Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2022 o 18:24, barti94 napisał:

Witajcie.  Mam pytanie co do koloru dunkelgelb stosowanego na pojazdach. Obecnie stosuję TS-3 od Tamiya ale bardziej pasowałyby mi farby Vallejo. Który z kolorów z palety Vallejo byłby najbardziej odpowiedni? Trochę szukałem i chyba będzie to Dark Yellow 70978  RAL 7028 ale nie jestem do końca pewny? Moglibyście potwierdzić ? Ewentualnie jaki inny dobrze zastosować?

Każdy niemiecki kolor wzbudza gorącą dyskusję. Poniżej masz przykład oryginalnych puszek po pigmentach. Kolory sugerowane przez firmę AK German Army Dark Yellow 1943-1945 Set- to są lakiery !!!!

 

 

Z akryli:

AK INTERACTIVE GERMAN DARK YELLOW MODULATION PAINT SET 

 

Ten Vallejo Dark Yellow 70978  RAL 7028 jest Ok, ale trzeba go troszeczkę rozjaśnić białym.

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TAW napisał:

Panowie, pytanko: kalkomanie Weikert - dobre to jest czy nie za bardzo? Grubość filmu, wytrzymałość, podatność na płyny zmiękczające - ktoś ma jakieś doświadczenie z tym producentem?

Kupiłem do tygrysa Wittmana

0b90abebf0b53e14bea7b9556e00f1f8.jpg

i do Rudego

6c62b4b284a3cfcd62534d6b60341d34.jpg

film cienki, dobrze reagują na płyny - AGAMA, WAMOD bardzo podobna jakość do wyrobów TOROMODEL i TECHMOD.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolor podkładowy nakładasz kilka cienkich warstw specyfiku. Najlepiej za pomocą aerografu. Jak wyschnie cienko nakładasz kolor bazowy. Jak przeschnie to ścierasz farbę pędzlem, szczoteczką, drapieszc wykałaczką. Najlepiej na mokro, wtedy masz większą kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robertmodelarz napisał:

Na kolor podkładowy nakładasz kilka cienkich warstw specyfiku. Najlepiej za pomocą aerografu. Jak wyschnie cienko nakładasz kolor bazowy. Jak przeschnie to ścierasz farbę pędzlem, szczoteczką, drapieszc wykałaczką. Najlepiej na mokro, wtedy masz większą kontrolę.

Czyli tak.

Warstwa i czekam aż wyschnie,druga i czekam aż wyschnie. Znowu czekam i baza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaMiV13 napisał:

Witam wszystkich przychodzę do was z pytaniem odnośnie lutowania, jakiej cyny używacie do elementów fototrawionych i jakiej lutownicy (poprosiłbym o polecenie jakiejś precyzyjnej)? Z góry dziękuje za pomoc.

Lutownica taka jest spoko:

 

ale zdrożała:

https://www.lidl.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100341340

i pasta lutownicza:

PASTA Z CYNĄ DO LUTOWANIA MIĘKKIEGO Z PĘDZLEM 100G - Sklep, Opinie, Cena w  Allegro.pl

Lub taka:

https://allegro.pl/oferta/pasta-lutownicza-plynna-cyna-relife-rl-403-10ml-12148679992?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=MTEyYzM2Y2YtYzliYi00MmM1LTk4OTEtYmZjYTIzMGVjYmYzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=82f3987e-6b90-4b58-b9f4-caf8e2b564ed

Pasta Lutownicza Płynna Cyna Relife Rl-403 10Ml w Mikrusy.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KaMiV13 napisał:

Witam wszystkich przychodzę do was z pytaniem odnośnie lutowania, jakiej cyny używacie do elementów fototrawionych i jakiej lutownicy (poprosiłbym o polecenie jakiejś precyzyjnej)? Z góry dziękuje za pomoc.

Cyna abera 0.25, topnik abera. I lutownicą z grotem IT 12 i rządzisz. Mnie lutowanie sprawia przyjemność dzięki temu zestawowi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia budowania Leonów z hobby bossa powiem tak. Model to ok 100pln, licz do tego gąski bo zestawowe warte tyle co słowa Kaczyńskiego z Morawieckim 🤣 ok 50/70zl. Spasowanie takie se,szpachla jest obowiązkowa. Tamka fajna ale bidna jak przeciętny Polak w tych czasach... Do modelu trzeba dokupić blaszki edka i wg mnie również gąski chociaż nie koniecznie. Reasumując za model z samymi blaszkami zapłacimy+200pln.  Border ma wszystko co trzeba w pudełku. I jakość bije poprzedników.  Cenowo ok 200/250 . Suma sumarum wygrywa border lub można rozważyć RFM bo jakość też bdb. Ja doszedłem do wniosku że nie stać mnie na tani model i dodatki. Wiesz nie kijem tylko pałą 🤣 także jak kupuję to coś porządnego co by miał wszystko co trzeba i nie szła tub szpachli. Budowa ma być miła i przyjemna. Mamy 21wiek i technologia w tym hobby zasuwa jak Kubica więc głupotą jest z tego nie skorzystać. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam i miłego dzionka 😃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Planuje złożyć Tygrysa. Wybór padł na model od Trumpetera (07242). Mam kilka pytań co do modelu. Planuję zrobić go w malowaniu pustynnym (Afrika Korps). Czy kolor Dark Yellow od Mr.Hobby S039 będzie ok? I drugie pytanie. Jakie dodatkowe elementy fototrawione/ żywiczne warto kupić do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barti94 napisał:

Witajcie. Planuje złożyć Tygrysa. Wybór padł na model od Trumpetera (07242). Mam kilka pytań co do modelu. Planuję zrobić go w malowaniu pustynnym (Afrika Korps). Czy kolor Dark Yellow od Mr.Hobby S039 będzie ok? I drugie pytanie. Jakie dodatkowe elementy fototrawione/ żywiczne warto kupić do tego modelu?

Co do malowania afrykańskiego to Tiger nr 131 był dwukolorowy. Zachowany jest w muzeum w Bovington. Co do użytych farb to przejrzyj inne warsztaty z budowy Tiger I DAK  tam jest wszystko opisane.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barti94 napisał:

Jeśli chodzi o elementy fototrawione znalazłem taki zestaw od E.T Model (E.T. Model E72-023).Jest on ok? Czy warto zainwestować w coś lepszego?

Zestaw jest dostępny w przystępnej cenie. Świat i ludzie dla tej skali. Wystarczy w zupełności do tego modelu. Sugerowane kolory farb to:

Gelbbraun RAL 8000 (yellow-brown)  i Graugrün RAL 7008 (gray-green)- firma dowolna (polecam HATAKA seria C).

 Kolorowe foty rzeczonego Tygrysa:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235041121-tiger-i-“131”-in-tunisia-dragon-135/

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Zestaw jest dostępny w przystępnej cenie. Świat i ludzie dla tej skali. Wystarczy w zupełności do tego modelu. Sugerowane kolory farb to:

Gelbbraun RAL 8000 (yellow-brown)  i Graugrün RAL 7008 (gray-green)- firma dowolna (polecam HATAKA seria C).

 Kolorowe foty rzeczonego Tygrysa:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235041121-tiger-i-“131”-in-tunisia-dragon-135/

 

 

Dziękuję. Planuję malować pędzlem. Uda mi się zrobić tak dokładnie kamuflaż? Jeśli Hataka to czy warto użyć Red Line ? Jeśli tak to czym warto rozcieńczać te farby? Woda? Inny rozcieńczalnik? Jakie proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, barti94 napisał:

 

Dziękuję. Planuję malować pędzlem. Uda mi się zrobić tak dokładnie kamuflaż? Jeśli Hataka to czy warto użyć Red Line ? Jeśli tak to czym warto rozcieńczać te farby? Woda? Inny rozcieńczalnik? Jakie proporcje?

Do pędzla to raczej dedykowane są farby serii seria B "Blue Line"- najtaniej i dobrze rozcieńcza się je czystą wódką z dyskontu.

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Z doświadczenia budowania Leonów z hobby bossa powiem tak. Model to ok 100pln, licz do tego gąski bo zestawowe warte tyle co słowa Kaczyńskiego z Morawieckim 🤣 ok 50/70zl. Spasowanie takie se,szpachla jest obowiązkowa. Tamka fajna ale bidna jak przeciętny Polak w tych czasach... Do modelu trzeba dokupić blaszki edka i wg mnie również gąski chociaż nie koniecznie. Reasumując za model z samymi blaszkami zapłacimy+200pln.  Border ma wszystko co trzeba w pudełku. I jakość bije poprzedników.  Cenowo ok 200/250 . Suma sumarum wygrywa border lub można rozważyć RFM bo jakość też bdb. Ja doszedłem do wniosku że nie stać mnie na tani model i dodatki. Wiesz nie kijem tylko pałą 🤣 także jak kupuję to coś porządnego co by miał wszystko co trzeba i nie szła tub szpachli. Budowa ma być miła i przyjemna. Mamy 21wiek i technologia w tym hobby zasuwa jak Kubica więc głupotą jest z tego nie skorzystać. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam i miłego dzionka 😃

Dziękuję  za odpowiedź.  Już zamówiłem  model firmy  Border 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnajperTBG napisał:

Nie będziesz żałował :)

Oglądałem jeden film na YT odnośnie tego leo od bordera. Co mi się rzuciło w oczy to dość ciekawy sposób budowy gąsienic? Masz moze ten model osobiście? Jeżeli tak to jak oceniasz te gąski i trudność montażu i spasowania elementów gąsek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.