Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Model Menga i w sumie tyle :D

Który model Menga i zaraz żeby nie zanudzać - wszystko w nim jest czy też trzeba coś do kompletu dokupić . 

Z góry dziękuję za odpowiedź ?.

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, meser262 napisał:
Bywa że model "Dragona" nie należy do łatwych i prostych, a szczególnie instrukcje ta firma ma kiepskie. Ten do takich należy - niestety - Twoja decyzja :cool:. Jak co to czekam na warsztat.     
Pozdrawiam
Krzysztof

Dzięki za ostrzeżenie :) Po prawdziwe może być tak, że się na czymś wyłożę ale z drugiej strony nie straszne mi są trudne modele z dużą liczbą części o ile są jako tako spasowane (szpachli też się nie boję i nie przeszkadza mi o ile nie muszę szlifować połowy modelu i odtwarzać 30% linii podziału i większości nitów w modelu). O ile czołgów z plastiku nie sklejałem nigdy o tyle popełniłem kilka kartonowych egzemplarzy i nie były to Małe Modelarze z 4 stronami części także skomplikowane konstrukcje z dużą liczbą detali są według mojej optyki dużym plusem.

Tak czy siak będziecie mieli kupę śmiechu w szczególności podczas malowania:)

Pozdrawiam
Łukasz
 

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2A4

 https://www.mojehobby.pl/products/German-Main-Battle-Tank-Leopard-2-A4.html

Gąsienice oczywiście można wymienić na friule lub inne, lufę dać od RB Model oraz zestaw Voyagera https://www.martola.com.pl/pl141/produkty62674/modern_german_leopard_2a4_basic

Aczkolwiek modelowi Menga nie brakuje aż tyle ile T-72 od Ramki (Tamyia to już leciwy model, ale wciąż najlepszy na rynku niestety)

Co do Leoparda 2A5 to Border Model, jednak broń Boże się sugerować instrukcja malowania, BM zrobił babola i podarował Wojsku Polskiemu Leoparda 2A6, takich nie ma w naszej armii (póki co ?)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Co do Leoparda 2A5 to Border Model,

Czyli model jest dobry ( 2A5 ) , tylko instrukcja myląca wersję ? Mówimy o tym ?

29484_rd.jpg.381183a7037f804656fb71be0c6f8d0d.jpg

Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dziękuję za informację . 

O czołgach to wiem z grubsza , że gąsienice skrzypią i zgrzytają a wożenie psa to tylko w filmach jest możliwe ? . Zapisuje w moim zakupozeszycie - Modelwork strona 142 , zadajemy pytania i otrzymujemy odpowiedzi - czołgi do kupienia T-72 i Leopard .

Dziękuję za poradę i pozdrawiam .

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hello napisał:
5 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Co do Leoparda 2A5 to Border Model,

Czyli model jest dobry ( 2A5 ) , tylko instrukcja myląca wersję ? Mówimy o tym ?

Zdecydowanie ten zestaw dobry na naszego Leoparda tym bardziej, że polskie kalki masz w pudle. Robisz po prostu wersję A5 z układem granatów dymnych 6-2 i jedyne o czym musisz pamiętać to, że czołg o nr 1053 (malowanie z pudła) miał w odróżnieniu od większości naszych A5 inne fartuchy, które w instrukcji opisane są jako A6 early (stad pewnie pomyłka Chińczyków i przypisanie naszemu wojsku wersji A6). W razie czego w necie są zdjęcia tego wozu podczas defilady. Mam ten zestaw i już nie mogę się doczekać kiedy się za niego wezmę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tazman79 napisał:

A gdybym chciał zrobić Humvee w polskich barwach w 35 to co najlepiej wybrać?

Łooo, temat-rzeka ? Armia? Wojska specjalne? Współczesne, starsze? Krajowe czy Irak/Afganistan?
Najlepiej zajrzyj na http://www.humvee-models.com/viewforum.php?f=4 znajdziesz tam sporo fajnych sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zipster Dziś przyszedł do mnie polecony przez Ciebie model Pz. IV A od Dragona i powiem tak... Jestem w głębokim szoku l, że można upchnąć tyle części do pudła (dla mnie to na plus) no i te detale... Liczyłem się z tym, że będę musiał samemu robić spawy ze szpachli epoksydowej a tu ku mojemu zaskoczeniu spawy są odlane w modelu. Takiego detalu nie widziałem nigdy w życiu (pewnie bardzo mało widziałem i to dlatego). Nie mogę się doczekać, aż się za tą czwóreczkę wreszcie zabiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, eLCe napisał:

@zipster Dziś przyszedł do mnie polecony przez Ciebie model Pz. IV A od Dragona i powiem tak... Jestem w głębokim szoku l, że można upchnąć tyle części do pudła (dla mnie to na plus) no i te detale... Liczyłem się z tym, że będę musiał samemu robić spawy ze szpachli epoksydowej a tu ku mojemu zaskoczeniu spawy są odlane w modelu. Takiego detalu nie widziałem nigdy w życiu (pewnie bardzo mało widziałem i to dlatego). Nie mogę się doczekać, aż się za tą czwóreczkę wreszcie zabiorę :)

ciesze sie :) sam na razie 4ek nie planuje bo pokochalem 1ki ale warsztat z chęcia poogladam. 

https://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=11417 

tu masz troche info dot. tego co mowil Meser o 'dragonowych instrukcjach na skróty' i wyjasnieniem co i jak w ktorym kroku aby uniknac domyslania sie, no i sprawdz te gaski czy nie pozwijane i zawczasu sobie je rozprostuj jesli nie sa ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zipster napisał:

sprawdz te gaski czy nie pozwijane

Są równe i proste. Leżały płasko na spodzie pudła.  Dopiero przed chwilą zauważyłem też, że na bandażach kół są nawet napisy "Continental" :) to jest standard przy modelach szeroko pojętych wozów bojowych, że mają taki detal bo dla mnie to jest szok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tazman79 napisał:

Mam takie pytanie, posiadam dwa czołgi T-55 jeden Polish Production a drugi wersję A z pełnym wnętrzem. Da się oba zestawy jakoś połączyć?

Jak rozumiem chcesz zrobić przeszczep bebechów do polskiej 55-piątki?Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie siedziałem w polskim T55 ale nie sądzę żeby się zbytnio w środku czymś różniły chyba tylko napisami mam takie zdjęcie prawej strony wieży na którym nad pociskiem jest napisane "ten nabój wystrzelić jako pierwszy":D. Także możesz zupełnie spokojnie przeszczepić wnętrze do tej polskiej 55-ki , jest z Mini Artu to  powinno pasować. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, noszę się z zamiarem budowy od zera WR 40 Langusta i poszukuje wszelkich materiałów zdjęć, rysunków,schematów  podwozia tj, ramy,tylnego zawieszenia i osprzętu na podwoziu,  za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny....

W chwili obecnej buduję Bartka....na podstawie zdjęć i instrukcji naprawy tego pojazdu.

20200112_204832.jpg

Edytowane przez morfeusz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.