Skocz do zawartości

"Toned down" Phantom, Esci, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Tym oto tytułem zaczerpniętym z oryginalnej instrukcji Esci, odpalam kolejną galerię.:D

Tym razem, jak w tytule,  McDonnel Douglas F-4E Phantom II ze starej, poczciwej Esci. Model dość przyjemny w budowie. Co prawda tu i ówdzie trzeba trochę przyszpachlować i poszlifować ale nie jest źle. Z dodatków pitoty od Mastera i Sidewindery od Edka. "Wróble" oryginalne gdyż edkowe nie bardzo pasowały do wnęk w kadłubie.

Summa summarum:

McDonnel Douglas F-4E Phantom II , 112 Eskadra Tureckich Sił Powietrznych  (Türk Hava Kuvvetleri) 

Ci68CmT.jpg?1

msQZKQy.jpg?1

VfyjzD1.jpg?1

zD4d4oN.jpg?1

xN9kCSH.jpg?1

gHdctjR.jpg

yZDOkjk.jpg?1

t7WYtg5.jpg

M0JTo7x.jpg

3RwsYCI.jpg

Wa37FPH.jpg

sapnPVU.jpg?1

pPbyFmM.jpg

zcTHbt1.jpg

B96o8Q2.jpg?2

GwAXXaD.jpg

pQRCSov.jpg

LEEEieR.jpg?1

GigY6TC.jpg?1

cckKFiq.jpg?1

I na zakończenie jeszcze taka fotka

40N2Omt.jpg?1

O, i tyle w temacie

Tradycyjnie można robić pif - pafy :pif:

:kawa:

 

 

 

 

Edytowane przez abtb
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny.

Mam sentyment do tego modelu. Za młodu popełniłem jednego, a potem dostałem drugiego od kolegi. Nawet go zacząłem lecz zarzuciłem budowę i leżał sobie zakurzony kilkanaście lat na strychu. Niedawno go odgrzebałem i po rozłożeniu na części czeka w pudelku na lepszy czas. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudy0007 napisał:

Co to za godzina dodawania galerii:rozga: O tej godzinie kawa? :miecz:

Tym razem specjalnie na moje życzenie. Dzisiaj mam wczesny wyjazd i kawę piję wcześnie. ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wyszedł, jak nie vintage :) Jestem pod wrażeniem pracy malarskiej i zróżnicowania powierzchni, zarówno od góry, jak i dołu, a szczególnie powierzchni metalowych za dyszami wylotowymi i samych dysz. Linie podziału według mnie nieco za ciemne, ale to już kwestia gustu.

Brakuje mi trochę okopceń, zwłaszcza w okolicy ogona, Phantom jednak mocno kopci. Efekt ogólny dla mnie cztery i pół na pięć kciuków w górę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zloty napisał:

Chodzi mi o wycieki , przebarwienia , obicia , odpryski itp.

Wzorowałem się na bardziej zadbanych egzemplarzach:

OoIqe6p.jpg

aaRIGYH.jpg

21 godzin temu, zloty napisał:

można poszaleć.

Ano można, tylko ja nie jestem zwolennikiem pewnych praktyk w modelarstwie. I chyba nawet dobrze mi z tym :hmmm:

Dziękuję wszystkim za opinie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę na żywo obejrzałem sobie ostatnie 4 modele zamieszczone w galeriach: Phantom,  F 100D,  2-ie F104.   F100 robi największe wrażenie. Za zgodą autora zamieszczę parę zdjęć.

jw51FiH.jpg

ZUyFQ4X.jpg

iZIjLSS.jpg

IRfJk0R.jpg

hzs1N6b.jpg

YAcdmIh.jpg

5Gi1pPU.jpg

ELM0AdY.jpg

XTCapAF.jpg

DyjVNxv.jpg

2OBf8le.jpg

uG81wWU.jpg

k34m6wG.jpg

Kto spostrzegawczy, to zobaczy jeszcze jakie modele być może wkrótce zagoszczą w galerii. Zdjęcia robione telefonem, więc mi tu nie marudzić, tylko cieszyć oczy i zazdrościć , że ja widziałem je na żywo. 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lesio-69 napisał:

Zdjęcia robione telefonem, więc mi tu nie marudzić, tylko cieszyć oczy i zazdrościć , że ja widziałem je na żywo. 

Ty szczęściarzy.Zazdroszczę jak cholera.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.