Skocz do zawartości

1/35 T-90MS- Army- 2016


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedstawiam mój debiut na forum. Model T-90MC od Zvezdy + zestaw fototrawienia od Microdisign.

Moim zdaniem model Zvezdy jest najlepszy pod względem odzwierciedlenia wymiarów i samej bryły czołgu. Oczywiście sporo detali zostało potraktowanych po macoszemu, kilku w ogóle brakowało, ale mimo to i tak jest o niebo lepszy a w detalach "delikatniejszy" od MS z Tiger Model (Tigera złożyłem przed Zvezdą). Oczywiście muszę tu napisać o Microdisign - dla mnie to co przygotowali dla tego modelu można określić krótko -> chapeau bas!

Budując model bazowałem na wersji z "Army-2016" Forum.

https://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=3498&np=all#blockpre

 

To co zostało zmienione względem modelu zvezdy:

- koła jezdne Tiger Model

- tucha od firmy Aber

- usunięte/ zmienione zbędne okablowanie na prawej stronie wieży (nie ma go wersja z 2016)

- na całym modelu dodane kompletne okablowanie do świateł (przód, tył, wieża), czujników

- antena wykonana z igieł

- dodana powierzchnia antypoślizgowa wykonana z sody kuchennej

- poprawiona kamera cofania

- wiele linii podziałów pogłębiałem, żeby uzyskać lepszy efekt odcięcia.

- DVD w wizjerach i kamerach 360

- system Sosna-U oraz celownik panoramiczny dowódcy wykonany przy wykorzystaniu zestawu Microdisign, typowy peryskop na lustrze!!:)

- wieżę podniosłem o 0,5 mm- wzorowałem się na dokumentacji zdjęciowej

- i sporo innych detali których już nawet nie pamiętam

 

Podsumowując aftermarket:

- microdisign dla t-90ms

- liny holownicze EurekaXXL

Malowanie:

Nie przepadam za mocnym weatheringiem, dodatkowo jest to model wystawowy dlatego tylko pozwoliłem sobie na minimalne zużycie.

- Ammo mig 61 i 102

- pigmenty AK, Vallejo i Ammo

- wash AK i AmmoMIG

Trochę więcej zdjęć znajdziecie tu-> https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=65155&p=projects&project=68986

W razie pytań dotyczących samego modelu służę pomocą:)

Pozdrawiam,

Kuba

 

 

0.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

4i.JPG

4j.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

Edytowane przez x_bandit
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione telefonem, może dlatego wydaje Ci się, że za dużo ochry. Na żywo jest bardziej stonowany. To co robione ze zdjęciami to tylko resizing plus crop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba.

46 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Fajny. 
Gąski bym przetarł jakimś metalizerem bo tak wyglądają "płasko" - zobacz zdjęcie nr 4. 

Przecierane, ogólnie nie chciałem go mocno doświadczać. Miał być zgodny z oryginałem, no ewentualnie po rundce honorowej po poligonie:) Świeże gąsienice po krótkiej jeździe nie zetrą się, aż tak.

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS-ka nie ma problemu T-90. Są to całkowicie nowe wypraski.  Zawieszenie jest nowe i nie trzeba piłować korpusu. Natomiast same koła są średnie, niby lepsze niż w T-90, ale nadal daleko im np. do Menga czy Tigera.

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x_bandit napisał:

Cieszę się, że się podoba.

Przecierane, ogólnie nie chciałem go mocno doświadczać. Miał być zgodny z oryginałem, no ewentualnie po rundce honorowej po poligonie:) Świeże gąsienice po krótkiej jeździe nie zetrą się, aż tak.

Przechwytywanie.JPG

Ok, rozumiem.
Zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-90 jest piękny w każdej wersji wiec od początku miałeś fory ? Ale poza pieknością samej konstrukcji to odwaliłeś jeszcze kawał dobrej roboty więc gratulacje. Miło patrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TAW napisał:

T-90 jest piękny w każdej wersji wiec od początku miałeś fory ? Ale poza pieknością samej konstrukcji to odwaliłeś jeszcze kawał dobrej roboty więc gratulacje. Miło patrzeć :)

Dzięki, ale powiem Ci, że mi to się cała  ruska pancerka podoba:) Mam jeszcze kilka projektów ostatnio zrobionych to wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Rosjanie praktycznie z wystawy na wystawę coś w nim zmieniali, a to przebudowali pancerz reaktywny na wieży, a to dorzucili inną klimę (dla Kuwejtu), a to zmienili działko AA. Dlatego Przy MS ważne jest podanie roku by rozróżnić podwersje :) Powoli zbieram się do budowy T-90M na bazie MS od Zvezdy.

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie :) dorzucam jeszcze kilka zdjęć jeszcze z etapu budowy (na samej górze :)) robione innym telefonem byście mieli punkt odniesienia. Kamo nie jest pomarańczowe ? poniżej dodatkowo zobaczcie jak wyglądał w Abu Dhabi a to te same farby co w wersji z 2016. To wszystko kwestia światła.1879414663_t-90antypolizg4.thumb.jpg.4797bfd0dc618fd5f3aeb9e74ed4460d.jpg

T-90MS_MBT_Main_Battle_Tank_Russia_Russian_army_defense_industry_925_001.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie konstrukcji tego modelu i zastanawiam się na nad sprawnym wykonaniem tego camo(nie jestem zbyt doświadczony i wydaje mi się to trochę skomplikowane ?), w Twoim wykonaniu wyszło to świetnie, mógłbyś się podzielić patentem? Mianowicie chodzi mi o kolejność maskowania i użytych kolorów. Ewentualnie jakieś zdjęcia z etapu malowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

1. podkład jasny np. tamiya

2. I warstwa najjaśniejsza -> light sand

2. II warstwa -> ochra

3. III warstwa -> czarny

Używałem taśmy tamiya plus na większych powierzchniach szerokiej malarskiej. Jeśli chodzi o sam wzór to ja przeniosłem 1 do 1 to co było na wystawie Army Forum 2016. Jednak możesz zrobić swój efekt będzie taki sam :). Ważne żeby mocno dociskać taśmę żeby linie podziału były ostre. Szczególnie ważne było to u mnie na elementach z powierzchnią antypoślizgową. Ekrany przeciwkumulacyjne pomalowałem przed zamontowaniem na modelu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 15:50, Desaxe napisał:

Świetny model, gratulacje :D

 

W dniu 2.04.2020 o 15:12, Rack napisał:

Piękny debiut na forum :super:. Świetna robota. Czekam na następny, może warsztat założysz?.

Dzięki i pomyślę o tym warsztacie :) .

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.