Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się kolejny model T-72A czyli Trumpeter 09546 T-72 Mod 1979. Mam pytanie dla znawców. Jak się on ma do naszych T-72 używanych w WP?  Dalej dłubać w starej Tamiya czy ten to już nowa jakość i zgodność z realnymi egzemplarzami w PRL (III RP)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czart napisał:

Pojawił się kolejny model T-72A czyli Trumpeter 09546 T-72 Mod 1979. Mam pytanie dla znawców. Jak się on ma do naszych T-72 używanych w WP?  Dalej dłubać w starej Tamiya czy ten to już nowa jakość i zgodność z realnymi egzemplarzami w PRL (III RP)?

 

Jeszcze go co prawda nie macałem, nie wiem czy ma dodatkowa płytę na przodzie kadłuba, ale jeśli jest tak to stara Tamiya w końcu prawdopodobnie będzie mogła odejść na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pancerniaków ?

Jako, że jestem zielony w tym temacie mam do Was prośbę o identyfikację gąsienic. Pochodzą one z modelu Shermana Mid-Production Hobby-Boss 1/48. Z tego co wiem to na tym czołgu stosowano różne gąsienice w kwestii użytych materiałów, czyli w pełni metalowe i częściowo gumowe, a więc jaką wersję przedstawiają, albo do jakiej wersji im bliżej ?

 

Pytam tylko pod kątem ich malowania, żebym ich błędnie nie zmetalizował ?

   

gąsienice.jpg

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arhtus napisał:

Jako, że jestem zielony w tym temacie mam do Was prośbę o identyfikację gąsienic. Pochodzą one z modelu Shermana Mid-Production Hobby-Boss 1/48. Z tego co wiem to na tym czołgu stosowano różne gąsienice w kwestii użytych materiałów, czyli w pełni metalowe i częściowo gumowe, a więc jaką wersję przedstawiają, albo do jakiej wersji im bliżej ?

 

Pytam tylko pod kątem ich malowania, żebym ich błędnie nie zmetalizował ?

https://www.rcuniverse.com/forum/rc-tanks-369/11623227-wish-list-rc-tank-2.html

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.02.2020 o 22:25, rymulus napisał:

Hej, poradźcie mi jakie modele czołgow i jakiegoś pojazdu wojskowego zakupić jako pierwszy model dla 6-cio i 8-latki. Chodzi mi o to aby były prosre w budowie (samoskładalne) i raczej małe, skala 1/72 będzie chyba najlepsza. Modele będą malowane pędzelkiem więc to też przemawia za małą skalą. 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Pewnie już za późno, ale może coś Menga z serii World War Toons? Tam nawet nie trzeba kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Orientuje się ktoś może czy jakiś rodzimy producent zrobił trał przeciwminowy tw-92 w skali 1:35? Dostałem model t72 od tamki z takimi trałami i trumnami do rozminowywania terenu. Co do trumien to robił jakiś modelarz z Krakowa po którym ślad zaginął. Ale info o trale nigdzie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że się nie znam na Shermanach to zapytam :)

Do Shermana III z Dragona 6313 jakie mogę dokupić gąsienice? Nie mam zestawowych.

Powinien posiadać gąsienice typu T54E1 czyli co wchodzi w grę? Jakie zestawy będą odpowiednie?

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, enten napisał:

...Do Shermana III z Dragona 6313 jakie mogę dokupić gąsienice? ...

Sherman miał dużo wzorów gąsienic -> http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/tracks/vvss_tracks.html

I praktycznie każde są możliwe do Shermana III. Najlepiej znajdź zdjęcie tego czołgu który chcesz zrobić i do zdjęcia dopasujemy typ gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szkielzu napisa ,,ł Mam pytanie, jaka firma zrobiła Sherman m4a1 w skali 1/72 najlepiej?" proszę bardzo wczesnego z 75mm armatą Dragon , z późnego z 76mm armatą i większą wieżą też Dragon. Oba zestawy też nie są pozbawione błędów ale są najlepsze pozdrawiam OLO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OLO napisał:

 Szkielzu napisa ,,ł Mam pytanie, jaka firma zrobiła Sherman m4a1 w skali 1/72 najlepiej?" proszę bardzo wczesnego z 75mm armatą Dragon , z późnego z 76mm armatą i większą wieżą też Dragon. Oba zestawy też nie są pozbawione błędów ale są najlepsze pozdrawiam OLO.

dziękuję bardzo za odpowiedź. Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem tych ''klasycznych'' modeli czołgów na przykład Tiger i Panther/jagdPanther ale najlepszą firmą do tego był revell. Też ostatnio zastanawiałem się nad zakupem is2 ale się zastanawiałem czy od revell czy od italari.

doradzi mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie "Rozmach I" oraz ewentualnie "Maczuga".

Do pierwszego znalazłem takie foto:

Znalezione obrazy dla zapytania: sherman rozmach

oraz takie:

Kliknij, aby powiekszyc

 

Militaria podają kolorowankę  jako zielonego Shermana i takie też mam kalki.

 

p4.jpg

 

... i to znaczy, że były dwa "Rozmachy"?

 

Edit:

Był "Rozmach" i "Rozmach I".

Zatem mnie interesuje "Rozmach I"

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielzu Panther D Zvezda 

Tiger, Jagdpanther, Panther A i G Revell

IS 2 wczesny to PST takie sobie ale innych brak

IS 2 modyfikowany to Zvezda a Revell pakuje ten sam model ale drożej pozdrawiam OlO

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OLO napisał:

Szkielzu Panther D Zvezda 

Tiger, Jagdpanther, Panther A i G Revell

IS 2 wczesny to PST takie sobie ale innych brak

IS 2 modyfikowany to Zvezda a Revell pakuje ten sam model ale drożej pozdrawiam OlO

Dziękuję za poradę dopiero teraz zauważyłem podobieństwo modelu od zwezdy i revella. Jedyne co muszę zrobić co zrozumieć jak się montuje gąsienice u is-2. Ale na przykład co z s-model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-modelu ani ISa ani Jagdpanther nie widzałem to nic nie powiem . A te co mam to zawieszenie często bez wachaczy i koła razem z gąskami kupę roboty aby cokolwiek to przypominało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, OLO napisał:

S-modelu ani ISa ani Jagdpanther nie widzałem to nic nie powiem . A te co mam to zawieszenie często bez wachaczy i koła razem z gąskami kupę roboty aby cokolwiek to przypominało .

W porządku ale i tak bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.