Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.07.2019 o 08:38, zipster napisał:

Szukam info dot. gsek w pz1 i pz2, to sa te same? bo wygladaja identycznie a w sklepach workable dla pz1 ni ma za bardoz za to sa dla pz2.... 

Dla jakiej wersji Panzer I?

Wersja ausf.A i B - to Kgs.67/280/90 ; wersja ausf.C i D - to Kgs.62/290/90 no i ausf.F - to Kgs.61/500/130.

Natomiast Panzer II ausf.A ; B ; C i F - to Kgs.67/300/90 do Panzer II ausf.D ; E i Flamm nie mają oryginalnego oznaczenia i są inne niż te poprzednie.

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło Meser ( skąd ty to info bierzesz swója droga, przeszukuje internety i nic a tu myk, i Meser ma info :p). Chodziło mi właśnie o a i b, oraz pochodne na ich podwoziu. 

Te ruchome do pz1 to właśnie koszt 100zl+, za to do pz2 widziałem w okolicy 50zł stąd pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zipster napisał:

skąd ty to info bierzesz swója droga

Podstawa to wartościowe książki. Co do gąsek do Panzer I ausf.A i B - to do wersji zimowej dodawali specjalne "kolce" do tych gąsek - tak tak już wtedy.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może padło już to pytanie, może nie. Dostałem prezent ....King Tigera w 1/35, sam kleję lotnictwo, ale co tam. W pudle były też gąski MasterClubu nr MTL35096 Pz.Kpfw.VI Ausf.B TIGER II Type 1. I tu pytanie. Co na tych gąskach jeździło?????

Dzięki za pomoc-Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Model  to MENG TS-031. Jak patrzę na pudło i gumowe gąski z zestawu to w/w są inne. He he, dlatego zadałem to pytanie. MasterClub robi trzy zestawy: wymeiniony 35096,  potem 35097 typ drugi, i 35095 mid produktion, i te ostatnie wyglądają jak tez z pudła i gumowe. Pomożecie????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy D9R w IDF rózni się tylko orurowaniem i tabliczkami z numerami względem wersji US Marines z Iraku? (chodzi o zestawy Menga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio pojazdów, tylko narzędzi modelarskich: jaki macie sposób na otwieranie cyjanoakrylowego kleju Bond ? Odcinacie końcówkę, robicie w niej nakłuie czy jeszcze coś innego? 

Mnie już szlag trafia z zasychaniem (nawet przy założonej nakrętce).

Czego używacie do aplikowania go? Zbieracie go wykałaczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dudzio napisał:

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio pojazdów, tylko narzędzi modelarskich: jaki macie sposób na otwieranie cyjanoakrylowego kleju Bond ? Odcinacie końcówkę, robicie w niej nakłuie czy jeszcze coś innego? 

Mnie już szlag trafia z zasychaniem (nawet przy założonej nakrętce).

Czego używacie do aplikowania go? Zbieracie go wykałaczką?

https://www.mojehobby.pl/products/Dozownik-do-klejow-CA-PVA-UV-10szt..html 

uzywam co prawda z 'kropelka' ale mozna to 'wcisnac' na wszystko co ma stozkowaty dozownik, jak to ustrojstwo dziala, ze klej z taka koncowka nalozona nie zasych - no idea :) obcinam jedynie gdzies w 2/3 dlugosci bo jest az za cienko i za dlugie, jak obetniesz za bardzo to klej zaschnie w rurce na koncu ale mozna taki 'czop' usunac palcami i klej dalej plynie ladnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasychanie na zakrętkach jest sposób zwilżać miejscowo na gwincie buteleczki rozklejaczem do klejów cyjanoakrylowych Wamod.Fajnie rozrzedza kleje .Jak debonder.Bo i niby nim jest.Też zmywa przypadkowe kapnięcia kleju gdzieś na jakiś elemetn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
42 minuty temu, Seb napisał:

A skąd wiesz, że u Trumpetera są gorsze ?

Nie mówię że są... chodzi mi bardziej o merytoryczną opinię bo to mój pierwszy tygrys ? A i może inne firmy zrobiły coś lepiej w zastawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Seb napisał:

Przecież są gąsienice ogniwkowe w zestawie Trampka.

Wiem wiem... trochę mnie zastój zjadł i już chciałem się poddać ale zaczynam się z nimi dogadywać ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Seb napisał:

Co prawda są skopane jak MT, ale myślę, ze w Twoim wypadku będą ok. Mam na myśli Twoje "początki".

Myślę że jutro uda mi się dokończyć jedną stronę ? jak coś to dam do wglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stojkovic napisał:

Czy tego typu zestaw odbiorników i nadajników nadaje się do serii ciężarówek M35 i M54?

https://www.scalemates.com/kits/verlinden-productions-198-nato-radio-sets--174994

Jest to zestaw AN/VRC 12, wprowadzony do US army z początkiem lat 60tych i szeroko stosowany w Wietnamie. Tak, że może być! Dorób tylko kabelki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest ,bo po przejrzeniu , katalogu Legenda nie znalazłem takich radiostacji,może robi to jakaś niszowa firma ,ja nie znalazłem. Verlindena sprzedają jeszcze na E-Bayu , ale ceny z kosmosu ( potrzebuję kupić waloryzację do T72M1 i wychodzi coś 3 stówy z przesyłką:szok:, swojego  czasu  płaciłem za tą waloryzację coś 70zł z przesyłką z Belgii),jak potrzebujesz tych radiostacji to mam chyba coś z M113 ACAV , jakby Cię zainteresowało . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że potrzebuję radiostacji to pytanie gdzie takie coś montoano? Domyślam się że w kabinie, ale jak i gdzie dokładnie to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.