Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, martinello napisał:

Ja odkładam model na półkę. Poczekamy na Autorskie wykonanie zapowiedziane w artykule, który linkowałem powyżej.


Z tym, że jeśli autorskie wykonanie będzie z tych samych wyprasek, w których i wciągów w skrzydłach nie było (jak te na babarybie), to inne rzeczy mogą wypadać inaczej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)


Ad SnaQ:

to  raczej sugeruje, źe coś jest zwalone z wtryskiem. Twoje zdjecie zreszta pokazuje jakby nadlewki były po krawędziach gdzieniegdzie.  Stad też i problemy z wciągami na skrzydłach. 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z monografii, o tyle tu niewiele pomogą , bo pokazują  wnęki podwozia od innej strony w stosunku do tego co pokazuje SnaQ. Jedynie co z porównania zdjęć można wywieść to to , że we wnękach jest ubogo ( jak na 1/48 ) i faktycznie jest problem ze spasowaniem .

 

Generalnie gdybym  oglądał te zdjęcia z montażu i nie znał producenta , i zrobiono by konkurs " jakiej firmy to model " to obstawiałbym  Airfxa  w 1/48  sprzed  kilku lat ( na przykład Spitfire mk Vb , czy Hurricane ) . Wszystkie te same problemy ( zapadnięcia tworzywa, zbyt grube ścianki , problem ze spasowaniem,  ) a jednocześnie widzisz duży nacisk projektantów form na kwestie merytoryczne ,czy zgodności historycznej.  

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, merlin_70 napisał:

 widzisz duży nacisk projektantów form na kwestie merytoryczne ,czy zgodności historycznej. 

Tu mnie kolega tak bardzo rozbawił że aż pozwolę sobie zauważyć, w obu skalach przy P-39 jest dokładnie odwrotnie. W 48 tylko trochę lepiej jak w 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z instrukcji wynika, że szpary w komorach podwozia mają pozostać, choć nie tak duże, jak u mnie:


image.thumb.png.82f92828b6e5ba4324c6ba18b0d1db91.png

 

@MarCorpMożesz rozwinąć? Z wpisów na AHNews wynika, że sporo było analizowane.

 

@merlin_70Mam podobne odczucia.

Edytowane przez SnaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, SnaQ napisał:

Możesz rozwinąć? Z wpisów na AHNews wynika, że sporo było analizowane.

Absolutnie nie mam zamiaru - ani czasu. To nie moja skala, nie kupię modelu a nie mam zwyczaju drobiazgowo oceniać ze zdjęć z internetu.
Tak jak pisałem wcześniej - czytam wątek z nieskrywanym rozbawieniem i pozwoliłem sobie na uwagę bo widzę ze Wam propaganda za mocno weszła. Producent napisał, że Airacobra jest bardzo efektownym modelem, dobrze się skleja i to fajny model jest. Spoko, wierzę, może tak rzeczywiście jest jest w 48. Dlatego czytam watek, z ciekawości żeby się dowiedzieć od Was, gdzie to efekciarstwo i fajność.
Producent napisał że sporo było analizowane? Spoko, można zasiadać do klejenia, jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MarCorp napisał:

Tu mnie kolega tak bardzo rozbawił że aż pozwolę sobie zauważyć, w obu skalach przy P-39 jest dokładnie odwrotnie. W 48 tylko trochę lepiej jak w 72.

 

Wiesz co z tą merytoryką jak offtopicujemy to jest różnie. Sztandarowy wydany 30 lat temu Spitfire  Vb w 1/48  Tamiyi  - symbol składalności i powszechnie spotykany model na wystawach , jeżeli chodzi o poprawność merytoryczną  jest  sporo słabszy od wydanego kilka lat temu Spitfire Vb  1/48 z Airfixa , tylko ten bardziej poprawny merytorycznie Airfix  ma takie problemy jak opisywane wyżej .  Oba wyglądają jak Spitfire  tylko ten z Airfixu  trochę bardziej jak Spitfire. Ale problemy Airfixa- czynią go sporo trudniejszym modelem do sklejenia. 

Porównując  model Army  do Airfixa to miałem na myśli pisząc o stronie merytorycznej.

Nie mam modelu P - 39  w  1/ 72 . W 1/48  mam Eduarda i Hase.  To co zobaczyłem wobec tego co mam na starcie  do zakupu mnie nie zachęciło.  I trochę poleżą bo ja jak zacznę samolot to zawsze mi na końcu czołg wychodzi 😀

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarCorp napisał:

W 48 tylko trochę lepiej jak w 72.

 

czyżby?

 

  

W dniu 9.07.2024 o 19:31, caughtinthemiddle napisał:

Zabawna historia z wylotami na nosie - problem kierunku ich mocowania 'premierowo' wystąpił w renderach 72ki, ale w modelu było ok - a w 1/48 jakoś zapomnieli obrócić.

 

a nawiasem mówiac..

 

2 godziny temu, MarCorp napisał:

Dlatego czytam watek, z ciekawości

 

..my już dobrze wiemy, po co czytasz 😆

ale szanuję. szadenfrojde jest również dla mnie bardzo bliskim odczuciem. choć nie kierunkuję go aż tak bardzo punktowo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KFS-miniatures napisał:

..my już dobrze wiemy, po co czytasz 😆

W takim razie wiesz coś więcej niż ja. Przykre jest, że nie umiecie czytać wprost, ale zawsze szukacie podtekstów i trzeciego dna. Może właśnie w tym leży problem, że jak nie ma żadnych ukrytych intencji to nie trybi? Ale dzięki że mi przypomniałeś żeby omijać MW szeroko - niniejszym ponownie się zastosuję . Tak się składa, że aż nadto mam co robić miast tracić czas tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarCorp napisał:

nie umiecie czytać wprost, ale zawsze szukacie podtekstów i trzeciego dna.

 

 

Napisałbym, żebyś nie cenił innych swoją miarką, ale będzie to równie pasujące do całej dyskusji, co i twoje powyższe wynurzenia.

Niemniej jednak, foch zacny, milordzie. Rzekłbym, podręcznikowy. 

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
25 minut temu, KFS-miniatures napisał:

 

 

Napisałbym, żebyś nie cenił innych swoją miarką, ale będzie to równie pasujące do całej dyskusji, co i twoje powyższe wynurzenia.

Niemniej jednak, foch zacny, milordzie. Rzekłbym, podręcznikowy. 

Kamil, masz telefon - coś potrzebujesz przekazać to po prostu zadzwoń zamiast tak się publicznie uśmiechać. Nie, nie focham, autentycznie dziękuję za przypominajkę że tracę czas. Oczywiste jest, że koledzy od 48 sami sobie ten model sprawdzą i ocenią, jestem tu absolutnie zbędny. Mają wszystko na tacy podane, tylko szukać. Nie zauważyłem pierwszego pytania z poprzedniej wypowiedzi - no tak, jest lepiej niż w 72 ale nadal źle. Skrzydło nie jest w ogóle N/Q i chłopaki z AH doskonale o tym wiedzą - czym się różniło, oraz jak wyglądało. To żaden dramat, szpachla/rylec i jest. Przy okazji dodać pare brakujących detali i będzie model dorównujący Hasegawie, nie? Wrócę za kolejne 40 czy 60 postów, chyba że P-51D będzie szybciej. To będzie moja skala, ten mnie zainteresuje.

Edytowane przez MarCorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, martinello napisał:

Kolejny kwiatek. Kołpak jest za mały i nie pasuje do smigla...

 

Gwoli ścisłości: wnętrze kołpaka nie mieści piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, SnaQ napisał:

 

Gwoli ścisłości: wnętrze kołpaka nie mieści piasty.

Kolejny argument za błędem przy  wtrysku. Wygląda jakby była źle dobrana sił domknięcia formy i plastik je rozepchał. Stąd te wszystkie wciągi i problemy montażowe - grubość ścianek nie jest taka jak założył projektant ale taka jakie wyszły 😞

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qz9 napisał:

Wygląda jakby była źle dobrana sił domknięcia formy i plastik je rozepchał.

 

Nie znam się na technologii wtryskowej, ale to chyba co innego. Gdyby było tak jak mówisz, to wszędzie byłyby spore nadlewki, nawet na ramkach. Tymczasem, choć liczne, to nie są szczególnie duże. 

 

@martinellou ciebie też jest piasek na powierzchni kadłuba, tak jak w modelach Answera? U mnie pojawia się po prawej przy chwycie powietrza za owiewką i z lewej przy przedniej wnęce podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to "piasek jak u answera", ale faktycznie, we wskazanych miejscach czuć coś jakby chropowatość.

 

W temacie wciągów. Szkoda że są, ale i tak w modelu są rejony, gdzie trzeba będzie szlifować po usunięciu niepotrzebnych podziałów. Nowy P-51D z Eduarda też tak ma- mimo zaprojektowania trzech różnych ramek z kadlubami i tak trzeba szpachlować i trasować nowe podzialy na kadłubie.

A propos P-51D  - Royal class Eduarda jest juz dostępny, np w mojechobby.

Ja mój zestaw zamówiłem w innym sklepie, to jeszcze poczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KP.Taurus napisał:

Może to właściwa chwila dla Hobby2000 i wypuszczenie na nasz rynek przepaku P-39 z Hasegawy?
Wypuszczona w cenie 100-120 PLN zamknęłaby rynek na tę "nową jakość" z Arma Hobby

Naprawdę? Aż taka nienawiść żeby uje...ć polską firmę, bo zrobiła kilka błędów? Nawet za cenę "pompowania" japończyka czy innego pośrednika zza granicy. Eeech, źle się dzieje...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JJ62 napisał:

Naprawdę? Aż taka nienawiść żeby uje...ć polską firmę, bo zrobiła kilka błędów? Nawet za cenę "pompowania" japończyka czy innego pośrednika zza granicy. Eeech, źle się dzieje...

Teraz już wiem dlaczego takim powodzeniem cieszą się modele Mistercrafta.

To jest poprostu patriotyzm a ja głupi myślałem że dlatego że są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
21 minut temu, zatras napisał:

Czyli gdzie ?

Strona 7 instrukcji do Royal class'a. Sorki, szpachlowanie dotyczy części kadłuba pod silnikiem umieszczonej na ramce z płatem.

Eduard w tym modelu zaproponował 3 warianty szpachlowania i trasowania.  Tylko warianty K i L a więc D-25 nie wymaga ingerencji.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JJ62 napisał:

Aż taka nienawiść żeby uje...ć polską firmę, bo zrobiła kilka błędów?

No nie wierzę !

Nie owijaj ich Kolego we flagę narodową ,bo to się robi niesmaczne . To nie jest ,,polska firma " tylko prywatny biznes Bułhaka i Ciepierskiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2024 o 11:00, MarCorp napisał:

Tu mnie kolega tak bardzo rozbawił że aż pozwolę sobie zauważyć, w obu skalach przy P-39 jest dokładnie odwrotnie. W 48 tylko trochę lepiej jak w 72.

A może jednak napiszesz o tych błędach?

Ja chętnie poczytam i spróbuję je poprawić.  Może być do skali 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.