Skocz do zawartości

FV180 CET, Accurate Armour 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

W ciszy warsztatu powstał u mnie ostatnio taki pokrak. FV 180 Combat Engineering Tractor od Accurate Armour w skali 1:35. 
Bardzo zacny kawał żywicy jak na rocznik '93. Poza jakimiś mikro poprawkami i przeróbkami prosto z pudła, szybki projekt nie dla siebie. 
Pierwszy raz miałem okazję zrobić białe malowanie ONZ, więc wóz siłą rzeczy luźno nawiązuje do CET-ów wykorzystywanych, a jakże, w Bośni. 
Poza tym bez większych historii. Naprawdę sympatycznie się go budowało i może kiedyś jeszcze zrobię coś w białych barwach - wbrew pozorom strasznie wdzięczny kolor do brzydzenia. 

PS To co najbardziej lubię w tym modelu to to, że do tej pory myli mi się, gdzie ma przód, a gdzie tył. :lol: 

YRD4srK.jpg

 

LEZk36e.jpg

 

VdGBXKh.jpg 

 

eJF58oI.jpg

 

t5OX69L.jpg

 

UTqpEnn.jpg

 

uS9FWdG.jpg

 

LFfw1c5.jpg%5B

 

45sCCmj.jpg

 

IBmmkmQ.jpg

 

E8oANuO.jpg

 

2zajnHd.jpg

 

lr6t4Xo.jpg

 

Mkd9fYx.jpg

 


Pozdrowienia!

  • Like 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak śliczny, że aż nie wiem co powiedzieć! Jednak Accurate Armour to była (jest?) bardzo porządna firma. Twoje wykonanie, jak to mówią, absolutnie oddaje mu sprawiedliwość!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil K. napisał:

 do tej pory myli mi się, gdzie ma przód, a gdzie tył.

 

Pewnie dlatego dałeś mu szuflę z jednej strony...

Po trzykroć piękny. Dawałeś jakieś kolory pod tę biel, czy raczej na nią nanosiłeś odcienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko malowane ordynarnie na szary podkład. Potem tylko delikatne filtry z błękitu i paru ziemistych kolorków/miejscowo a'la postshading, a całą resztę załatwił weathering olejami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle modele żywiczne kojarzą mi się z jakością mydlaną ale tutaj to w ogóle bym się nie kapnął, że to nie jest plastik. Szkoda, że nie prowadziłeś warsztatu bo chętnie bym zobaczył krok po kroku jak zabrać się za pojazd w białym malowaniu ale nie w zimowym weatheringu. Tym bardziej, że jak piszesz wszystkie efekty załatwiłeś już na etapie olejów a wyszło bardzo atrakcyjnie. Jak zawsze zresztą w Twoim wykonaniu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł dobrze pobrudzony biały kamuflaż,  Idealne kolory maszyny w czasie roboty. Biały, a nie zimowy.  Cudo wyszło z  kawałka żywicy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem kiedyś w tv regionalnej, rewelacyjny film wojenny o tamtej wojnie. Opowiadał o brytyjskiej załodze transportera w barwach UN. Mniejsza o fabułę, ale ten model przypomina mi ten film i model którego nigdy nie zrobiłem. Rewelacyjna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model.  Jak zwykle doskonały warsztat.:brawo:

Gdybym nie poczytał o tej konstrukcji to za diabła bym nie zgadł w którą stronę to to jeździ. 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 17:09, copycat napisał:

Trafiłem kiedyś w tv regionalnej, rewelacyjny film wojenny o tamtej wojnie. Opowiadał o brytyjskiej załodze transportera w barwach UN. Mniejsza o fabułę, ale ten model przypomina mi ten film i model którego nigdy nie zrobiłem. Rewelacyjna robota.

A tytuł może odkopiesz, please?

 

Natomiast pojazd świetny, o modelu nawet nie wspomnę - Kamil już przyzwyczaił nas do obłędnego odwzorowania rzeczywistości w swoich pracach. jak zwykle głęboki podziw!

 

Edit: Film znalazłem, Warriors (BBC 1999, 2 odcinki, w całości na jutubie gdyby ktoś zainteresowany) - ależ obsada, Damien Lewis, Ioan Gruffudd, Matthew Macfadyen!

Edytowane przez kryspacz
update
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę to jeździ? Bo chyba gąski odwrotnie założone. I to piszę bez złośliwości, bo i model i jego styranie na nieosiągalnym dla mnie poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niefart...

Ja też się nad tym zastanawiałem, ale krótkie sprawdzenie w wikipedii pozwoliło stwierdzić, że tam gdzie jest łycha to tył - są tam też czerwone lampy. Ale na tym wozie są dwa stanowiska kierowców - jedno specjalnie do jazdy do tyłu. No i teraz pytanie - czy tak jak na zdjęciu pokazano to jest regulaminowe założenie tych gąsienic, czy też jakiś szeregowy zaszalał i potem nikomu sie już nie chciało przekładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie ciekawe! W rzeczywistości wszystkie fotki przedstawiają gąski skierowane "w stronę" lemiesza, co w sumie logiczne, skoro ma zapewnić lepszą trakcję.

 

Co ciekawe, Autor nie jest jedynym, który zasugerował się tym kierunkiem jazdy. Czy może AA popełniło błąd w instrukcji?

14624472129_e2b0966db4_b.jpg

po01-007-022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to feler westchnął seler... 

Muszę częściej zakładać gąsienice na odwrót, bo widzę, że generuje to najlepszy ruch w temacie. :mrgreen: 

A zupełnie serio - jak do tego doszło nie wiem, ale sądząc po tym, że bodaj wszystkie modele FV-ek mają tak założone gąski to obstawiam błąd w instrukcji. Ale jako że nie mam już ani modelu, ani instrukcji, to nie mam jak sprawdzić i udowodnić, niech więc będzie, że moja wina. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.