Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Jaka lufa bedzie odpowiednia dla hetzera w wersji sredniej, rb produkuje do wersji wczesnej i poznej, i nie wiem ktora wybrac, moze koledzy by cos doradzili ?

Książka "Baśka, Wanda i inne wszystko lub prawie wszystko o nazwach własnych pisanych na sprzęcie WP..."

str. 285 Transporter Rosomak o nazwie własnej "Rudy 102" z PKW Afganistan - czy jest "ktoś" kto dysponuje kolorowymi zdjeciami i byłby skłonny sie podzielić ??

str. 293 Pick-up o nazwie własnej 'Karbala" i znaku dywizji pow-des na drzwiach czy jest "ktoś" kto dysponuje kolorowymi zdjeciami i byłby skłonny sie podzielić ??

str. 298 Rosomak "Kojot" z pionowym pancerzem, chyba "samoróbką" - czy jest "ktoś" kto dysponuje kolorowymi zdjeciami i byłby skłonny sie podzielić ??

Książka świetna, polecam, szkoda, ze tak mało "Afganistanu" i "Iraku", aż się prosi, bo np. "Lalunia" jest "obfotografowana", szkoda, żeby te zdjęcia przepadły, bo w przeciwieństwie tych z II wojny światowej" są w wersji elektronicznej a nie papierowej ....

ps. wersji brdm-2 to tam na małą kolekcje opublikowano , nazwy własne "taczanek" z początku wieku, ciekawe

Pozdrawiam

Witam wszystkich modelarzy

dawno już nic nie sklejałem i po dłuższej przerwie wymyśliłem sobie że skleję czołg T-34/76 w skali 1:35

ale gdy zacząłem szukać po sklepach internetowych szybko okazało się że nie wiem który wybrać tyle tego jest

Proszę wiec o pomocy przy dokonaniu wyboru, który będzie najładniejszy

Wszystkie to szmelc, szukaj Dragona.

Kurczę Dragona model kosztuje jeszcze raz tyle a z tych co podałem żaden się nie nadaje, miałem kilaka modeli Tamiya zawsze były dopracowane ?

Dragon jest to klasa sama dla siebie kupujesz taki tank i nic w zasadzie do niego nie musisz dokładać za wyjątkiem toczonej lufy od RB Modela oczywiście, a do Tamki to i trzeba by zakupić ogniwkowe gąsienice i lufę i ogólnie jakość wykonania jest słabsza (Tamiya to

wypust z lat 70-tych ubiegłego tysiąclecia ) spokojnie można teciaka trafić taniej ja np. trafiłem T34/85 z Dragona za 110PLNów z przesyłką. Pozdr. A.

Orientował się ktoś który model 7tp w 1:72 jest bardziej wierny planom? Mam czołg z Mirage i FtF początkowo chciałem wykorzystać podwozie z Mirage a górę z FtF - zauważyłem jednak różnice w wymiarach np. tylnej ściany z żaluzjami silnika

Panowie pancerniacy, jakie farby przezroczyste polecacie do świateł tylnych? Pomarańcz i czerwień.

Od siebie polecam Clear Orange Tamiya x-26 malowałem szkła okularów:

272a0b3a4a73857c.jpg

Cześć,

czy z Revellowskiego T-55 w 1:72 można zrobić polski egzemplarz? Jeden z recenzentów modelu wspominał że ten model pokazuje produkcję spoza ZSRR, ale nie sprecyzował czy to bardziej czeski czy polski teciak.

Drugie pytanie- czy ktoś poza Toro robi kalkomanie do sprzętu LWP w tej skali?

Kalki do pojazdów LWP w 1:72 poza Toro - Eastern Cocktail Ynotu, cześć 1 i 2. Do pytania o T-55 Revella w 1:72 dołączam się - też mnie temat męczy.

Czy ktoś robi metalową lufę (a najlepiej i oporopowrotnik) do działka Puteaux SA 1918 37mm w 1/35? Chodzi mi o to które było używane w FT-17 czy R-35?

Pozdrawiam

Krzysiek

Niestety, ale polskiej wersji nie zrobisz.

Model wymaga dokupienia metalowej lufy. Zestawowa jest prosta (albo raczej wygięta) jak zapałka.

Niestety, ale polskiej wersji nie zrobisz.

Model wymaga dokupienia metalowej lufy. Zestawowa jest prosta (albo raczej wygięta) jak zapałka.

Mógłbyś doprecyzować, albo polecić jakieś treściwe opracowanie żeby samemu wyłapać te różnice? Nie ma chyba już na rynku żywicznej konwersji dla polskiej pięć-piątki, ale jeśli to jakieś pomniejsze kwestie to nie powinno być wielkiego problemu...

Dzięki wielkie. Shermanów jeszcze nie robiłem a dostałem takiego ładnego priesta i szukam gasienic od bronco, chciałem kupic t48 albo t51 ale obecnie nigdzie ich nie ma w sklepach krajowych.

Mam takie pytanie. Takom ma w swojej ofercie T-55 AM2B. Jest tam opcja malowania w wersji PL. Czy jest to możliwe czy całkowita fikcja?