Skocz do zawartości

Mistercraft Mustang P-51B/C"Red Tails" 1:72


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Próbować trzeba-jak coś zamaluje ogon na czerwono- nie widzę problemu

To od razu wal na czerwono, chyba że nie przeszkadzają Ci "lekkie" odchyły od pionu/poziomu. Przyjrzyj się. Przecież to od razu widać, że tam będą różne grubości pasów i kompletnie nie równolegle do siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

To od razu wal na czerwono, chyba że nie przeszkadzają Ci "lekkie" odchyły od pionu/poziomu. Przyjrzyj się. Przecież to od razu widać, że tam będą różne grubości pasów i kompletnie nie równolegle do siebie.

 

Poprawiałem ustawienie pasów-taśm-spieprzały cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kończ Waść wstydu oszczędź!"
Nie działaj już nic przy tym mustangu... Z każdą kolejną aktualizacją jest coraz gorzej i mam wrażenie, że chcesz zrobić warsztat w stylu "pokażę Wam że da się to JESZCZE BARZIEJ SPINKOLIĆ". Innego wytłumaczenia nie mam, co wnoszą do tematu zdjęcia krzywo zmalowanych pasów, z farbą co podciekła z głupim komentarzem. Odstaw już Tego mustanga na półkę niech straszy.  
----------------------------------
Kup jakiś inny model samolotu, może być nawet MC, ale lepiej kup coś lepszego, parę zł. droższego np. jakiś Airfix czy Revell.  Głupie mówienie, że pancerkę/figury/statki/Sci-Fi robi się inaczej jest błędem. WSZYSTKO robi się dokładnie tak samo, różnią się tylko kształty brył.
Załóż warsztat i powolutku i starannie rób nowy nowy model słuchając rad. "15 razy przymierz 1 raz przyklej".  Każdą część po obróbce obejrzyj kilkanaście razy. Nie spiesz się, a przede wszystkim PRZYŁÓŻ SIĘ do roboty i postaraj się. Nikt nie każe Ci robić wypasionych modeli, przerabiać wszystkiego jak leci "bo producent skopał". Na to przyjdzie czas.
   Można robić piękne modele prosto z pudła, nawet jak będą miały ubogi detal. Uwierz mi, znacznie lepiej prezentuje się model kiepski w detal, ale sklejony i pomalowany czysto i schludnie, niż model naszprycowany dodatkami, ale umaziany farbą i niedopracowany. Mówisz, że kleisz dla zabawy - każdy z nas tak czyni. Ale popatrz na spokojnie na tego mustanga czy jest on ładnie, czysto sklejony i pomalowany? Czy oby na pewno nie dało się zrobić WSZYSTKIEGO znacznie lepiej, czyściej, dokładniej? Nie chodzi tutaj o brak sprzętu i warsztatu za miliony, tylko o zwykłe chęci i  przyłożenie się do roboty.
 Nie mówię tego "by Ci dokopać czy coś", tylko po prostu jest to dobra rada koleżeńska "po fachu".

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończę i tak go-bywa-z tymi pasami no nie tak chop siup-poprawie srebrnym-jak nie będzie mnie zadowalać efekt-to czerwony ogon i

tyle-prawie na finishu🤣😀.Rozumiem-ale spróbował-nieudolnie-brak praktyki i tyle.Trza ćwiczyć-trudne malowania-z puszki😂.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Evildead napisał:

bierz się lepiej za czołgi

Czyś Ty świadom tego co prawisz? Jednak trzeba przyznać, że kolega w tym warsztacie opanował sztukę robienia faktury odlewu, że taśma maskująca nie siada... A jednak na Mistercrafcie można się czegoś nauczyć. Proponuję jakiegoś ISa lub T-34 żeby utrwalić zdobyte umiejętności.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

 Jednak trzeba przyznać, że kolega w tym warsztacie opanował sztukę robienia faktury odlewu, że taśma maskująca nie siada...

Dokładnie , ma na stanie teciaka zvezdy to tam ta faktura miejscami  będzie jak znalazł :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zvezda: Teciaka 85,Tiger 1 Ausf,E i Panther ausf D z jubilerką na grile wydechu,Haska F16 FF i Mirage 1FC i sukę SU27 - kończę badyla i tą nie równą walkę i wracam do gąsienic :)

 

Wiem,że ta taśma na tym srebrnym, to jak po złości-lakiernikowi🤣. Kończę i odstawiam na półkę haha.

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

 

Wiem,że ta taśma na tym srebrnym, to jak po złości-lakiernikowi

Sorry za autoreklamę, ale ja używam taśmy modelarskiej a nie malarskiej...

Screenshot_20211231-132832_Chrome.thumb.jpg.40f625cb2cc763e5fd3febcc349a4028.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tlb napisał:

Sorry za autoreklamę, ale ja używam taśmy modelarskiej a nie malarskiej...

Ale kolega maluje pędzlem. Nawet przy taśmie modelarskiej zrobią się podcieki jeśli farba rzadka lub źle kładziona. Tu może farba rzadka nie jest, za to mamy komplet innych błedów. Błądzić rzecz ludzka, ale uporczywie w błędach trwać i sie na nich nie uczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HKK napisał:

Ale kolega maluje pędzlem. 

Ja tam mam wrażenie że raczej wałkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Evildead napisał:

Dokładnie , ma na stanie teciaka zvezdy to tam ta faktura miejscami  będzie jak znalazł :)

Tamiya extra thin z tamiya extra putty😀

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HKK napisał:

Nie sądzę.

To zależy od podejścia samego uczestnika. Ja potraktowałem ten wątek na poważnie i na poważanie zrobiłem Mirage IIIE z edycji Mister Crafta a teraz robię F-16A w 48 i mówienie o jakiejkolwiek bece jest niezbyt na miejscu ale jeśli ktoś chce się pośmiać to wolno mu ale najlepiej jak się śmieje ze swoich poczynań.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

jakiejkolwiek bece jest niezbyt na miejscu

Bo?

 

26 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

jeśli ktoś chce się pośmiać to wolno mu ale najlepiej jak się śmieje ze swoich poczynań.

Czy ja się z kogoś śmieje?

Jak na razie chyba największy ubaw to ma autor wątku.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Może autor ma dystans do tego co robi i się z tego śmieje ?

 

I dlatego piszę że robi to dla beki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Xmen napisał:

I dlatego piszę że robi to dla beki.

Nie napisał że robi dla beki przecież... pisał czy nie pisał, wyciągnie wnioski i będą lepsze modele, praktyka i jeszcze raz ,będzie lepiej, nie każdy od razu będzie nightshiftem czy tam panzermeisterem

Edytowane przez Evildead
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-"Co autor ma na myśli" sklejając mustanga z MC w taki a nie w inny sposób?

- Autor ma na myśli ku..a sklejanie mustangacw taki a nie w inny sposób, właśnie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.