Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Nb 781 to T-55AM Merida
Czyli śmiało mogę robić wersję PL i nie zostanę zlinczowany?

Będzie SF, inny SKO.
Czyli przedwczesna była moja radość

A od czego zdjęcia, hips , Miliput i inwencja własna, to wtedy będzie prawdziwe modelarstwo, a nie PzPR . Pozdr. A.

Nie wgłębiałem się zbytnio w różnice, ale wydaje mi się ze z wersji AM będzie prościej. Czy są jakieś różnice, nie wiem.

Pewnie tak bo polskie T55 różniły się nieco od ruskich czy czeskich, głównie płytą nadsilnikową, najlepiej będzie zobaczyć zdjęcia polskich Merid i porównać z tym co masz w pudełku. Pozdr. A.

Witam , posiadam te dwa modele Dragon 6793 Sexton II Late https://www.mojehobby.pl/products/Sexton-II-Late-Production-with-CDP-Tracks-Canadian-Dry-Pin-Tracks.html oraz Thunder Model 35200 Scammel Pioneer TRMU30/TRCU30 Tank Transporter http://plastmodel.pl/p/720/31491/thunder-model-35200-scammel-pioneer-trmu30-trcu30-tank-transporter-1-35--alianci-1939-1945-skala-1-35-pojazdy-i-bron-pancerna.html . I tu moje pytanie czy mogę je wykonać obydwa w Polskim malowaniu , wiem że Sextona polacy używali ale nie jestem pewien co do Scamela . Chciał bym je wykonać w konfiguracji Sekstona transportowanego na naczepie przez Scamela.

jaka lufa RB będzie odpowiednia dla sd.kfz 234/1 znalazlem dwie : RB-Model 35B36 Lufa 2 cm FlaK 38 L/65 lub RB-Model 35B66 Lufa 2 cm FlaK 38 L/50 ? prosiłym o pomoc kolegów w wyborze.

Witam, takie pytanie... Jakie stopnie wojskowe mogli mieć załoganci Crusadera AA w 2 Pułku Pancernym? Bo bym nie chciał jakiegoś załoganta za bardzo zdegradować lub nie oznaczyć znowu jakoś przesadnie.

Pozdrawiam

Witam, takie pytanie... Jakie stopnie wojskowe mogli mieć załoganci Crusadera AA w 2 Pułku Pancernym? Bo bym nie chciał jakiegoś załoganta za bardzo zdegradować lub nie oznaczyć znowu jakoś przesadnie.

Pozdrawiam

Wstaw kaprala,starszego szeregowego i szeregowego i będzie git chyba że robisz wóz d-cy plutonu ,kompanii lub dywizjonu/pułku to możesz poszaleć no chyba że będą inne opinie

Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie była to armia stricte zawodowa ,nie było ruchu kadrowego a żołnierze awansowali i ogólnie stopnie były wyższe jak w zwykłym wojsku z poboru . Załogantów było czterech dowódca, celowniczy, ładowniczy i kierowca, może być też tak dowódca sierżant/plutonowy , celowniczy kapral, ładowniczy szeregowy, kierowca kapral/starszy szeregowy .Pozdr. A.

326.jpg

Ktoś coś wie więcej o tym tygrysku..

..............................................................

Tiger Schwere Panzer-Abteilung 502 Lato 1943, Leningrad gdzieś koło jeziora Ładoga prawdopodobnie numer boczny 326

Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie była to armia stricte zawodowa ,nie było ruchu kadrowego a żołnierze awansowali i ogólnie stopnie były wyższe jak w zwykłym wojsku z poboru . Załogantów było czterech dowódca, celowniczy, ładowniczy i kierowca, może być też tak dowódca sierżant/plutonowy , celowniczy kapral, ładowniczy szeregowy, kierowca kapral/starszy szeregowy .Pozdr. A.

Wstaw kaprala,starszego szeregowego i szeregowego i będzie git chyba że robisz wóz d-cy plutonu ,kompanii lub dywizjonu/pułku to możesz poszaleć no chyba że będą inne opinie

Dziękuję ślicznie za porady, teraz mogę coś więcej kombinować.

Witam! Chciałem zrobić dioramę z operacji Fruchligswing a dokładnie poranek 16 lutego 1943, kiedy to dzień po bitwie (w okolicach Sidi bou Zid?) naprawiano Tygrysy 1./s.Pz.Abt.501

Myślałem o jakimś warsztacie polowym z Tygrysem 731 i panzerem III Ausf N (mam oba z Tamiya w 1/48) oraz ciężarówką i ciągnikiem ss100. Na dokładkę chciałem jakiś wóz rozpoznania w stylu sdkfz 250 albo 223 albo chociaż kubelwagena. A jak by się dało to shermana którego 15 lutego pojmano tam wraz z załogą. Zapewne płaczecie jak czytacie, ale chciałem zacząć coś, nad czym mógłbym posiedzieć miesiącami. Niestety w ogóle nie wiem jak wyglądała kompania naprawcza w DAK :(

Przeczytałem afrika korps Iana Baxtera i AK Rommla Battistellego ale niewiele mi to rozjaśniło.

Mógłby mi ktoś podesłać jakieś foty lub źródło?

Myślałem o jakimś warsztacie polowym z Tygrysem 731 i panzerem III Ausf N (mam oba z Tamiya w 1/48)... .

Na pewno przydałaby się ten - (tylko czy jest w 1:48 )

AFV-AF35279%2BBussing%2BNag%2BL4500%2B3t%2Bcrane%2B%25287%2529.jpg

18997_2_afv35279_20.jpg

tu widoczny z tygryskiem No.141 -

1-9.jpg

26-DAT-596-L10.jpg

Niestety w ogóle nie wiem jak wyglądała kompania naprawcza w DAK :(

Z założenia tak samo jak na innych teatrach w tym czasie. Jednak brak uzupełnień robił swoje.

Mógłby mi ktoś podesłać jakieś foty lub źródło?

Polecam - "Repairing the Panzers : German Tank Maintenance in World War 2"

Zdjęcia różnych pojazdów warsztatowych z wyposażeniem i sprzęt ręczny + schematy organizacyjne od 1937 roku.

Pozdrawiam

Krzysztof

Pytanie dla niektórych banalne, ale...

Szukam dobrego specyfiku do maskowania pod kamuflaż. Nie chce mi się wycinać masek, wiec podpowiedzcie coś proszę łatwego w użyciu, co pomoże w wymalowaniu kamo.

Dziękuję.

Pytanie dla niektórych banalne, ale...

Szukam dobrego specyfiku do maskowania pod kamuflaż. Nie chce mi się wycinać masek, wiec podpowiedzcie coś proszę łatwego w użyciu, co pomoże w wymalowaniu kamo.

Dziękuję.

Dobry aerograf, niskie ciśnienie i wysokie rozcieńczenie farby.

Ja pytałem o maskowanie, a nie technikę malowania aero...

Zakładając, ze chcę używać sprayów Tamiya