Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

bisaf1.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeden z naszych Bisów w Afryce - coś dla Babci

Pewnie że dla mnie nawet ode mnie z klucza , nawet technika chyba rozpoznaje .Uganda chyba w międzyczasie zmieniła znaki rozpoznawcze . Coś za dużo tych "chyba " i chyba coś się w przesyłaniu wiadomości p.....y. Bo ja tą od Grzegorza 5710 zobaczyłem dopiero dziś,przy okazji uaktualniania spisu treści tematu. Ale ważne że "temat "cały czas na "CzeeRze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma gdzieś w Polsce "brata bliżniaka" ? Może jak PiotrPilot będzie miał trochę czasu i zajrzy na Forum , rozjaśni sprawę .Ale w końcu tu chodzi o samoloty , chociaż ludzie związani z 21 też "są w cenie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl ... hp?t=26294

Tu masz linka do Forum Babich Dołów -tj .X częśc fotek , przejrzyj do tyłu trochę , tam były zdjęcia 21 [ np 9313UM przewrót na plecy podczas startu] A tak naprawdę z katastrof 21 , jeśli chodzi o zdjęcia samych samolotów to raczej niewiele mozna było fotografować

 

http://aviateam.pl/historie/katastrofy-i-incydenty/

Tu już masz bez szukania parę zdjęć z wypadków , czyli mozna jeszcze coś zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rosnowo.pl/n-lotnisko8.html

Już myślałem że nic nowego nie obejrzymy . Jest jeszcze trochę fotek "po ludziach " Dla zachęty jedno zdjęcie z 10 publikowanych na stronie. Przelot 2 Bisów do Dęblina 1999 r. -pewnie na doposażenie -zmianę IFF.

930797992104.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

PS. Nie doczytałem informacji , strzeliłem na pewniaka.To ostatni przelot tych s-tów w Polsce .Leciały do Dęblina , a stamtąd po zdemontowaniu skrzydeł do Izraela w celu modernizacji [ samoloty z partii BIS-ów sprzedanych Ugandzie ]

Może jeszcze "wypłynie " zdjęcie z ostatniego przelotu 9307UM ? No Zegrzaki wyciągnąć na światło trochę swoich lotniczych wspomnień

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak najwięcej wtrętów i wspomnień. Ludzie pracujący w lotnictwie to grupa dość hermetyczna, najbardziej rozmowna w swoim gronie. Część historii się zaciera, część idzie na wieczną służbę wraz ze starszymi kolegami, część została zerwana przez 3-4 masowe odejścia ze służby braci lotniczej w ostatnim dwudziestoleciu.

 

Te historie opowiadane przy porannym "błotku", zwanym dalej kawą, czy przy wódeczce gdzieś w swoimi gronie nie powinny zaginąć. Po oddzieleniu mało chlubnych wybryków o charakterze chuligańsko-alkoholowym cała reszta to czyste lotnictwo. Ze obserwowalnymi przemianami w zakresie sprzetu, szkolenia, dyscypliny czy morale w lotnictwie.

 

Kiedys jakiś mądry człowiek poczyta, przemyśli i opisze. Jak zostawimy to rozmaitym IPN to dorobią jakieś marksistowskie gęby z brodą-nieprawdziwe.

 

Żeby nie off-topic, to mam dwie-trzy fotografie WAT owskich MIG-21 z lat 96-97. Napiszcie , czy w ogóle je skanować, bo to pewnie jedne z najbardziej opstrykanych 21 w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć zdjęcie rarytas. W Zegrzu i w M-ku w okresie użytkowania BIS-ów nie pamiętam ani jednego przypadku zamontowania tej fotogondoli na bojowym.W latach 80 montowali foto na UM, ale to z racji bardzo dużej ilości młodych i szkolonych grup pilotów.Jak już jesteśmy przy zdjęciu , to wrzucam schemat montowania tego przyrządu pod belką bojowego .

 

fotogondoles13300100osd.png

 

Uploaded with ImageShack.us

I tak na szybkiego zdjęcie -kadr z w/w filmiku. Zasobnik zamontowany pod innym kątem.

clipboard02td.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A teraz pytanie z innej beczki.Jak mozna zgrać filmy ze strony Aviateam.pl ? Za pomocą programów do youtuba nie da rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki.Jak mozna zgrać filmy ze strony Aviateam.pl ? Za pomocą programów do youtuba nie da rady .

 

Trzeba otworzyć ten film na youtubie - żeby to zrobić otwórz stronę aviateam z tym filmem a następnie na pasku tegoż filmu w prawym dolnym rogu kliknij ikonkę youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma takiej strony :(

Bo to nie strona tylko serwer wymiany plików [ chyba ] Ale musi być bo jest już 10 pobrań, to chyba wszystko gra. Ale jakby co proszę monitować , poprawimy

 

Musi być dobrze -sam przed chwilą pobrałem na próbę to co wrzuciłem

 

Może Bracia Słowianie rzucili się do pobierania..Ale jest naprawdę dobrze .Pobrało już 15 Miłośników 21-go. A strona ciekawa , tym bardziej że w Krajach powstałych po rozpadzie Jugosławii [ a i przed ] ciągle coś przy 21 kombinowano.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, serwer, ale nie można wejść na ich stronę, przy okazji próbując znaleźć po numerze paczki znalazłem spory wątek u naszych sąsiadów : http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/MIG-21-Fishbed.html

(przepraszam jeżeli link już był podany, po przygodach i szpitalu mam pewne zaległości w czytaniu wątku, ale nadrabiam z przyjemnością i dziękuję za wspaniałą lekturę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.