Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Greif napisał:

8"x10 " (2,4 x 3 m ) masz w opisie
Australian Army 10' foot ISO Container for M113AS4 ALV T35208

Dzięki!(nigdzie nie znalazłem tych wymiarów:oops:). Szukam czegoś do wstawienia na pakę do M 548 a kalki Australijskie są w pudle, powinien dać się wcisnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dudzio napisał:

Jaki kolor (np. ze stajni Tamiya) polecacie do zrobienia obić na czołgu w kolorze panzergrey (XF-63 German Gray) ? Lepiej na jasno, czy na ciemno?

Xf-63 pół na pół z białym i jako 2ga warstwa mniejsza jakiś rust albo Browndla efektu 3d. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamki ogólnie nie są najfajniejsze pod pędzel mówiąc delikatnie, więc robienie nimi odprysków bym sobie raczej darował. Bazylms podrzucił bardzo fajny kolorek, który sam stosuję a i Vallejo jest o wiele przyjemniejsze w jakimkolwiek pędzlowaniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie kupiłem jako wielki fan czołgów produkcji ZSRR (skończyłem już T-80B i pracuję nad T-72M) zestaw T-55 A/AM Revella kod 03304 skala 1:72.

Moje pytanie brzmi: Czy wojska ZSRR też używały wersji AM?  I jak dobrać części jeśli tak było ? Zgodnie z instrukcją niemieckiej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właściwie dopasujesz jakiekolwiek szablony z cyframi. ? Natomiast większość rosyjskich tanków nie miała "idealnych" numerków, więc możesz się bawić pędzlem, albo szablon wyciąć skalpelem w taśmie malarskiej/papierze samodzielnie, psiknąć aerografem i trochę poprawić potem pędzelkiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś firma robi  M3 Grant w malowaniu z Dalekiego Wschodu, najlepiej z Birmy? Oczywiście 1/35. Wiem, że Takom robi, ale w afrykańskim malowaniu, poza tym bardzo dostępny to on chyba nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WujekAlice napisał:

Wiem, że Takom robi, ale w afrykańskim malowaniu, poza tym bardzo dostępny to on chyba nie jest...

Tutaj luknij,a kalki gdzieś się trafią..jak nie- PEPSIADAM stworzy:super:

https://exito.sklep.pl/pl/p/TAKOM-2086-135-M3-Grant-British-Medium-Tank/40226

https://slupeks.pl/takom-2086-british-medium-tank-m3-grant-p-7927.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grant z dalekiego wschodu...

Miniart ma wydać australijskiego, ale Lee -> https://miniart-models.com/products/35287-australian-m3-lee-interior-kit/

A może kalki Echelona  -> https://www.walmart.com/ip/Echelon-Fine-Decal-1-35-WWII-M3-Lee-Grant-Burma-North-Africa-ALT352006/153388189

Ale to wszystko do Lee...

Edytowane przez martinello
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, że Miniart też robi Granta, nawet w wersji interior kit - ale pewnie trzeba nerkę sprzedać, żeby to kupić. Za to 150 zyli za Takoma wydaje się dość rozsądną opcją. W kazdym razie dzięki za wszystkie namiary.

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grant takoma jest prostszy w sklejaniu (mniej części) choć są problemy ze spasowaniem góry kadłuba. Miniart to pierdyliad części i wnętrze. Jeśli chcesz szybko malować - polecam takoma. Na pewno uda Ci się kupić taniej niż za 150 zł (giełdy, portale aukcyjne etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zipster napisał:

https://www.bnamodelworld.com/military-vehicles-tanks-paint-masks-stencils-alliance-model-works-a-lw35019 

bawil sie ktos czyms takim? jak z jakościa takich malowan i zywotnoscia szablonu do ponownych uzyc? 

Na stronie piszą że są ze stali nierdzewnej, łatwej do czyszenia i są wielokrotnego użytku. Wyglądają na dość cienkie więc pewno trzeba je dość delikatnie traktować.

Bardziej bym się zastanawiał nad ich mocowaniem do modelu, bo np jak chcesz namalowac krzyż jak na fotce poniżej to pewno trzeba elementy na błotniku zamocować po malowaniu oznaczenia. Jest też jeszcze problem taki że trzeba uwzględnić wysokość elementu pozycjonującego oraz samego szablonu do miejsca w którym zaczyna się oznaczenie. Mam tu na myśli fakt że jeżeli krzyż zaczyna się zaraz nad błotnikiem to raczej ciężko bedzie to uzyskać.

Ale ogólnie to ciekawy pomysł.

vHaixZ70ISEpMCrAsI1nRpv_-2WN6uH-9mL_6C2q

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.