Skocz do zawartości

USS Fletcher, Tamiya, 1/350


Wojtek A.

Rekomendowane odpowiedzi

Chodniki zostały odlane w pokładzie po całości jako wypukłe, więc albo zrobię cegiełki po całości, albo wcale. Najpierw myślałem, żeby po prostu narysować krawędzie pomiędzy nimi jakimś ołówkiem albo kredką, ale robiłem próby (nie na modelu) i wygląda to źle. Inny pomysł to zamaskować je taśmą, tzn ponaklejać paski taśmy w poprzek chodnika gęsto i psiknąć kolorem pokładu. Macie jakiś lepszy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy te pasy są bardzo chropowate? Jeżeli nie - ponaklejałbym prostokąty wycięte z bezbarwnej kalkomanii i pomalował raz jeszcze. Upierdliwa robota ale wygląd burt pokazuje, ze spokojnie dasz radę! 

Pozdrawiam, Marek

ps. Napiszę raz jeszcze - burty i różnicowanie pokładu  są zajebiste! (excuse moi za francuski ? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 02:25, M.A.V. napisał:

pierwsze słyszę o takim ustrojstwie, ciekawie to wygląda  :szczerbol:

 

PS: super to wychodzi - fajnie że chce ci się tak opisywać i cykać foty krok po kroku = takie warsztaty są zawsze najbardziej pomocne i można się z nich dużo dowiedzieć :piwo:

 

https://www.uschivdr.com/shopping-categories/shop-photo-etch/ takie coś. Mam jeszcze nieużywane i mam też podobny zesraw od Jarka Rydzyńskiego 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kadłub pomalowany :) Farby oczywiście inne niż w instrukcji, przygotowałem sobie swoje mieszanki. Technika malowania podobna jak przy pokładzie, więc fotek pośrednich nie robiłem. Jedynie na burtach powyżej czarnego pasa dodałem odręcznie trochę wężyków dla urozmaicenia. Tak wyszło:

P1000474.jpg.9b3c965a6d9d74a69692f6936643f45c.jpg

P1000475.jpg.ec718c9b4b6407609e4d22d8f06a0224.jpg

Kilka zbliżeń:

P1000476.jpg.8fce3b6855676de1c5b5158c3ada73ac.jpg

P1000477.jpg.28e055c864fe7ed49b877818a2bb0933.jpg

P1000478.jpg.30eabc952d4b06a1ed1f2e3a51149a4b.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Też się obawiam, że zniknie to po etapie z olejami itp. Jeszcze brak mi wyczucia, podczas malowania wydaje mi się, że jeszcze jedna warstwa bazy będzie ok, a potem się okazuje, że przesadziłem. Jeśli chodzi o kolejne etapy to jeszcze zanim zrobię kamień, glony, sól i rdzę, spróbuję podkreślić kontrast między pasami poszycia. Nie za mocno, żeby nie zniknęło to, co jest teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze maluj tak że zatrzymujesz się o jedną warstwę ZANIM bedzie dobrze. Zostawiasz na noc. Przy kompletnym wyschnięciu farby zawsze robią sie mniej "przezroczyste" i okazuje się rano że masz już w punkt, a jak nie dołozyć zxawsze można, cofnąć się nie stety nie da :wink:  Z czasem nabierzesz wyczucia, w tej zabawie duże znaczenie ma praktyka. Jezeli planujesz kamienie czajnikowe i mocno zatyrany kadłub, musisz zostawieć jeszcze wyraźniejsze kontrasty, zeby pod tym wszystkim nie znikneły.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że też miałem taką rozkminę. Nie kupiłem żadnego dedykowanego, bo co producent to inna interpretacja :D W końcu zdecydowałem, że mieszam sam i będzie jak będzie, nie będę spuszczał się nad 100% poprawnością odcienia. Wyszedł mi bardziej szary, niż niebieski, to fakt. Najwyżej dam na niego niebieski filtr, zastanawiam się nad tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, oblukałem to kamo i oba kolory są złe...

Powinno być tak, burty - jaśniejszy kolor to Ocean Gray 5-O, ciemniejszy to Sea Blue 5-S.

Nadbudówki - jaśniejszy to Haze Gray 5-H, ciemniejszy to Ocean Gray 5-O.

https://www.deviantart.com/colosseumsb/art/USS-Fletcher-DD-445-July-1942-Measure-12-mod-706322008

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taltos1 - słusznie prawisz tylko nie wiem czy jest sens teraz wszystko posyłać na randkę z krecikiem :hmmm:

Mi się to istniejące malowanko podoba i widać spory wkład pracy. Wojtek - jak nie jesteś jakimś ortodoksem to ja bym tak zostawił :super:

Zresztą ja nie jestem w zasadzie kompetentny w tych sprawach, bo mam świstek potwierdzający daltonizm wystawiony przez żonę :haha:

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uciąć spekulacje oświadczam, że nie mam najmniejszego problemu z tym, że model nie będzie w 100% wiernie pomalowany. (btw co to znaczy? nawet jakbym wziął oryginalną farbę sprzed 70 lat i nią pomalował model, wyszłoby karykaturalnie) Jest to coś w stylu mojej wizji artystycznej :haha:

Nie dość, że moje kolory są złe, to te podane w instrukcji są jeszcze gorsze. (np ciemne plamy miały być XF-17, który jest tak ciemny, jak du** szatana sam w sobie) Więc rozkminy na ten temat mam już za sobą i jadę dalej z tematem. Może dam jakiś delikatny filtr, może nie. Popróbuję sobie na boku i się zobaczy. Robię pierwszy w życiu model okrętu w tej skali (a drugi w ogóle) więc jeszcze nie wiem, jak to finalnie wyjdzie (malowanie) Żona podpowiada, że jest git :haha:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wojtek A. napisał:

Żeby uciąć spekulacje oświadczam, że nie mam najmniejszego problemu z tym, że model nie będzie w 100% wiernie pomalowany

Napisałem ci tylko jakie kolory miało to kamo, a jak sobie będziesz go malował to nie moja sprawa.

Trzeba było jeszcze walnąć na burtach jakieś kafle lub cegły, to z wrażenia "klub Reksia" spadłby z rowerka :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.