Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko drobne - jak pisałem w kilku już wątkach dostałem od znajomego masę częściowo sklejonych, nie pomalowanych modeli, głównie Niemcy'44. Problem w tym, że większość to stare modele Tamiya. I szczerze mówiąc czasem mam wątpliwości czy warto je sklejać czy nie. 

Tym razem mam zamiar zabrać się za Stuga III G... no i mam niby model z 1971 (czyli najstarszy Stug Tamiyi), ale oglądam go i zastanawiam się czy warto w ogóle wkładać w niego wysiłek. Czy da się zrobić z niego coś sensownego? Czy lepiej kupić jakiś nowocześniejszy model? I który? Stug ma być na lipiec 1944 roku, Grupa Armii Środek.

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzy65siek napisał:

...

no i mam niby model z 1971 (czyli najstarszy Stug Tamiyi)

Znaczy się ten 

132352-12858-pristine.jpg

- data produkcji 1972 rok. 

Wcześniejszy firmy OTAKI z 1970 to był ten -

1070768-13385-96-720.jpg 

Historia produkcji - https://www.scalemates.com/products/product.php?id=132352&p=timeline

7 godzin temu, krzy65siek napisał:

oglądam go i zastanawiam się czy warto w ogóle wkładać w niego wysiłek.

To zależy czy Masz odpowiednie zaparcie i chęci do dorabiania i przerabiania modelu bazowego.
Z góry trzeba powiedzieć - im starszy model tym więcej do poprawiania. Daj fotki ramek zobaczymy co by było do poprawki.

Oczywiście trzeba będzie dorobić pastę - zimmerit.
 

7 godzin temu, krzy65siek napisał:

Czy lepiej kupić jakiś nowocześniejszy model? I który? Stug ma być na lipiec 1944 roku,

StuG z lipca 1944 roku - czyli jeszcze z pastą - może ten

2853_rd.jpg

Jak na razie niedostępny - https://www.mojehobby.pl/products/StuG.III-Ausf.G-with-Zimmerit-July-1944-Late-Production.html


Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten model z 1972 (lub 1971 bo taka data jest na dnie kadłuba).  Podjąłem decyzję, że na razie nie będę go rozgrzebywał - namęczę się, a potem będę zły, bo detale są kiepskie i efekt nie będzie najlepszy. Obejrzałem wczoraj masę recenzji i zdecydowałem się na Dragona 6581 https://www.mojehobby.pl/products/StuG.III-Ausf.G-Dec.-1943-Production.html (Ledwie go znalazłem, nie potrafiłem znaleźć Stugów G z Dragona w żadnym sklepie, ale zamówiłem i jedzie)

Czyli produkcję z grudnia 1943 roku. Pomysł jest na zrobienie Stuga z Sturmgeschutz Brigade 259, z drugiej połowy lipca 1944. Głównie dlatego, że ta brygada walczyła na ulicach Białegostoku. Niestety nie potrafię znaleźć zdjęcia pojazdu, mam tylko profil opublikowany kiedyś w Kagero Topcolors 05. Profil opracowywali Arkadiusz Wróbel i Robert Wróblewski, można spodziewać się, że jest w miarę ok merytorycznie (choć nie mam 100% pewności). Teoretycznie wszystko się zgadza: ekrany, stara osłona km, spawana osłona działa. Może zrobię drobną zmianę i zrobię Saukopf, bo w lipcu pod Białymstokiem Muzeum wykopało działo z taką osłoną. 

No i pytanie o Zimmerit. Nie mam problemu z dorabianiem, natomiast zastanawiam się czy na pojazdach wyprodukowanych w grudniu i używanych w jednostce w lipcu Zimmerit był na pewno? Widziałem zdjęcia z tego okresu ze 190 brygady i były bez zimmeritu... Czy pastę nakładano w fabryce? Czy w jednostce?

Pozdrawiam

Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, czy spotkał się może ktoś z kołami terenowymi do schwimmwagena w skali 1/48? Ewentualnie czy znacie kogoś, kto takie coś by był w stanie wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników .Czy mógłbym prosic o info , czy w naszych krajowych sklepach można dostać kalkomanie do hmmvw w 1:35 z okresu desert storm . Coś znalazłem w necie , ale to głownie za oceanem . A może ktoś ma jakieś resztki , potrzebuje oznaczen cisnienia w oponach . Wziąłem się za model commando hummer z italleri (produkcja z czasów prawdziwej pustynnej burzy lata 90) i gdy kalkomanie umieściłem w wodzie to niestety nie daje się ich przenieść na model , po prostu się rozsypują. Odwrócone V i 40 zrobiłem maskę z taśmy i namalowałem , ale pozostałe oznaczenia są tak małe , że nie daje rady ich wyciąć. Wiem że wiele pojazdów nie miało tych oznaczeń , bo były przemalowywane mopami , ale takie drobne akcenty dodają uroku. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, czy ma ktoś może poratować kalkomaniami do Kettenkrada w skali 1/48? Chodzi mi o kalki zdobycznego pojazdu w barwach Military Police z białymi gwiazdami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Przyjacielu ten Abrams ze zdjęcia to jest wersja A2  patrz przyrząd obserwacyjny dowódcy( ta skrzynka pod lufą wkm-u0,50') i to późna na co wskazuje ten dodatkowy kosz na wyposażenie z tyłu wieży, nie łapie się nawet na OIF( brak CIP-paneli). Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Nie Przyjacielu ten Abrams ze zdjęcia to jest wersja A2  patrz przyrząd obserwacyjny dowódcy( ta skrzynka pod lufą wkm-u0,50') i to późna na co wskazuje ten dodatkowy kosz na wyposażenie z tyłu wieży, nie łapie się nawet na OIF( brak CIP-paneli). Pozdr. A.

Już się dogrzebałem. To jest zdjecie z 13.12.2003 r . USMC  , cwiczenia z ostrego strzelania.Marines assigned to the 13th Marine Expeditionary Unit (MEU) Tank Platoon BLT 1/1 stationed at Twenty Nine Palms, California, fire the M1-A1 Abrams tank during a live fire training exercise conducted in the Central Command Area of Responsibility

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dzidek1968 napisał:

... powiedzcie mi jaka firm robi taką lufę RB model czy Aber

Lufa jak lufa - rodzaj tłumika tu jest istotny moim zdaniem. Kwestia ustalenia tłumika - to kwestia zastosowanej wersji wieży.
Kopółka dowódcy (w modelu) stosowana od wersji późnej ausf.G
Mocowanie osłon na wieży - to wersja późna ausf.H
Dlatego myślę że ten tłumik będzie odpowiedni:
RB-Model 35B46 - RB.jpg.5df41ff949b90ab4f1e574479ce3bcef.jpg

 

lub z firmy Aber

-  Aber 35L-047N L

-  Aber 35L-046 
 Aber.jpg.66dcfdaaab93eed4e435b3ddae0ce9af.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki  Meser262  RB-Model 35B46 zamówione :)

Tak przy okazji mam jeszcze jedno pytanie : z jakich serwerów korzystacie do wrzucania zdjęć na forum, miałem założony warsztat i wyparowały wszystkie zdjęcia ( nie do odzyskania chyba ). Coś stabilnego na parę lat by się przydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.