Skocz do zawartości

Polikarpow Po-2LNB 1:72 ICM


Baas ArK

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo ukończony Polikarpow Po-2 LNB z ICM-u w 1:72 (nr. kat. 72241). Parę słów o modelu. Plastik niezły choć mógłby być nieco sztywniejszy, spasowanie całkiem przyzwoite, choć w moim trafiło się niedolanie w okolicach gniazda płozy ogonowej. uwagę trzeba zwracać na kalki - bardzo delikatne. Sam potargałem cztery. I z tego co wiem kol. premier1986 też miał z nimi kłopot. Nie wiem jak w zestawie w skali 1:48, ale w tym producent wogóle nie dał kolektora wydechowego więc trzeba go sobie dorobić. Oprócz kolektora dorabiałem poprzeczne usztywnienia na naciągach i fotele, bo zestawowe to chyba z Łady kopiowali. Zostawiłem z nich tylko stelaże oparć, a same oparcia i siedziska to "rękodzieło". Do kamuflażu użyłem humbroli nr. 67, 105, 119 (góra) oraz 89 (dół) i na to wasche MiG-a.

Co robiłem tym razem po raz pierwszy? Próby cieniowania. Początkowo byłem trochę zdegustowany kontrastem między odcieniami, ale po kilku warstwach lakieru bezbarwnego uległy stonowaniu. I tylko problem z kalkami. Wszystko pięknie do nałożenia matu, wtedy zaczynają się srebrzyć .

Dziękuję kolegom, którzy odpowiedzieli na moje pytanie w innym wątku o wyciąganie plastiku. Bez ich podpowiedzi pewnie więcej musiałbym się nakombinować przy poprzeczkach i kolektorze

To by było na tyle. Zapraszam do oglądania:

Obraz_026.jpg

 

Obraz_028.jpg

 

Obraz_030.jpg

 

Obraz_031.jpg

 

Obraz_032.jpg

 

Obraz_033.jpg

 

Obraz_034.jpg

 

Obraz_037.jpg

 

Parę zdjęć wykonanych w dzisiejszym słońcu:

Obraz_005.jpg

 

Obraz_006.jpg

 

Obraz_019.jpg

 

Konstruktywna krytyka (na co zwracać uwagę na przyszłość) mile widziana.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki! Bardzo ładny model, szczególnie mnie się podobają ugięcia na płatach i sposób w jaki to jeszcze podkreśliłeś, choć na czarnym prawie cieniowania nie widzę. Na zbliżeniach Twój model wygląda lepiej, niż z odległości, może to kwestia tego niebieskiego tła, sam nie wiem.

Mnie się bardzo podoba, jeszcze raz gratuluję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę. Silnik trochę się rzuca w oczy z czystością i przyrządy celownicze na KMie wyglądają masywnie. Malowanie ładne, cieniowanie płata nienachalne ale widoczne. Podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Silnik trochę się rzuca w oczy z czystością i przyrządy celownicze na KMie wyglądają masywnie. ...

Na zdjęciach, które widziałem, silnik nie był jakoś przesadnie usmarowany. Więc chyba lepiej mniej jak więcej. Co do przyrządów celowniczych, to z duszą na ramieniu rozwiercałem szczerbinkę, bo tworzywo to jednak zbyt miękkie jak na mój gust na takie zabawy i gięło się pod naciskiem. A bałem się coś urwać.

Thx, chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba lepiej mniej jak więcej.

To to zawsze Rozchodzi mi się o to, że na zdjęciach wygląda on dość sterylnie - nówka sztuka nieśmigany, można by go nieco ożywić. Oczywiście nie na tym sztuka polega, żeby usmarować wszystko na czarno

 

A z tymi przyrządami celowniczymi to wierzę, że musiało się zrobić ciepło przy obróbce. Na zdjęciach baobaby a w rękach to wszystko mikre, znany temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Arturze gratulacje za wyróźnienie, żałuję że nie miałem możliwości pojawienia się w Krakowie i obejrzenia go na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest o jeden z tych modeli który w rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, nie sposób było przejść obok niego obojętnie

dołączam się do gratulacji udanego modelu!

 

pozdrawiam

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.