Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam mały problem. W czasie kąpieli modelu przed malowaniem wcięło mi przedni hak holowniczy(odkleił się i zanim zauważyłem, że go brak, spłynął do kanalizacji ). Chodzi mi o T-62a od Tamiyi. Wie ktoś skąd wezmę takie coś w Polsce? Znalazłem jedynie zestaw 20 haków na ukraińskiej stronie, ale ich zakup niezbyt mi się opłaca(ok. 25-30 zł). Jest jakaś tańsza opcja lub być może ktoś ma jakieś walające się haki od innych tetek? Próbowałem sam coś skrobać ale efekty mizerne niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy

Malując farbkami Mr. Color seria C, zmieszanymi z Mr. Color Thinner w stosunku 1:1, z aerografu obok farby, wydobywają się cienkie farfocle, podobne do nici pajęczej, jak podczas babiego lata.

Szczerze przyznam, że mieszankę 1:1 oparłem na doświadczeniach z Mr. Color Leveling Thinner, gdzie na stronie producenta zaleca się taką właśnie mieszankę (ewentualnie 1:2). Czy do zwykłego Thinnera trzeba stosować inną? Jak Wy to robicie?

Chyba, że może to być spowodowane zabrudzonym aerografem? Nie czyściłem go od ostatniej pracy, tj. 3 dni.

Proszę o Waszą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunze C mają to do siebie, że lubią wysychać w słoiczkach i robią się coraz bardziej gęste.

Dlatego nie można trzymać się ciągle tych samych proporcji.

To o czym piszesz świadczy że mieszanka jest zbyt gęsta.

Ja raczej nie stosuję 1:1 nawet przy świeżych i rzadkich farbach, tak więc zdecydowanie więcej Thinnera zalecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Malując farbkami Mr. Color seria C, zmieszanymi z Mr. Color Thinner w stosunku 1:1, z aerografu obok farby, wydobywają się cienkie farfocle, podobne do nici pajęczej, jak podczas babiego lata.

Szczerze przyznam, że mieszankę 1:1 oparłem na doświadczeniach z Mr. Color Leveling Thinner, gdzie na stronie producenta zaleca się taką właśnie mieszankę (ewentualnie 1:2). .

 

Zmniejsz ciśnienie, zwiększ ilość rozcienczalnika. Albo w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam od kilku dni na forum porad dotyczących blaszek, przeglądam różne warsztaty pod tym kątem, ale jakoś nie mogę znaleźć satysfakcjonującego mnie rozwiązania.

Chodzi konkretnie o niepomalowane fabrycznie blaszki, do których dołączany jest "film", (tablice przyrządów w kabinie pilota).

I teraz: proszę o poradę (lub jeśli ktoś wie gdzie - to link), jak to zrobić, najlepiej krok po kroku, żeby osiągnięty efekt był taki jak trzeba, czyli po kolei:

- czy na plastikową tablicę z ramki, przed przyklejeniem blaszki i filmu dać jakiś podkład ?

- czy przyklejać elementy niepomalowane i dopiero potem malować całość? jeśli tak - to czym przykleić "film" do blaszki i do części plastikowych, żeby się nie rozpuścił, i jak potem zabezpieczyć go przed malowaniem? (a może lepszym pomysłem jest, żeby pomalować blaszkę oddzielnie i dopiero pomalowaną wkleić na swoje miejsce?)

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poradźcie dobrą rzadką szpachlówkę. Jak dotąd używałem szarej szpachli Italeri, rozrabianej klejem Tamiya Extra Thin. Szukam czegoś rzadszego, żeby lepiej wypełniało szczeliny. I żeby lepiej się szlifowało - z Italeri (mimo suszenia przez ponad dobę) nie wychodziła mi czasami równa powierzchnia, nawet po szlifowaniu drobnym pilnikiem / papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poradźcie dobrą rzadką szpachlówkę. Jak dotąd używałem szarej szpachli Italeri, rozrabianej klejem Tamiya Extra Thin. Szukam czegoś rzadszego, żeby lepiej wypełniało szczeliny. I żeby lepiej się szlifowało - z Italeri (mimo suszenia przez ponad dobę) nie wychodziła mi czasami równa powierzchnia, nawet po szlifowaniu drobnym pilnikiem / papierem ściernym.

Z uporem maniaka polecam mój sposób

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=200&t=52717

Nie czekasz doby - cały proces trwa ok. 2-3 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Widziałem Twojego Bf109 - czy możesz mi podpowiedzieć jak zrobiłeś linki (antenę) łączące masz anteny z ogonem i czym mocowałeś te linki do tego masztu, kadłuba i ogona?

Poza tym jak uzyskać takie naprężenie linki, żeby nie wisiała jak sznur na pranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze rozważyć szpachlę akrylową Wamod.

Jest wodorozcieńczalna - można ją nakładać nawet pędzlem. Bardzo ładnie też wodą się zmywa.

 

To taka http://www.mojehobby.pl/products/Zmywalna-szpachlowka-akrylowa.html

 

Używam jej od niedawna i ma sporo zalet, choć mam wrażenie, że po dłuższym czasie może się zapadać/tracić na objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo proszę o instruktaż jak korzystać z wyszukiwarki na Modelworku. Być może moje pytanie wyda się Wam głupie, ale ja jestem bezradny i po prostu potrzebuję pomocy. Otóż mam problem z wyszukaniem czegokolwiek na forum. Kiedy wpisuję np "cant z 506", "cant z506", "Cant Z506" itd i klikam wyszukaj, dostaję info, że Wyszukiwarka nic nie znalazła. A wiem, że ten model był na forum już w kilku wydaniach. Niedawno szukałem też wątku w którym użytkownik forum informował, że planuje zarobkowo zająć się trawieniem blaszek. Niestety mimo wielu prób również tego wątku nie udało mi się odszukać.

 

Uważam, że mamy tu nieprzebrane zasoby informacji z których warto korzystać. Dlatego proszę o pomoc. Powiedzcie co robię źle, że nie mogę się dogadać z tą wyszukiwarką.

 

Z góry dziękuję,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chce sobie dokupić jakieś blaszki do modelu, ale jedyne jakie znalazłem (dedykowane i nie kosztujace mająte) takie jak niżej:

http://www.mojehobby.pl/products/F-16-C-D-Italeri.html

 

Czytając forum nie spotkalem się dotąd z produktami tej firmy - podejrzewam, że może to być towar kiepskiej jakości. Istnieje też kilka pozycji np. Eduarda, ale dla modeli innych firm - może ktoś jest w stanie podpowiedzieć który w miare będzie pasował? Zależy mi głównie na kokpicie.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAV - wiedziałem, że jest jakiś trik jak np z tymi cudzysłowami.

 

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy Chipping fluid działa prawidłowo na podkładzie z farby Mr Color? Jeśli się nie mylę, to MR Color to są farby celulozowe. Czy Chipping fluid działa tylko i wyłącznie z akrylami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.