Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam te dwa modele Dragon 6793 Sexton II Late https://www.mojehobby.pl/products/Sexton-II-Late-Production-with-CDP-Tracks-Canadian-Dry-Pin-Tracks.html oraz Thunder Model 35200 Scammel Pioneer TRMU30/TRCU30 Tank Transporter http://plastmodel.pl/p/720/31491/thunder-model-35200-scammel-pioneer-trmu30-trcu30-tank-transporter-1-35--alianci-1939-1945-skala-1-35-pojazdy-i-bron-pancerna.html . I tu moje pytanie czy mogę je wykonać obydwa w Polskim malowaniu , wiem że Sextona polacy używali ale nie jestem pewien co do Scamela . Chciał bym je wykonać w konfiguracji Sekstona transportowanego na naczepie przez Scamela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanie... Jakie stopnie wojskowe mogli mieć załoganci Crusadera AA w 2 Pułku Pancernym? Bo bym nie chciał jakiegoś załoganta za bardzo zdegradować lub nie oznaczyć znowu jakoś przesadnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanie... Jakie stopnie wojskowe mogli mieć załoganci Crusadera AA w 2 Pułku Pancernym? Bo bym nie chciał jakiegoś załoganta za bardzo zdegradować lub nie oznaczyć znowu jakoś przesadnie.

 

Pozdrawiam

Wstaw kaprala,starszego szeregowego i szeregowego i będzie git chyba że robisz wóz d-cy plutonu ,kompanii lub dywizjonu/pułku to możesz poszaleć no chyba że będą inne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie była to armia stricte zawodowa ,nie było ruchu kadrowego a żołnierze awansowali i ogólnie stopnie były wyższe jak w zwykłym wojsku z poboru . Załogantów było czterech dowódca, celowniczy, ładowniczy i kierowca, może być też tak dowódca sierżant/plutonowy , celowniczy kapral, ładowniczy szeregowy, kierowca kapral/starszy szeregowy .Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

326.jpg

Ktoś coś wie więcej o tym tygrysku..

..............................................................

Tiger Schwere Panzer-Abteilung 502 Lato 1943, Leningrad gdzieś koło jeziora Ładoga prawdopodobnie numer boczny 326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie była to armia stricte zawodowa ,nie było ruchu kadrowego a żołnierze awansowali i ogólnie stopnie były wyższe jak w zwykłym wojsku z poboru . Załogantów było czterech dowódca, celowniczy, ładowniczy i kierowca, może być też tak dowódca sierżant/plutonowy , celowniczy kapral, ładowniczy szeregowy, kierowca kapral/starszy szeregowy .Pozdr. A.

Wstaw kaprala,starszego szeregowego i szeregowego i będzie git chyba że robisz wóz d-cy plutonu ,kompanii lub dywizjonu/pułku to możesz poszaleć no chyba że będą inne opinie

 

Dziękuję ślicznie za porady, teraz mogę coś więcej kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem zrobić dioramę z operacji Fruchligswing a dokładnie poranek 16 lutego 1943, kiedy to dzień po bitwie (w okolicach Sidi bou Zid?) naprawiano Tygrysy 1./s.Pz.Abt.501

Myślałem o jakimś warsztacie polowym z Tygrysem 731 i panzerem III Ausf N (mam oba z Tamiya w 1/48) oraz ciężarówką i ciągnikiem ss100. Na dokładkę chciałem jakiś wóz rozpoznania w stylu sdkfz 250 albo 223 albo chociaż kubelwagena. A jak by się dało to shermana którego 15 lutego pojmano tam wraz z załogą. Zapewne płaczecie jak czytacie, ale chciałem zacząć coś, nad czym mógłbym posiedzieć miesiącami. Niestety w ogóle nie wiem jak wyglądała kompania naprawcza w DAK :(

Przeczytałem afrika korps Iana Baxtera i AK Rommla Battistellego ale niewiele mi to rozjaśniło.

Mógłby mi ktoś podesłać jakieś foty lub źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jakimś warsztacie polowym z Tygrysem 731 i panzerem III Ausf N (mam oba z Tamiya w 1/48)... .

Na pewno przydałaby się ten - (tylko czy jest w 1:48 )

AFV-AF35279%2BBussing%2BNag%2BL4500%2B3t%2Bcrane%2B%25287%2529.jpg

 

18997_2_afv35279_20.jpg

 

tu widoczny z tygryskiem No.141 -

1-9.jpg

26-DAT-596-L10.jpg

 

Niestety w ogóle nie wiem jak wyglądała kompania naprawcza w DAK :(

Z założenia tak samo jak na innych teatrach w tym czasie. Jednak brak uzupełnień robił swoje.

 

Mógłby mi ktoś podesłać jakieś foty lub źródło?

Polecam - "Repairing the Panzers : German Tank Maintenance in World War 2"

Zdjęcia różnych pojazdów warsztatowych z wyposażeniem i sprzęt ręczny + schematy organizacyjne od 1937 roku.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla niektórych banalne, ale...

Szukam dobrego specyfiku do maskowania pod kamuflaż. Nie chce mi się wycinać masek, wiec podpowiedzcie coś proszę łatwego w użyciu, co pomoże w wymalowaniu kamo.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla niektórych banalne, ale...

Szukam dobrego specyfiku do maskowania pod kamuflaż. Nie chce mi się wycinać masek, wiec podpowiedzcie coś proszę łatwego w użyciu, co pomoże w wymalowaniu kamo.

Dziękuję.

 

Dobry aerograf, niskie ciśnienie i wysokie rozcieńczenie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.