Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Tam w kabinie to wielkiego wyboru to nie ma ,  w/g mnie mogła być zamontowana w dwóch miejscach,albo pod konsolą przed siedzeniem pasażera, albo bezpośrednio na niej na takim dołączonym do niej stoliku , innego wyjścia nie ma, pytanie gdzie była wyprowadzona antena tutaj możliwości jest więcej, musisz zobaczyć zdjęcia z epoki, zapytaj kolegę Pomroczko, on jest fachowcem w temacie Wietnamu.Co do tego zestawu Legenda do MuttJeepa  to owszem radio jest , ale tam jest dużo innych rzeczy jak siedzenia, rura wydechowa,( wersja USMC) itp , także nie za bardzo opłaca się kupować ów zestaw dla samego radia. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tazman79 napisał:

Mam pytanie do znawców tematu, być może już gdzieś to było ale w tej dziedzinie jestem nowy. Jaki zestaw i jaką wersję T-34 w skali 1:35 wybrać na Rudego?

Przyjacielu , jeżeli chodzi o trzy-czwórki z serialu to wszystkie te co występują w filmie , to powojenne "kaczory" naszej rodzimej produkcji z   Łabęd czyli T34-85M1 i M2 ( M2 występował raz jak Janek Gajos, Gustlik Pieczka, Trymer  i inni pływali w Berlinie w tunelu metra), gdzieś czytałem że wzorcem dla naszych T34 były czołgi produkcji zakładów 183 czyli te wszystkie T34 -76 , odpadają całkowicie ,podobnie jak  wyrób z Academy bo ten tank ma wieżę tzw. kompozytową  czyli odlewaną i spawaną( tył) a nie odlewaną . Jak dla mnie  po  poglądowym kolejnym obejrzeniu "Czterech Pancernych" polecałbym wyrób Dragona, lub inny produkcji zakładów nr. 183 , koniecznie z kołami typu "Spider" poza tym polecam kalkomanię  z Weikerta . Jakbyś miał jeszcze jakieś niejasności co do w/w zagadnienia, to pisz postaram Ci  pomóc. Pozdr. A.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem tenm odel, nawet na forum tutaj.

Ja ten problem rozwiązałem nieco inaczej. Miałem pod ręką dissolved putty - czyli płynną spachlę od mr. hobby. Na jedna kulkę fototrawiona po drugiej była nakładana wykałaczką kropelka tej szpachli, która robiła objętościowo mi tę kulkę po wyschnięciu. Chyba miałem po cztery aplikacje na stronę i wychodziła zgrabna nawet kula.

Teraz pewnie bym użył cyny i kalafonii i nalutował kształt kulki - a przynajmniej bym spróbował.

Mój wyszedł tak:

MErkava IV LIC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wiciu napisał:

Cześć wszystkim!

Szybkie pytanie:

Na jaki kolor malować ramy wojskowych samochodów? Kolor nadwozia czy po prostu stalowe? W szczególności pytam o Fiata 508 i Chevroleta 30CVT.

Przyjacielu,  ramy  i ogólnie podwozia wszystkich pojazdów , nie tylko wojskowych nigdy nie są z gołej stali , gdyż bardzo szybko zeżarła by je rdza:mrgreen:. Zazwyczaj są malowane farbą antykorozyjną ,.W czasie II Wojny Światowej , taka farba była wykonywana z jakiegoś świństwa na bazie abizolu,asfaltu, smoły czy czegoś takiego i miała kolor czarny także myślę że ramy w owych pojazdach zupełnie spokojnie możesz pomalować na czarny matowy. Pozdr. A

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kommandogerät 40 . Właśnie niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem w/w urządzenia w skali 1/35 firmy Bronco , Zamierzam dorobić do niego pojazd transportowy  Krupp  L3 H63 kfz74 o taki:

http://www.kfzderwehrmacht.de/Hauptseite_deutsch/Kraftfahrzeuge/Deutschland/Krupp/Krupp_L_3_H_63_-_163/Kfz__74_Fl_Messtr_Kw/kfz__74_fl_messtr_kw.htm

Moje pytanie do znawców Luftwaffe (Flak) brzmi : z ilu osób składała się obsługa tego urządzania ( na zdjęciach widać 12 chłopa) i przez kogo( stopień) byli dowodzeni , oraz generalnie więcej jakichś informacji na temat struktury tego zespołu. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 01:58, Adams M1A1 napisał:

 Kommandogerät 40 . Właśnie niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem w/w urządzenia w skali 1/35 firmy Bronco , Zamierzam dorobić do niego pojazd transportowy  Krupp  L3 H63 kfz74 o taki:

http://www.kfzderwehrmacht.de/Hauptseite_deutsch/Kraftfahrzeuge/Deutschland/Krupp/Krupp_L_3_H_63_-_163/Kfz__74_Fl_Messtr_Kw/kfz__74_fl_messtr_kw.htm

Moje pytanie do znawców Luftwaffe (Flak) brzmi : z ilu osób składała się obsługa tego urządzania ( na zdjęciach widać 12 chłopa) i przez kogo( stopień) byli dowodzeni , oraz generalnie więcej jakichś informacji na temat struktury tego zespołu. Pozdr. A.

No jak to tylu ludzi na Forum  robi hitlerowskie II wojenne  pojazdy ,a nikt mi nie jest w stanie odpisać i to w temacie takiego kultowego sprzętu , jak bateria   acht-acht:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.09.2019 o 07:49, Stojkovic napisał:

Koledzy, czy T-55 Mod 58 nada się na wersję z Wietnamu?

Chodzi o ten kit:

Trumpeter - No. 00342

Przyjacielu ten "model" zawiera bardzo dużo merytorycznych baboli, z których najbardziej krytycznym jest kształt kół, które nie pasują do niczego , swojego czasu Armo -Jadar robił do  wczesnych czołgów ze stajni Trumpetera , poprawne koła żywiczne, ale już od dłuższego czasu ich nie widziałem w sprzedaży (Allegro), kadłub i wieża są raczej wymiarowo poprawne -pasują do T55 z  Tamiya:D mam kupiony podobny pojazd w celu zwraczenia+ odpowiednie żywiczne koła z Armo jak i Panzerarta (spalone) , jak go nie kupiłeś to daj sobie spokój , a jak niestety, zostałeś szczęśliwym posiadaczem to nadaje się tylko na zrobienie z niego wraku (odpowiednia cena do jakości ), jeżeli chcesz zrobić coś poprawnego to polecam raczej produkty MiniArtu , są o niebo lepsze , a chiński klon T54B czyli type 59 z Mini Artu z tego co pamiętam zawiera nawet kalki do malowania wietnamskiego . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - czy jeśli chodzi o koła gumowe do pojazdów, to czy trzeba się z nimi jakoś specjalnie obchodzić jeśli chodzi o washe i brudzenie? Czy tak jak z elementami plastikowymi?

Edytowane przez hampel08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy metalowe ogniwa  Friulmodel ALT-19 będą pasować do Stug. III

 

pobrane.jpg

Wyglądają podobnie choć nie do końca i nie wiem czy to MagicTrack zrobił to mniejsze z boku czy są to zupełnie inne ogniwa...

IMGP0619.JPG

Edytowane przez Dzidek1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.