Skocz do zawartości

Mil Mi-10K - Amodel- 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko i wyłącznie na życzenie kolegi M.A.V.

Odpalam :rozkaz:

Эпизод III

"Ветер над Байкалом"

Historia:

Prace nad śmigłowcem Mi-10 rozpoczęły się w 1960 roku, na bazie śmigłowca Mi-6, prototyp został oblatany 15 czerwca 1960 roku. Produkcję seryjną tego śmigłowca rozpoczęto w 1960 roku. Mi-10 jest śmigłowcem dwusilnikowym o układzie jednowirnikowym ze śmigłem ogonowym. Wirnik nośny pięciołopatowy, ogonowy – czterołopatowy. Podwozie czteropodporowe stałe.  Śmigłowiec oznaczony jako Mi 10K służył do prac dźwigowych

Artbox:

DSCF2618.thumb.JPG.33aefcbc711c96afa644986b3ae87d2a.JPG

Inbox:

-wór z częściami

DSCF2619.thumb.JPG.f14ce88bcffdf68189ae2517777a2ed5.JPG

- instrukcja

DSCF2620.thumb.JPG.8b5c1a258ac32c4715dc7ff877a420cc.JPG

DSCF2621.thumb.JPG.ce4977da29c3208c812c08211ee534f2.JPG

- kalki

DSCF2623.thumb.JPG.e9c35e673428fb1325e38f1cf96d429d.JPG

- części

DSCF2625.thumb.JPG.3c32422918a5e4341afc65fd9270246e.JPG

 

DSCF2626.thumb.JPG.cbae1343ad7ff23b12ffe1af60d8d9de.JPG

DSCF2624.thumb.JPG.81b593d4b8e003f03f5c6259b12babae.JPG

DSCF2629.thumb.JPG.fdd90fb1d567258f473f927bf6dbedf7.JPG

- schemacik malowania

DSCF2622.thumb.JPG.0ef66146732f62aea4cd7892fc1aefd2.JPG

Relacja z postępów w miarę postępów :jezyk:

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę - konkretna maszyna - konkretne zainteresowane :brawo:

Ale tak to jest panowie, jak ma się nerwy skołatane lepieniem zachodnich pokraków. Po prostu trzeba wziąć na uspokojenie coś konkretnego i solidnego, przy czym można wypocząć  i się zrelaksować.

Dziś tylko odrobinka słowa pisanego :D

Model jaki jest, każdy amator Amodeli wie. Co prawda jest to całkiem solidny szortran tzn bliżej mu do normalnych wypustów niż do jakiegoś tam mydła. Wypraski na pewno lepsze i bardziej finezyjne niż w Mi-6. Szczególnie to cieszy przy drobnicy. Doświadczenie z tym śmiglakiem jakieś tam mam więc powinno się obejść bez większych niespodzianek montażowych. Proces lepienie raczej bez spiny i naciągania gumki więc tak raczej powoli i na spokojnie. Nawet mogę powiedzieć, ze początek będzie raczej taki bardziej leniwy z racji rozgrzebanych tematów w dziale lotniczym i na dokładkę ruszyłem "czajnika" którego wypadałoby skończyć.

I w związku z tym prosiłbym amatorów spiczastych kapeluszy o nie pisanie tekstów w stylu "U mnie w szafie też leży........." :haha:

9 godzin temu, kopernik napisał:

Czy może mają jakieś niecne plany jak wypuszczenie np. 1000 szt i zniszczenia form ? 

Raczej nie. Model co prawda raz jest a raz nie w sprzedaży (podobnie jak wersja z platformą) ale raczej nie jest to jakiś model limitowany. Może bardziej ta limitowość wynika z żywotności  form niż z jakiegoś niecnego planu firmy. Ale profilaktycznie,  jak jest chęć na posiadanie, to lepiej kupić. Co prawda ok. 200pln-ów to nie tak mało. Mój odleżał w szafie chyba ze trzy lata :mrgreen:

9 godzin temu, Slawek_26869 napisał:

но я буду сидеть в углу и смотреть

Na moich warsztatach tłoku nie ma, więc na spokojnie zapraszam do pierwszego rzędu przy stoliczku - będzie lepiej widać. Nie ma co się chować po kątach. No chyba, że to jest jakiś układ z kolegą M.A.V. i tą Stoliczną będziecie w kącie "rozkręcać"  :haha:

Wracając do modelu, przewiduję, że pierwsze "ciachy" nastąpią w tym tygodniu.

:rozkaz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Moses napisał:

Mimo iz zalozenie na luzie, to raczej czeka Cie nielicha przeprawa

A skądże znowu:

przewiduję, ze będzie łatwo, miło i przyjemnie. Tak odrobinka prawdziwego modelarstwa :super:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi wlasnie kojazylem ze ktos to robil i dobrze sadzilem ze to Ty. No bo któż inny. Drugi raz zawsze łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitrandir napisał:

No wreszcie

"Nadejszła wiekopomna chwila" :haha:

 

7 minut temu, Mitrandir napisał:

świetny wybór...

A dziękuje bardzo :szampan1:

8 minut temu, Mitrandir napisał:

pożarniczy Mi-6 co raz bardziej kręci.

Pierwsze wzmianki w sieci i na konkursach  pojawiły się o nim tak gdzieś koło 2017r. 

Nie chciałbym nic sugerować,  ale mamy 2020r  i zaczyna on przypominać mitycznego jednorożca o którym wszyscy słyszeli tylko nikt nie widział :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, abtb napisał:

Pierwsze wzmianki w sieci i na konkursach  pojawiły się o nim tak gdzieś koło 2017r. 

Nie chciałbym nic sugerować,  ale mamy 2020r  i zaczyna on przypominać mitycznego jednorożca o którym wszyscy słyszeli tylko nikt nie widział :haha:

 

Ty łajzo... 🤣😁😈 

Wiesz dolphin dojrzewał o 2014 :szampan: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mitrandir napisał:

Ty łajzo... 🤣😁😈 

:wpier:

 

19 minut temu, Mitrandir napisał:

Wiesz dolphin dojrzewał o 2014

O, przepraszam bardzo, Delfin to praktycznie struganie od zera w kartoflu więc się nie liczy.  Mi-6ka to przy nim praktycznie bezklejowy "klik-klak" :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Moses napisał:

Mimo iz zalozenie na luzie, to raczej czeka Cie nielicha przeprawa

Zważywszy na przesunięcie stolika - "tego z kąta" - w pobliże stolika warsztatowego, to może się okazać "Największą Ofensywą Jesienno-Zimową XXI wieku" :sos:.pomocy:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, abtb napisał:

Na moich warsztatach tłoku nie ma,

:rozkaz:

Ehe, taki kit to my, a nie nam.  Może nie plotę zbędnych głupot, ale zawsze z zainteresowaniem oglądam Twoje warsztaty i galerie, z wyjątkiem f-104, bo to brzydkie samoloty były (oczywiście oryginały). Gdybym miał gdzie go postawić, to też bym sobie sprawił. Niestety największa miejscówka zajęta została przez Mriję.

Как он красиво улыбается

Edytowane przez giberes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator changed the title to Mil Mi-10K - Amodel- 1/72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.