Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze, że konkurs startuje w maju, już po teście szóstoklasisty to będzie więcej czasu na robienie miniaturek.

PS. KW-2 ty też już zdałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Co do konieczności inboxu pojazdów, samolotów wiadomo co pokazać.

A co w przypadku dioram?

Np. Mam model Jeepa, pudełko figurek, ale być może skorzystam z "gotowca"

plastikowego ulicy i kawałka muru. Czy to wszystko musi być w inboxie, czy wystarczą

tylko główni bohaterzy: Jeep i ludziki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieję, że MojeHobby wrzuci coś dla lotniczych bo zamiast samolotu będę musiał czołg zrobić...

 

Nie zawracajcie głowy MojeHobby drobiazgami, oni mi kabinkę do F-106 od kilku tygodni ściągają, mają co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dyskusje o podstawkach, tłach, dioramach i innych wyimaginowanych problemach właśnie kończymy w tym miejscu. To konkurs relaksacyjny! To, że są nagrody, dyplomy i medale nie znaczy, że poddamy się ogólnie nam panującej paranoi od "linijki". Piszę to już bardzo poważnie -BASTA!

 

Admin

 

ok, ale w końcu jakie ustalenia. Czy jeśli mam zamiar zrobić samolot z kilkoma dodatkami na podstawce, tylko ze względu na to że samolot będzie pootwierany i nie chcę żeby było łyso to mam warsztat jako diorama założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A co tu dyskutować - samolot na kawałku ziemi, pasie, plycie itp to samolot na podstawce, samolot na pasie, ziemi, plycie, trawie etc z figurkami, beczkami, hangarem, lezacymi czesciami itp moze byc diorama bo przedstawia jakies konkretne "wydarzenie" które raczej trudno by mialo miejsce ponownie w przyszlosci... to konkretne...

 

Jest "encyklopedyczna" definicja i wystarczy sie jej trzymac... Diorama przedstawia jakies konkretne "wydarzenie" - samolot stojacy na plycie to dla mnie nie wydarzenie a rzeczywistosc, codziennosc ;P

 

Dyskusję uważam za rozpoczętą ;P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No myślę, że należy ustalić faktycznie jak będzie kwalifikowana praca - dla mnie definicja Dio to miniatura chwili - historia, statyczna, lub dynamiczna, przekazująca jakiś scenariusz.

 

Model na podstawce bez ludzi/zwierząt, otoczenia/zabudowań etc - to po prostu ładnie wyeksponowany model, nic więcej. No ale dyskutujmy, żeby potem nikt nie był rozczarowany, że praca będzie lub nie będzie kwalifikowana pod kategorię Dioram (tak się teoretycznie może przytrafić... Przed oddaniem formularza do głosowania, wyryfikował, czy nie ma jakiś nadużyć czy nadinterpretacji )

 

Uproszczając - Diorama, to model/e na podstawce o ukształtowanym terenie, roślinami, zabudową w postaci budynków oraz ludźmi/zwierzętami we wspólnej interakcji w dowolnej proporcji (więcej roślinności, mniej zabudowy i vice versa etc) , ale zawierającej powyższe wymienione elementy. Diorama jest zbudowana na podstawie fotografii, lub luźnej interpretacji rzeczywistości aż po Sci-Fi.

 

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

@Marcin Rogoza - wiem, że taka dyskusja już była i mam nadzieję, że teraz coś konstruktywnego wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.