Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze! Dokonałem wstępnego wyboru swojego pierwszego zestawu aero i kompresora, ale przed zakupem chciałbym jeszcze zapytać Was o zdanie.

 

http://skleptechniczny.pl/aerograf-z-profesjonalna-dysza-03mm-bd-320-p3877.html

http://skleptechniczny.pl/wydajny-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-p3891.html

 

A korzystając z okazji zapytam jeszcze o kilka drobiazgów:

 

-akryle lepiej rozcieńczać Wamodem, czy spirytem/wódą?

-jakie odcienie farb olejnych (van Gogh) najlepiej kupić do waloryzacji pancerki?

-co jeszcze zaliczylibyście do "must have" początkującego modelarza? Planuję zabawę w 1/72 i raczej korzystać z akryli. Sidolux już mam.

 

Dzięki serdeczne, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem nad skalą i przez sentyment chciałbym robić 1/72, ale obawiam się trochę waloryzacji, bo jednak wszystko tam jest znacznie mniejsze. Nie wykluczam jednak 1/35. A jeśli nie sido, to co najlepiej położyć między akryl a olej? Macie jakieś typy co do kolorów olei do waloryzacji? Błoto, piach, rdzawe zacieki? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są lepsze nie ulega wątpliwości. Jednak są też sporo droższe. Ja używam sido od dawna i nie planuje tego zmieniac. Uważam że jako warstwa pod wash i kalki oraz na wash i kalki jest calkowicie wystarczający. Lepszy lakier daję jako ten ostatni.

Myślę że jeżeli chłopak zaczyna przygode z modelarstwem to sido mu wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma pytanie odnośnie oświetlenia biurka gdzie dłubie sobie przy modelach , czy temperatura światła 4500k to dużo i czy jest jasno ?

taki ma ta lampka parametry : 56x diody LED 0,1W / 230V / łącznie 5,6W

 

 

Dziękuję za odp. gdyż nie znam się na tym kompletnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie blach. Jaka blacha o długości np2cm da się odgiąć ręcznie i przeciąć bez problemu tz. najgrubsza z dostępnych:

Zastosowanie to drzwi do pojazdu 1/35 (najlepiej około 2mm)

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=blacha&search_scope=category-26958&bmatch=s0-col-1-4-0203&price_to=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sporo za mało.

Ja mam lampę 108 led co daje 9W i jest w miarę ok, ale jakby było trochę jaśniej to bym nie narzekał.

 

Możesz Solo podać link jakiś do tej twojej lampki albo model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odcień białej Pactry polecilibyście do zrobienia zimowego kamuflażu na Panzer V? Czy A002 (g) się nada czy też nie ze względu na jej połysk (chyba dlatego w nazwie jest go (G) ) ? Ewentualnie coś innego producenta, byle rozcieńczane wodą (destylowaną) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.