Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , chciał bym zbudować model Polskiego Leoparda 2 A5 . I tu moje pytanie czy z tego zestawu da się zbudować model pojazdu bez większych przerubek modelu  wykorzystywany w naszej armi ?

https://www.mojehobby.pl/products/Leopard-2-A5-A6.html

29484_rd.jpg

Edytowane przez KAMIL90
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.leopardclub.ca/reviews/Border/2A5-2A6/

Ciekawy jest komentarz -> " The Polish Army would be very happy to own long-barreled 2A6s, but they do not! In case of reality, please use the short gun (S37), the late-style 6/2 launchers and mostly 3rd/sometimes 1st generation sideskirts, for a typical Leopard 2A5PL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hello napisał:

To jest jakiś nowy model ? Może jakiś inbox z lekkim komentarzem ? Jak są  polskie znaczki ? to może wypada zakupić ?

Pozdrawiam Hello

Nie ma co robić inboxa - model opisany jest bardzo dokładnie w linku który podał martinello. Już zakupiłem :)

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Shermanologów a zwłaszcza specy od polskich Shermanów. W temacie Shermanów jestem w zasadzie tak zielony jak zielone były te Shermany :)

Mam zestaw Asuki i chcę z niego zrobić Polskiego Fireflya Ic Hybrid . Poczytałem parę wątków tu i tam... (szkoda, że niestety w wielu wątkach linki do zdjęć już nie działają ? ).
Do tego książeczki TankPower 436 (Firefly) i 392 (Polskie Shermany) i sporo innych źródeł internetowych o Shermanach w ogóle.

Do wyboru, jak wiadomo, mam albo coś z 2 Korpusu z Włoch, albo z 1 D. Panc.
Z Włoch zdjęcia dotyczą w większości pojazdów z defilady w Loreto i generalnie okresu powojennego, a ja chciał bym zrobić coś z okresu walk. Z tego co czytam to jest trochę zdjęć, tylko nie bardzo się orientuję gdzie...

Druga opcja to coś z 1 D. Panc. Z tego co zdążyłem się zorientować, to wersji Ic Hybrid chyba było mało, a większość to Vc. 

Kilka osób opierało się na poniższym zdjęciu (robiąc przy tym bardzo ładne modele) zakładając, że to "nasz" Firefly i że wówczas mógł to być T-263666 z okresu walk w Normandii.
24016219163_7399cc8062_z.jpg

 

Jak napisałem wyżej, chciałbym pojazd wojenny a nie powojenny. Np. w książce TankPower 436 (Firefly), str 42 jest takie zdjęcie:

T263443s2.png.b37a6389205dfb7d87df666ab4bfffa3.png

Taki by mi pasował :) Czy są jakieś inne zdjęcia tego Shermana?
Jak widać jest to numer T263443 (tak mówi opis a samo zdjęcie w książce jest lepszej jakości i numer od biedy też widać i się zgadza) przy czym jest namalowany trochę nietypowo z przodu i bez "T". Czy na bokach albo z tyłu też powinien być?
Gąsienice trudno określić, ale wydaje mi się, ze to mogą być T48, a na pancerzu są chyba T62 - ale na wielu zdjęciach widziałem, że na pancerzu często były T62 ale już na kołach to prawie loteria i często wbrew zasadom opisywanym tu i uwdzie. Kształt koła napędowego też trudno zidentyfikować ale mam w zasadzie niczym niepoparte odczucie, że to było takie "pełne".

Proszę o jakieś porady, podpowiedzi i generalnie źródła gdzie mógł bym się skierować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

nie da rady, sam model pz I jest słabszy niż stara Italeri haubica też więc jaki sens? Miałem ten zestaw z dawnych czasów i pozbyłem się go kompletnie bez żalu,
https://www.ebay.co.uk/itm/DRAGON-6259-1-35-15cm-s-IG-33-Sf-auf-Pz-Kpfw-I-Ausf-B/254209809146?hash=item3b3015dafa:g:IgMAAOSwPa1cwBTu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś nie ma w PL to warto rozważyć Aliexpress - trochę się czeka, ale a) mają rzeczy "absolutnie nieodstępne" u nas (np. wspomnianego Dragona) b) bywa taniej nawet z przesyłką. Dwa razy już coś tak brałem - bez problemu doszło, model pełnowartościowy (kompletny, nie podróbka itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 21:52, persyMG napisał:

Pytanie do Shermanologów a zwłaszcza specy od polskich Shermanów. W temacie Shermanów jestem w zasadzie tak zielony jak zielone były te Shermany :)

Mam zestaw Asuki i chcę z niego zrobić Polskiego Fireflya Ic Hybrid . Poczytałem parę wątków tu i tam... (szkoda, że niestety w wielu wątkach linki do zdjęć już nie działają ? ).
Do tego książeczki TankPower 436 (Firefly) i 392 (Polskie Shermany) i sporo innych źródeł internetowych o Shermanach w ogóle.

Do wyboru, jak wiadomo, mam albo coś z 2 Korpusu z Włoch, albo z 1 D. Panc.
Z Włoch zdjęcia dotyczą w większości pojazdów z defilady w Loreto i generalnie okresu powojennego, a ja chciał bym zrobić coś z okresu walk. Z tego co czytam to jest trochę zdjęć, tylko nie bardzo się orientuję gdzie...

Druga opcja to coś z 1 D. Panc. Z tego co zdążyłem się zorientować, to wersji Ic Hybrid chyba było mało, a większość to Vc. 

Kilka osób opierało się na poniższym zdjęciu (robiąc przy tym bardzo ładne modele) zakładając, że to "nasz" Firefly i że wówczas mógł to być T-263666 z okresu walk w Normandii.
24016219163_7399cc8062_z.jpg

 

Jak napisałem wyżej, chciałbym pojazd wojenny a nie powojenny. Np. w książce TankPower 436 (Firefly), str 42 jest takie zdjęcie:

T263443s2.png.b37a6389205dfb7d87df666ab4bfffa3.png

Taki by mi pasował :) Czy są jakieś inne zdjęcia tego Shermana?
Jak widać jest to numer T263443 (tak mówi opis a samo zdjęcie w książce jest lepszej jakości i numer od biedy też widać i się zgadza) przy czym jest namalowany trochę nietypowo z przodu i bez "T". Czy na bokach albo z tyłu też powinien być?
Gąsienice trudno określić, ale wydaje mi się, ze to mogą być T48, a na pancerzu są chyba T62 - ale na wielu zdjęciach widziałem, że na pancerzu często były T62 ale już na kołach to prawie loteria i często wbrew zasadom opisywanym tu i uwdzie. Kształt koła napędowego też trudno zidentyfikować ale mam w zasadzie niczym niepoparte odczucie, że to było takie "pełne".

Proszę o jakieś porady, podpowiedzi i generalnie źródła gdzie mógł bym się skierować.

 

 

Hmm, ciężka sprawa...

O ile dobrze pamiętam (stan sprzed kilku lat) to u Maczka był tylko jeden FF IcH. Robiąc go kieruj się warsztatami innych kolegów - bo na zdjęciu niewiele widać.

Ale czemu odrzucasz Włochy ? Tam tych czołgów było kilka, w tym perełki modelarskie np. FFIcH z wieżą HB. Polecam bo unikat.

Co do zdjęć z Włoch - jakiś czas temu były dostępne na stronie internetowej miasta CITANOVA MARCHE. Gdzie są teraz - nie wiem. To znaczy wiem, że są u mnie na dysku :)

Zdjęcia były wielkości i jakości takiej jak w tym artykule -> https://www.polacywewloszech.com/2019/06/25/civitanova-marche-75-rocznica-wyzwolenia/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, martinello napisał:

Hmm, ciężka sprawa...

O ile dobrze pamiętam (stan sprzed kilku lat) to u Maczka był tylko jeden FF IcH. Robiąc go kieruj się warsztatami innych kolegów - bo na zdjęciu niewiele widać.

Ale czemu odrzucasz Włochy ? Tam tych czołgów było kilka, w tym perełki modelarskie np. FFIcH z wieżą HB. Polecam bo unikat.

Co do zdjęć z Włoch - jakiś czas temu były dostępne na stronie internetowej miasta CITANOVA MARCHE. Gdzie są teraz - nie wiem. To znaczy wiem, że są u mnie na dysku :)

Zdjęcia były wielkości i jakości takiej jak w tym artykule -> https://www.polacywewloszech.com/2019/06/25/civitanova-marche-75-rocznica-wyzwolenia/

 

Włoch nie odrzucam definitywnie, tylko jakoś bardziej mi pasuje front zachodni i to, żeby pojazd brał udział w walce a nie defiladzie + żeby dało się go jakoś w miarę łatwo "sklecić" (elementy modelu, kalki itp) bez nadmiernego kombinowania i konieczności kupienia 5 innych modeli, żeby z nich powyciągać pojedyncze części :)

Ze zdjęć jakie wykopałem z netu wygląda, że z Włoch to Sherman "Joasia" był by OK (o ile dobrze pamiętam, bo nie mam materiałów pod ręką). Przy czym na jednej z plansz barwnych z jakiejś książki ma wieżę z pistol port a na zdjęciu wygląda, że chyba była bez.

Co do Ic Hybrid u Maczka - to z tego co wyczytałem, to 1 lub 2 były na początku (Normandia) ale potem (Belgia, Holandia) było ich więcej. Zdjęcia zdają się to potwierdzać.
A odnośnie zdjęcia, które dałem (niby z Belgii), to znalazłem inne zdjęcie innego Shermana (nie FF) na pewno z tego samego miejsca, opisane jako... Holandia, październik 44. Tak wiec w opisy zdjęć też niestety nie można wierzyć (co zresztą inni już pisali).

Edytowane przez persyMG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, persyMG napisał:

...żeby pojazd brał udział w walce a nie defiladzie...

Moje prywatne zdanie jest takie, że po upadku Powstania i przyjęciu do świadomości zaistniałego status quo niewiele było tej walki. Więc jaka różnica ?

Co do zdjęć - poszukaj pod "polish tank in Italy" lub coś podobnego dołączając nazwę miasta - powinieneś coś trafić.

Jak nie - podaj na PW swojego maila, jakoś postaram się podesłać fotki.

Edytowane przez martinello
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.