale potem aero mi się zapchał :( Kurde chciałbym takie farby do aero, z którymi nie trzeba się bawić w rozcieńczanie i w proporcje. Od samego początku mojej przygody z modelarstwem mam z tym mega kłopot i jak przychodzi chwila, że już trzeba malować to się robię chory :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chciałbym takie farby do aero, z którymi nie trzeba się bawić w rozcieńczanie i w proporcje. Od samego początku mojej przygody z modelarstwem mam z tym mega kłopot i jak przychodzi chwila, że już trzeba malować to się robię chory :(

 

Po co zadajesz ponownie pytania, na które już Ci odpowiedziano w TWOIM WĄTKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chciałbym takie farby do aero, z którymi nie trzeba się bawić w rozcieńczanie i w proporcje. Od samego początku mojej przygody z modelarstwem mam z tym mega kłopot i jak przychodzi chwila, że już trzeba malować to się robię chory :(

 

Po co zadajesz ponownie pytania, na które już Ci odpowiedziano w TWOIM WĄTKU!!!

 

Nie zadałem pytania, tylko wyraziełem chęć korzystania z farb których nie trzeba rozcieńczać. Czytaj uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas89, wytłumacz proszę, skąd u Ciebie taka niestrawność do konieczności wlania odrobiny rozpuszczalnika do farby? W czym rzecz? Może ja nieświadomie robię coś okropnego i o tym nie wiem?...

Bo od samego początku mam z tym problemy. Na dodatek jako nowicjusz korzystałem z fatalnego (wg mnie) aero- H&S Ultra który doprowadzał mnie do szału.

A wracając do pytania to czy ten lakier się rozrzedza? Jeśli tak to czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mojehobby.pl/products/ALC-313-Klear-Cote-Matt.html

 

Czy to można lać bezpośrednio do aero?

 

Można wlewać, ja wlewam. Tylko ostrożnie, to nie są lakiery akrylowe, tylko emalie - czyli schną dłużej, nie nadają się pod emaliowe washe (MiGi, AK). Glos jest upierdliwy w użyciu, bo trzeba malować bardzo cienkimi warstwami i zostawiać do przeschnięcia długiego. Jak nałożysz za grubą warstwę to będzie się lepił do końca świata.

 

Mat działa lepiej, ale też bez rewelacji. Zużyję butlę i więcej tego nie kupuję.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jaką polecicie szpachlę ? posiadam tą humbrola i revell plasto, obie są wg mnie średnie , czy jest jakaś która nie zasycha tak szybko ? potrzebuję do formowania np nadkoli w pojazdach tak by po położeniu była bardziej "elastyczna" w formowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masę dwuskładnikową?

jaką polecasz ? no pasowało by coś na wzór masy plastycznej łatwej do uformowania, która długo schnie i ma późniejszą możliwość obróbki papierem ściernym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.