Skocz do zawartości

IBG PZL P.11C | Dzwonek | 1:32


shadowmare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
budowa, lista zmian:

https://www.facebook.com/Mikes-Scale-Miniatures-114288116963803

Więcej informacji o pilocie:
http://armahobbynews.pl/blog/2019/05/16/kresowa-jedenastka-z-indykiem/

Serdeczne podziękowania dla Artura Domańskiego i Grzegorza Mazurowskiego za pomoc w walce ze szczegółami i malowaniem.

3eCTdFQ.jpg

yuSiJeQ.jpg

Gw3U1Sp.jpg

VXTpZSo.jpg

cLHVtqV.jpg

LnPAP1L.jpg

QxHiyMh.jpg

BPyfhfN.jpg

vN0L5Mz.jpg

lx4B0a0.jpg

anOL0Xw.jpg

Rwg3sIu.jpg

FxZFZFE.jpg

ARiJmZx.jpg

6CgJjqQ.jpg

lrIx4H9.jpg

9MoXAAf.jpg

c7bNSG5.jpg

60uxxi6.jpg

CVFsAaS.jpg

VUiBHbM.jpg

PkgC5jN.jpg

5YMFNxu.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna jedenastka, Panie Dzieju. Robota malarska i wykończenia - mucha nie siada. No, może trochę siada na tych zbyt wyraźnych rozjaśnieniach od spodu. Ale góra cacuszko. Jedyny mankament - użyłeś chyba nici jako anten. Tu bym mimo wszystko użył czegoś cieńszego - Uschi van der Rosten na przykład.

Ogólne moje wrażenie - 6 z lekkim minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ale mam mieszane uczucia bo wygląda jakby ta jedenastka była w walce od IX.1939 do XII.1940. Jakby to był P-7 nawet bym nie pisnął ale za taki stan samolotu to chyba polowa pułku na przepustki przez pół roku by nie wychodziła. Jeśli można jakieś dodatkowe fotki prosić ?

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo thor_Bengal!

6 godzin temu, GreGG24 napisał:

Jedyny mankament - użyłeś chyba nici jako anten. Tu bym mimo wszystko użył czegoś cieńszego - Uschi van der Rosten na przykład.

Dzięki, fakt ta nitka do najlepszych nie należy, kiedyś wymienię.

4 godziny temu, Adamo722 napisał:

Bardzo mi się podoba ale mam mieszane uczucia bo wygląda jakby ta jedenastka była w walce od IX.1939 do XII.1940. Jakby to był P-7 nawet bym nie pisnął ale za taki stan samolotu to chyba polowa pułku na przepustki przez pół roku by nie wychodziła. Jeśli można jakieś dodatkowe fotki prosić ?

Zdjęcia P-11 z większymi zabrudzeniami nie ma, natomiast nie chciałem robić całkiem czystej, nie jest to w moim guście. Fotki z rozmontowywania w muzeum pokazują, że coś tam jednak mu ciekło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adamo722 napisał:

Bardzo mi się podoba ale mam mieszane uczucia bo wygląda jakby ta jedenastka była w walce od IX.1939 do XII.1940. Jakby to był P-7 nawet bym nie pisnął ale za taki stan samolotu to chyba polowa pułku na przepustki przez pół roku by nie wychodziła. Jeśli można jakieś dodatkowe fotki prosić ?

Warto pamiętać, że Pe Jedenastki w momencie rozpoczęcia wojny miały już za sobą od 3 do 5 lat służby. Nie były to nowe samoloty. Intensywność tych przetarć na modelu to kwestia gustu i warsztatu, natomiast model  - moim skromnym zdaniem - świetnie zwraca na ten fakt uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie brudzeniem nadaje realności. Natmiast jego olbrzymia kontrastowość i wybranie tylko czarnego washa i bialych rozjaśnień jest zbyt duzym skrótem w pracy. Moim zdaniem gdyby pracować w kolorach odcieni brązu, szarości i zieleni było znacznie lepiej co nie oznacza ze jest źle, ale mnie troche gryzie. 
 Jesli chodzi o tego f-22 to  umorusany jest, ale ta duza kontrastowosc wynika w obrzmiej części z mikro kontrastu w programie graficznym.

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem sobie, że nie będę się wypowiadał, ale zmieniłem zdanie.
Od pierwszej chwili uważam, że model ma ZBYT DUŻE kontrasty, jest miejscami za czarny, a w innych zbyt jasny. Tak nie ma w realu, takie różnice są znacznie delikatniejsze, płynniejsze. I pewnie dlatego tak mnie to gryzie. Z takimi ciemnymi plamami wygląda jakby z pół roku odsłużył w kopalni, na przodku. Zrobiłem małą animację, gdzie znacznie zmniejszyłem kontrast tam gdzie było za jasno i tam gdzie było za ciemno. Efekt - do podyskutowania.

imageproxy.thumb.gif.ca76d3017e95b855dd26553c13c58b33.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shadowmare napisał:

No masz rację F-22 też w kotłowni trzymają Amerykanckie, żeby Skośnookie nie wykryły ?. Pewnikiem samoloty się nie brudzą.

00f53494ba4989143525b3de1305b5f6.jpg

Akurat to zdjęcie ma tak pojechane kontrasty i wskutek tego ziarno że az oczy bolą. Oczywiście wszystko jest kwestią konwencji ale ta jedenastka na zdjęciach to wygląda jak HDR. Jak dla mnie za ostre te kontrasty. 

Ale to na szczęście nie mój model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Bobek napisał:

Brudzenie brudzeniem nadaje realności. Natmiast jego olbrzymia kontrastowość i wybranie tylko czarnego washa i bialych rozjaśnień jest zbyt duzym skrótem w pracy. Moim zdaniem gdyby pracować w kolorach odcieni brązu, szarości i zieleni było znacznie lepiej co nie oznacza ze jest źle, ale mnie troche gryzie. 
 Jesli chodzi o tego f-22 to  umorusany jest, ale ta duza kontrastowosc wynika w obrzmiej części z mikro kontrastu w programie graficznym.

Nie stosowałem wcale czystego białego a właśnie rozjaśnione/przyciemnione kolory bazowe

Godzinę temu, KayFranz napisał:

Od pierwszej chwili uważam, że model ma ZBYT DUŻE kontrasty, jest miejscami za czarny, a w innych zbyt jasny. Tak nie ma w realu, takie różnice są znacznie delikatniejsze, płynniejsze. I pewnie dlatego tak mnie to gryzie. Z takimi ciemnymi plamami wygląda jakby z pół roku odsłużył w kopalni, na przodku.

Co innego zdjęcia i światło do fotek/ich rozjaśnianie, podciąganie kontrastu w programie graficznym, żeby cokolwiek było widać na zdjęciach ciemnego obiektu jakim jest P.11,  co innego rzeczywistość, światło dnia, gdzie większość rzeczy ginie i się tłumi. Nie sądzę, że tutaj są jakieś szczególne kontrasty. Co do kopalni to ?

s5lRFGm.jpg

Edytowane przez shadowmare
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, shadowmare napisał:

Nie sądzę, że tutaj są jakieś szczególne kontrasty. Co do kopalni to ?

s5lRFGm.jpg

Są za duże, kilka osob to nawet napisalo, ale co z tym zrobisz to Twój wybór.  

45 minut temu, shadowmare napisał:

Nie stosowałem wcale czystego białego a właśnie rozjaśnione/przyciemnione kolory bazowe

Tak ale białym i czarnym i to widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bobek napisał:

Są za duże, kilka osob to nawet napisalo, ale co z tym zrobisz to Twój wybór.  

Ja tak nie uważam. Bawię się światłocieniem, miejscami chciałem oddać pofalowaną blachę. Nie zmuszam do komentowania jak się nie podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się bardzo podoba, bo właśnie styrany, fajnie i pomysłowo zróżnicowany, szczególnie na spodzie płata.
Nie mam pojęcia czy to realistyczne czy nie, ale na pewno fajne i model przyciąga wzrok. Efekciarstwo ma przyszłość i takie modele zawsze doceniam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, shadowmare napisał:

. Nie zmuszam do komentowania jak się nie podoba.

nie zauważyłem w wątku komentarzy nieprzychylnych,  natomiast zauważyłem sporo wsparcia i dzieleniem się spostrzeżeniami.  Oczywiście możesz to odczytywać jako krytykę całkiem niepotrzebna, każdy jest różnie wrażliwy na swoją prace..model wyszedł  całkiem fajny i chyba dobrze usłyszeć opinie innych. Na luzie, przecież nie walczymy tu o złote kalesony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.