Jump to content
karambolis8

Nowości lotnicze 2017 - 1:72

Recommended Posts

Wygląda całkiem nieźle, chciaż rzuciły mi się w oczy mocno uproszczone dysze w pozycji zamkniętej. Ale łatwe do poprawienia. Spodobało mi się z kolei odwzorowanie oszklenia kabiny. Podejrzewam że będzie w cenie Phantomów w tej skali, coś ok120-130zł.

Mi się owiewka nie podoba, nie można zrobić jej w pozycji otwartej.

W ogóle pewnych zastrzeżeń mam więcej: linie podziału wydają się grube, ale może to kwestia zdjęć, dysze w pozycji zamkniętej są kuriozalne i absolutnie nie do użycia (może jakiegoś Airesa da się dopasować), brakuje mi też pozycjonowanych powierzchni sterowych.

Zdecydowanie na plus: piękny detal, kabinka w środku, niezłe i aktualne uzbrojenia oraz powieszenia, plus kalkomanie Cartografa.

Co do terminu to obstawiam że lada moment, pewnie w maju będzie w sklepach.

Cena? Moim zdaniem nie powinno to być dużo droższe niż obecne F-15C Academy, czyli jakieś 120 zł jak sądzę.

C-17 Kinetica, ale zdaje się że model dopiero w przyszłym roku trafi do sprzedaży.

18156177_777984105702036_3463855588651484747_o.jpg?oh=b39a1a740afaa0d6a11c0acd2d0b7793&oe=59973678

18156351_777984109035369_6248705499473601600_o.jpg?oh=17c0b5041d97e892d2fd7723dd5e2039&oe=598C3F2C

18156356_777984112368702_4039566548251543184_o.jpg?oh=93f568b88b86f20cf8bd8ac8570ef778&oe=597CA3C8

C-17...jest maszyna !!!

Karas od IBG !!! Jak chłopaki wyciągnęli lekcje z erudyty 8 to będzie super !! Przełamie się i znowu cos zlepie ,-))

Karas od IBG !!! Jak chłopaki wyciągnęli lekcje z erudyty 8 to będzie super !! Przełamie się i znowu cos zlepie ,-))

Ja będę czekał na korekcje skrzydeł, silnika, usterzenia i kadłuba z Arma Hobby;)

Z zapowiedzianych RWD-9, RWD-17, PZL P.6, Lublin R.IX, Lublin R.XIII wyszedł Karaś

Ładnie to tak narobić smaku

Pozdrawiam

Piotr

Nowy F-15E z Academy, podobno new tool.

Wygląda ok. Chyba wreszcie uwzględnili różnice w płatowcu między E i pozostałymi wersjami. I Strike Eagle to już nie jest tylko D uzupełniony o bomby.

Już dostępny kolejny od Modelsvit po E-150 i E-152A model Mig-a z serii "Heavy MiGs".

E-152M

17434537_1887736384828737_6964687585162935973_o.jpg

I kolejne dwie nowości dla fanów sowieckiego lotnictwa.

Beriev Be-14 SAR

1074628-24595-84-pristine.jpg

Mikoyan I-320 R-3

Model rozpoczyna nową serię "Early jet MiGs" , dostępny będzie od czerwca.

59kr30j88rvp.jpg

Cieszy fakt , że Modelsvit idzie za ciosem i serwuje nam kolejne ciekawe modele

z historii sowieckiej awiacji

Modelsvit ma naprawdę zaskakująco porządne wypraski - zostawili Amodel daleko w tyle...

Miło że wypuszczają tego Beriewa, ale z tego co pamiętam to chyba sowieci zbudowali tylko jeden prototyp.

Z drugiej strony jak już opracowali Be-12 to żal byłoby nie wycisnąć z tych wyprasek ile się da

-----------------

ja mam sprawę z zupełnie innej beczki - pytanie do kolegów modelarzy:

Hasegawa znów wypuściła ostatnio Emily (w dodatku Eduard sypnął blaszkami na full wypasie)

Chodzi mi o ten model:

1007655-15610-56-pristine.jpg

https://www.scalemates.com/kits/1007655-hasegawa-e45-kawanishi-h8k2-type-2-flying-boat-model-12

I tu pojawia moje pytanie - znalazłem informację że to jest "new tool" - to nie ściema?

Miał już ktoś ten model? Albo oglądał?

Nigdzie nie znalazłem fotek wyprasek, a ta poprzednia Emily co wyszła ze 2 lata temu to były stare wypraski

(oczywiście chodzi mi głównie o kadłub i płaty)

Marti_nez - dzięki

Nie zauważyłem a najciemniej pod latarnią

Wychodzi na to, że to rzeczywiście nowe wypraski bo w końcu porządne linie podziału a nie jakieś "wypukłe nitowanie"

Zatem trzeba będzie zainwestować.... bo Edek sypnął blacharką na bogato

Podobno za 50 ojro. casa_zps9vnorghz.jpg

Podobno za 50 ojro. casa_zps9vnorghz.jpg

No coś dla mnie ciekawe gdzie to będzie można nabyć

No coś dla mnie ciekawe gdzie to będzie można nabyć

Jest do nabycia bezpośrednio u producenta, tutaj:

http://scratchaviation.webs.com/apps/webstore/

Mają też w ofercie żywicznego Mastera z plusem za polskie oznakowanie

Niestety warunki realizacji mogą być dla niektórych zaporowe: płatne przez paypal z góry i być może już za 3 miesiące, albo trochę dłużej, otrzymasz model (nie mają zapasu modeli tylko każdorazowo odlewają na indywidualne zamówienie).

Tego Mastera to mam bardzo dużą ochotę zamówić, C-295 chyba jest dla mnie nieco za duży na ten moment. Szkoda tylko, że na stronie nie mają zdjęć modelu Mastera, bo nie chciałbym zamawiać w ciemno. Chociaż jeśli jest na poziomie Aviojeta czy C-295 to byłoby w porządku.