Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

A co jest nie tak z Sidoluxem ?

Jakoś setki modelarzy (w tym i Ci najlepsi) od lat stosują i są zadowoleni.

 

U mnie pięknie potrafił zabrudzić aerograf, wszystko się lepiło, trudno to było domyć, długo schnie i powierzchnia jest bardziej miękka niż po lakierze.

 

Pod kalki to chyba lepiej? Z tym sido jak widać jest różnie - zaczynam podejrzewać, że zwolennikiem się jest do pierwszej wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milczący - zależy od tego jakiej konsystencji jest. Mój jest tak płynny jak zwykłe farby, rozrzedzam mniej więcej 1:4 (lakier:X20a domowy). Po pomalowaniu od razu pryskam czystym LT.

A mój jest właśnie gęsty i też rozcieńczałem 'domowym' X-20A.

Spróbuję dziś Twojej metody. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kalki to chyba lepiej?

 

A dlaczego?

Ja lubię mieć jak najtwardszą powierzchnię, na której coś majstruję.

 

Czytałem opinię, żeby ostatniej warstwie dać na suszenie mniej czasu np. 3 godziny, żeby pod kalki była bardziej miękka.

To oczywiście tylko czyjaś opinia - może wprowadzać w błąd, dlatego dopytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten "X-20a domowy"?

 

Podaję za cooper69:

""39ml Woda destylowana

19ml IPA 99%

1ml Flow Improver (dla chętnych chcących "upłynnić farbę" - nie zatyka się dysza itp)

1ml Fluid Retarder (dla chętnych chcących odrobinę opóźnić schnięcie farby i jednocześnie otrzymać płynniejsze krycie (levelowanie)"

 

Ja nie mam flow improvera, więc w moim X-20A go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać kilka porad odnośnie tzw. filtrów. Czy należy je robić po biedronce czy przed i czy np. jak zrobię filtry a potem biedronkę to nie zmarnuje efektu filtrów zmywając je rozpuszczalnikiem używanym podczas robienia biedronki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać kilka porad odnośnie tzw. filtrów. Czy należy je robić po biedronce czy przed i czy np. jak zrobię filtry a potem biedronkę to nie zmarnuje efektu filtrów zmywając je rozpuszczalnikiem używanym podczas robienia biedronki?

 

 

kolejność jest taka-farba bazowa,lakier matowy,filtry,sido,wash,lakier matowy,biedronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki klej polecilibyście do drobnych części (np. zapasowych ogniwek na czołgu, młotów, łopat) już pomalowanych (farbami olejnymi) ? Mój Revell z igłą rozpuszcza farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, tylko czy moglibyście pisać nie skrótami jako, że jestem laikiem?

Klej PVA to wg google klej introligatorski, o to chodzi?

CA jak rozumiem to kleje cyjanoakrylowe? Masz na myśli jakiś konkretny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco skopałem malowanie ostatniego modelu, więc postanowiłem zafundować mu kąpiel w Cleanluxie i pomalować od nowa. Niestety po ok. dobie moczenia w Cleanluxie (nieco rozrobionego z wodą co prawda) nawet przy próbie szorowania Vallejo Air ledwo co schodzi (dla porównania olejne Humblora w CL "miękły" już po parudziesięciu minutach.) Ile może to zająć? Czy jeśli zostawię model w takiej kąpieli do piątku, to czy jest ryzyko, że CL jakoś uszkodzi plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.