Skocz do zawartości

Farbki i ich rozcieńczanie


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Sam chciałbym wiedzieć czym citadel rozcieńczyć. Pod pędzel - wiadomo woda. Do aero - nie działa Tamiya LT, żółty diowork ani thinner AK nawet z retarderem - sprawdziłem sam. Air to samo - trochę rzadsze, ale i tak błoto. W ogóle citadel są bardzo różne jeśli chodzi o gęstość w zależności od koloru - nie jestem jakimś super ekspertem, ale różnice są dużo większe niż w Tamiya l, Mr Hobby, czy Vallejo. Może niebieski diowork by je „chwycił”, ale nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klapouch napisał:

Sam chciałbym wiedzieć czym citadel rozcieńczyć. Pod pędzel - wiadomo woda. Do aero - nie działa Tamiya LT, żółty diowork ani thinner AK nawet z retarderem - sprawdziłem sam. Air to samo - trochę rzadsze, ale i tak błoto. W ogóle citadel są bardzo różne jeśli chodzi o gęstość w zależności od koloru - nie jestem jakimś super ekspertem, ale różnice są dużo większe niż w Tamiya l, Mr Hobby, czy Vallejo. Może niebieski diowork by je „chwycił”, ale nie próbowałem. 

Cytadele rozcieńcza bardzo dobrze rozcieńczalnik do akryli Pactry.Przed chwilą zrobiłem test.Nie ma żadnego problemu.Zaciekawiony Twoim pytaniem .Do aero powinno dać radę.Także można iść tą drogą.Sam rozcieńczalnik do akryli Model Mastera chyba nawet nie jest osiągalny.Zapewne też działa bo to samo co Pactra.Także pozostaje tylko Pactra thinner.

Edytowane przez push-up78
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam ten Wamodowski Level High Thinner i go nie testowałem z Pactrą, co ciekawe jak robiłem test na Mr Color Leveling Thinner to mi się farba ścięła. No chyba że została resztka cleanera w areo i dlatego tak się stało. Muszę to przetestować jeszcze raz bo trzeba mi wnętrze do P39 malować a nie mam innego Interior Green jak z Pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale...

Jeżeli podaje się jakieś informacje to należy być w miarę rzetelnym.

Wrzuciłaś/eś link z bylejakiego sklepu,  gdzie jest niedostępny, i bez ceny.

Jak już, to trzeba się było lekko postarać. Tym bardziej że chyba to towar mało chodliwy , co mnie nie dziwi, w przypadku aero. (agtom: jest dostępny i to z ceną za 100 ml.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, myszaty napisał:

Oczywiście, ale...

Jeżeli podaje się jakieś informacje to należy być w miarę rzetelnym.

Wrzuciłaś/eś link z bylejakiego sklepu,  gdzie jest niedostępny, i bez ceny.

Jak już, to trzeba się było lekko postarać. Tym bardziej że chyba to towar mało chodliwy , co mnie nie dziwi, w przypadku aero. (agtom: jest dostępny i to z ceną za 100 ml.)

 

Podany link zawiera cenę. Towar w sklepie o 17 jest a minutę później go nie ma. I co? Teraz mam zacząć dywagować o twojej rzetelności lub o jej braku. Sorry nie mam czasu na takie bzdury i "nie kce" mi się. Ale jak chcesz to kontynuuj  🤣

 

5M99OlD.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie... po co  gówno-burza o "coś co jest nie do tego". Firma optymalizuje pod  swoje  figurki i to jest jakby pytać na forach chałupniczych gości  od malowania smerfów  czy ich farba się nadaje  do  malowania  zespołu  akrobacyjnego "blue angels"... i jak to zrobić. Sorki, cały Citadel "od a do zet" to  format marketingowy, rozrywka, która podkreślam daje mega fajne rezultaty wizualne i wymaga nie lada kunsztu, kreatywności ale nie jest to próba odwzorowania rzeczywistości. Produkty są optymalizowane do  osiągania innych efektów , niż w modelarstwie niefigurkowym. Inna rzecz ,że niektóre techniki (np. pędzel w szczegółach) są zbieżne. Mam parę takich farb  nabytych w  mega przecenie i używam do  drobiazgów bo na pierwszy rzut oka wiem ,że nie będę malował nimi powierzchniowo. 

Ostatnio nabyłem parę marabu lakier. Miał ktoś z Was  do czynienia  z nimi? Z opisu są to  akryle  z żywicą  akrylową . Z moich eksperymentów  wynika,że  wodorozcieńczalne i  najlepiej  z dodatkiem alkoholu albo rozpuszczalnika  do pędzli  MW.. Są bardzo gęste . Może ktoś coś  więcej powiedzieć?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam mam pytanie jak wyglada farba ścieta bo nedługo bede robił eksperyment kazda firme bede rozcieczał MLT  50/50 i  25/(75(farba). Pytam bo nigdy nie widzałem ścietej farb bo rozcienczałem emalie tamiya x-20 a z akrylami nvm jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, najczęściej glut, czasem coś jak kaszka, zawiesina,  generalnie jak  farba/ pigment nie miesza się z rozpuszczalnikiem...

Nie łapie po co ci te ekperymenta??? 

Raczej już wszystko napisano na tym forum o farbach i rozpuszczalnikach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do shitstormu, to akurat to nie jest rozcieńczalnik. Dokładnie taki sam wynalazek jest dostępny z gunze. To jest osnowa farby do uzupełnienia jesli  podeschnie w słoiku i trzeba ratować farbę - więc jest w cenie farby 😉 . Wszystkie citadele rozciencza sie wodą, takż ew przeliczeni na ml to najtanszy dostepny rozcienczalnik. 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, myszaty napisał:

Różnie, najczęściej glut, czasem coś jak kaszka, zawiesina,  generalnie jak  farba/ pigment nie miesza się z rozpuszczalnikiem...

Nie łapie po co ci te ekperymenta??? 

Raczej już wszystko napisano na tym forum o farbach i rozpuszczalnikach...

Chce sprawdzic która farba mi sie najlepiej w aero chodzi o akryle bo emalie humbrola napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DamianosPL napisał:

Chce sprawdzic która farba mi sie najlepiej w aero chodzi o akryle bo emalie humbrola napewno.

Z tych "akryli" co wrzucałeś w wątku o zakupach to chyba tylko Tamiya można MLT rozcieńczać. Vallejo się zetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra - zależy od koloru, ich dedykowany lub woda/wóda, niektóre kolory ładnie współpracują z wamodem lht, niektóre ścina.

 

Hataka blue? zapomnij o aero, tylko do pędzla.

Dostaniesz nerwicy a nie pomalujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.