Skocz do zawartości

Breguet Br. 1150 Atlantic 1(MPA), 1/72, Revell


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem trochę  nietypowo dzisiejszą galerię ale jakoś taki miałem kaprys :mrgreen:

Trochę to wprowadziło zamieszania i chaosu ale jak wiadomo wszystko rodzi się z owego chaosu

A teraz parę słów o modelu 

Jest to dość stary wypust Revella - ostatni raz był chyba dostępny około 10 lat temu (potem to już z drugiej ręki), więc jakimiś tam uproszczeniami jest z automatu obarczony. Rozpocząłem jego budowę ok 2011 roku i tak się jakoś złożyło, że przyjąłem zasadę starych szkutników, że kadłub to się musi wysezonować. I tak się sezonował aż do 2019. Wtedy wziąłem się za porządki wśród "pułkowników" i przez rok z hakiem jakoś go skończyłem. Dość upierdliwym tematem była potrzeba przerycia wszystkich linii gdyż oryginalnie były dość płytkie i mdłe i miałem obawy czy będzie to dobrze wyglądać na gotowym modelu. A model nie jest mały - rozpiętość 52,5cm, długość 48,5cm. Z racji swojej specyficznej budowy, wymagał dość sporego obciążenia - jakieś 150 -160g ołowiu. I powiem szczerze - swoje to waży. Model jest pomalowany guziakami H305 i C62 plus Nato black od Tamki. Całość zalakierowana półmatem Gunze C, miejscowo gaszona matem tegoż samego producenta. Łosze to: na dół Medium Grey a na górę Neutral Grey plus odrobina sieny palonej i czarnego pigmentu za wydechem po prawej stronie kadłuba. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pojawią się głosy, że i tak jest za brudny czy też "zbyt wyraźny" w porównaniu z egzemplarzem z filmu ale proszę mi wierzyć na słowo - zrobić go bez "efektowności" to zmarnować model. To jest tak duże, że musi się trochę bronić modulacją kolorystyki bo inaczej wyszedł by beznamiętny kloc.

Druga sprawa mająca wpływ na odbiór to fotki. Niestety przy takim gabarycie  nie było szans żeby wcisnąć go do namiotu bezcieniowego. Z tego też powodu za "podłogę " robi arkusz brystolu a za "ścianę" - ściana. Całość oświetlona światłem naturalnym i jakąś tam żarówą z góry

 

A teraz czas na galerię:

Breguet 1150 Atlanic 1 (MPA), Marineflieger Geschwader MFG 5, baza lotnicza w Nordholz, Niemcy 

 

 

 

 

 

 

 

DSCF3397.thumb.JPG.4f7f5a2212560093ea2a6b8ac179ab61.JPG

 

DSCF3398.thumb.JPG.6597ce0d66bfc40b3404ad3f3c07ba7f.JPG

 

DSCF3400.thumb.JPG.5451ba7533b090ec9933178da5d28eb1.JPG

 

DSCF3401.thumb.JPG.27375e60e103453c6fa8934d3a803703.JPG

 

DSCF3402.thumb.JPG.78d17a3682ceb6a8b4690c34194ea5c2.JPG

 

 

 

DSCF3399.thumb.JPG.fdeb1e85b8910e092ffe185538bfe04c.JPG

 

 

 

 

DSCF3409.thumb.JPG.d34ca84a2fcd9d4830065bf3cddbbf3a.JPG

 

DSCF3410.thumb.JPG.499dabc0f9d986114205f00aacc5a452.JPG

 

 

 

 

 

DSCF3416.thumb.JPG.5453b6c75a8c21cf2004c9800c55e36a.JPG

 

DSCF3417.thumb.JPG.1283b543ea57342b39fb800a23f5bbd1.JPG

 

 

 

DSCF3404.thumb.JPG.58a3982a07df223bc2a6907723d03087.JPG

 

 

 

DSCF3407.thumb.JPG.afb37253e279f357a3eb4d621955bc64.JPG

 

 

Także tego ten , lecimy

 

 

I tyle w temacie

Można pif pafać:pif:

:kawa:

Edytowane przez abtb
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • abtb changed the title to Breguet Br. 1150 Atlantic 1(MPA), 1/72, Revell

Bardzo ładnie wyszedł.Bardzo rzadko pokazywany "ptaszek". Jak zobaczyłem to zdjęcie wspólnie ze"śledziem" to zaraz przyszło mi na myśl że pora na takie samo zdjęcie holenderskiego " śledzia" razem z P-3C Orion w barwach Koninklijke Marine.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za galerie spod lady bez zadnego warsztatu? Jak tak mozna1!?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Moses napisał:

Co to za galerie spod lady bez zadnego warsztatu? Jak tak mozna

 

Andrzej, ja cię proszę, zrozum człowieka:wink:

 

5 godzin temu, abtb napisał:

Rozpocząłem jego budowę ok 2011 roku i tak się jakoś złożyło, że przyjąłem zasadę starych szkutników, że kadłub to się musi wysezonować. I tak się sezonował aż do 2019. Wtedy wziąłem się za porządki wśród "pułkowników" i przez rok z hakiem jakoś go skończyłem.

 

10 lat warsztatu - kto to wytrzyma :benc:

A poza czasoprzestrzenią,  to jak oceniasz tego ulepa?wink3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadki ptaszek i całkiem ładnie wygląda, a materiał wyjściowy o ile dobrze pamiętam to nie porywał. Biorąc pod uwagę ilość wystawianych przez ciebie modeli, ciekawy jestem czy ty kiedyś śpisz w ogóle wink4.

Edytowane przez barszczo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barszczo napisał:

Biorąc pod uwagę ilość wystawianych przez ciebie modeli, ciekawy jestem czy ty kiedyś śpisz w ogóle wink4.

Śpię, pracuję, a nawet trawę koszę w sezonie :haha: Takie skomasowanie galerii wynika z prostego faktu - zbieram kilka gotowców do kupy i cyk. Wszystkie modele które pokazałem w tym rzucie zostały rozpoczęte mniej więcej w lipcu/sierpniu ubiegłego roku (poza Breguetem oczywiście) więc czasu na ich zrobienie trochę miałem.  A że w chwili obecnej wracam do "grubych" tematów to w "pokazie gotowych wyrobów" zagoszczę dopiero w drugim półroczu albo i później. Może z małym przerywnikiem na C-133.

 

22 minuty temu, barszczo napisał:

materiał wyjściowy o ile dobrze pamiętam to nie porywał.

Istotnie. Ale jak widać, dało się zlepić z tego kawałek całkiem  (wg mnie) niezłego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się:

- wybór nietypowego i oryginalnego tematu (jak zresztą w większości Twoich modeli);

- ładne technicznie poradzenie sobie z zestawem;

Nie podoba mi się:

- wprawdzie wytłumaczone, ale jednak zignorowanie faktów co do wyglądu samolotu - a da się go wyeksploatować subtelniej - sporo materiału na stronie breguetatlantic.de;

- trwanie w sztampie - choćbyś nie wiem jaki model zapowiedział, wiadomo z góry jak będzie wyglądał... I owszem, będzie sporo braw, ale czy one przypadkiem nie usypiają chęci rozwijania się..? Namawiam na eksperymentowanie i poszukiwanie rozwiązań pod każdy indywidualny temat :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

wprawdzie wytłumaczone, ale jednak zignorowanie faktów co do wyglądu samolotu -

61-111.jpg.2fc1310bb0d0c25c590c9128b85acaa7.jpg

 

6111-01.thumb.jpg.15015620d387d04acea8ce8e66e636fd.jpg

 

6111-02.thumb.jpg.7a5e6bff155e1e7d19c465c7fd33e07f.jpg

 

6111.jpg.c0e9c10ca95571c5707b89e07415e6bf.jpg

 

Breguet_Atlantic_hr.jpg.0cc8ed4bc286bd9265473f3b80b40a37.jpg

 

Za brudny, za czysty, za ciemny, za jasny, za jednolity, za pstrokaty, za wyraźny preszejding ?:hmmm:

"Marmuru" nie robię bo nie lubię. W ogóle ta technika do mnie nie przemawia. Może większości się podoba, ale ja , podobnie jak moje niszowe ulepy jestem w mniejszości, której się nie podoba.:D

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

trwanie w sztampie - choćbyś nie wiem jaki model zapowiedział, wiadomo z góry jak będzie wyglądał.

 

Jak to mówią - "ruskij standard" :szampan:

Niektórym na tym forum ta "przewidywalność" odpowiada, innym nie - takie życie. 

Jak bym chciał każdego "oglądacza" zadowolić to bym musiał każdy panel malować wg innych wymagań i pomysłów. wink3

 

Dzięki za opinię, ale na zbyt wiele nie licz. Bo we mnie jak grochem w ścianę, a jak widziałeś w Łasku, ściana ze mnie duża :haha:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abtb napisał:

"Marmuru" nie robię

Marmur to dobry jest na pomnik.Moda na robienie modeli jak każda inna.Kiedyś przeminie jak ktoś wymyśli coś nowego.

Najważniejsze że autor modelu jest zadowolony.Nikt inny być nie musi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xmen napisał:

Marmur to dobry jest na pomnik.

Pomnik samolotu :haha:

 

9 minut temu, Xmen napisał:

Najważniejsze że autor modelu jest zadowolony.

Złota myśl :piwo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.