Skocz do zawartości

FM-2 Wildcat Arma Hobby 1/72


Bercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Chciałbym podzielić się pierwszym modelem skończonym w tym roku. Bardzo fajny zestaw Arma Hobby zrobiony w zasadzie prosto z pudła.

 

 

IMG_7805.JPG


IMG_7810.JPG

 

IMG_7811.JPG

 

IMG_7813.JPG

 

IMG_7814.JPG

 

IMG_7818.JPG

 

IMG_7819.JPG

 

IMG_7820.JPG

 

IMG_7824.JPG

 

IMG_7840.JPG

 

IMG_7841.JPG

 

IMG_7845.JPG

 

IMG_7847.JPG

 

IMG_7848.JPG

 

IMG_7849.JPG

 

IMG_7851.JPG

 

IMG_7792.JPG

 

IMG_7797.JPG

  • Like 43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją opinię już znasz, ale powtórzę i tutaj. Model fantastyczny, widać, że zrobiony z dbałością o każdy detal. Do tego nietuzinkowe malowanie sprawia, że ten wildcat zapada na długo w pamięć. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropny jest ten żólty kolor - błeeeee, aż oczy bolą. Ale robota - bardzo ładna, bardzo mi się podoba.  A co do modeli -Army - ogólnie są bardzo spoko, tylko ceny mają ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model! Oglądałem właśnie wczoraj twoją relację z budowy na YouTube. 

 

Żółty bardzo ładnie wyszedł, znając żółte farby wiem, że pewnie musiałeś położyć kilka warstw, żeby pokryło model.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 21:07, Frankie napisał:

Wygląda ja 1/48. Piękny!

W 1/48 to wygląda tak , specjalnie wybrałem taki mało zniszczony i z żółtymi skrzydłami. 

https://kingshobby.com/store/f4f-3-wildcat-profipack-eduard-82201

 

W cenie army mamy eduarda , w mojej ocenie różnicę klas widać .

Wykonanie modelu się podoba . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

 

Przede wszystkim pięknie dziękuję za pozytywny odbiór i fotkę tygodnia :) Nie powiem, żeby Wildcat był moim ulubionym samolotem ale uważam, że pudełko Arma Hobby z tymi treningowymi maszynami to strzał w dziesiątkę, zaproponowane schematy malowania są genialne. 

 

W dniu 12.03.2023 o 16:20, marek d napisał:

Jaki ładniutki.

Pewien pan o każdym modelu Army mówi że jest do .... a tu proszę jaki ładny model.

 

U Army bardzo szanuję to, że dość często publikują na swoim blogu uwagi Projektanta dotyczące wypuszczanych zestawów. Wildcat, choć jest bardzo przyjemnym zestawem,  ma kilka "momentów" ale większość została na blogu opisana, wraz z informacją, jak sobie z nimi poradzić. Zawsze po tej lekturze jestem bardziej zrelaksowany :D 

 

W dniu 12.03.2023 o 18:05, jachud3 napisał:

Bardzo ładny żółtek :szczerbol: Coś takiego na półce niewątpliwie przyciągnie wzrok każdego. Plusik za antenki w 72 :super: nie każdemu się chce.

 

Oj tak, wyzwaniem pod koniec stało się takie obracanie modelem aby nic nie urwać... :) 

 

W dniu 13.03.2023 o 12:06, Kolekcjoner WP napisał:

Super model! Oglądałem właśnie wczoraj twoją relację z budowy na YouTube. 

 

Żółty bardzo ładnie wyszedł, znając żółte farby wiem, że pewnie musiałeś położyć kilka warstw, żeby pokryło model.

 

W dniu 13.03.2023 o 18:26, rudy0007 napisał:

Świetnie wykonany i świetnie zmalowany model :super:

Mam jednak wrażenie jak i podejrzenie, iż nie był to łatwy kolor do malowania :hmmm:

 

Oj zdecydowanie nie był, pierwszy raz robiłem cały żółty samolot i to autentycznie był poligon nowych technik. W zasadzie cały etap malowania i brudzenia robiłem najpierw na kawałku złomu, testując różne sposoby cieniowania, kolory washa, okopcenia itd. Bardzo łatwo ten kolor zdominować, a jakakolwiek niedoskonałość popełniona na wcześniejszym etapie prac potem paskudnie wyłazi i nie da się jej prosto zamalować (trzeba znów wychodzić od białej bazy i powtarzać cały proces malowania od początku). Przy cieniowaniu i weatheringu z użyciem popularnych brązów, kolor lubi wpadać w pomarańczowe odcienie, co bardziej przypomina jakiś patchwork a nie brudny żółty. Niby prosty bo jednokolorowy ale zabawa była...  :)

 

W dniu 17.03.2023 o 22:45, dolarmoneymaker napisał:

Ależ przepiękna praca 🤯🤯🤯 genialna ! Film obejrzałem dwa razy i chyba puszczę jeszcze raz tak dobrzesię to ogląda i muzyka miód dla uszu i oczu 🙉🙏 PETARDA ! 

 

Nawet nie wiem co powiedzieć więc powiem tylko, że bardzo dziękuję. Czytanie takich komentarzy daje niesamowitego kopa żeby kręcić kolejne filmiki (a jest to bardzo czasochłonne więc te kopniaki są potrzebne :D ).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.