Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Juffre napisał:

Trzeba dokupić. W aerografie z reguły jest 1/8". Musisz pytać sprzedawcy jaki gwint jest na reduktorze. Do tego dobrze jest kupić sobie szybkozłączkę.

A nie lepiej dopłacic na jedno wyjdzie i kupic cały zestaw?

https://24hobby.pl/pl/p/AEROGRAF-FA180XK-0%2C20%2C30%2C5-mm-Fine-Art/10943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robertmodelarz napisał:

Co sądzicie o tej piskawce: Aerograf dwufunkcyjny Adler AirForce9001 - ma teflonowe uszczelki.

Komplet zawiera:

Aerograf Adler AirForce9001 (z dyszą i iglicą 0,3mm)

dysze 0,2 oraz 0,5mm

iglice 0,2 oraz 0,5mm

złączkę i szybkozłączkę

 

https://www.adlernarzedzia.pl/oferta/pneumatyka/aerografy-akcesoria/aerografy-dwufunkcyjne/aerograf-dwufunkcyjny-adler-airforce9001

AirForce9001.jpg

Zamówiłem Procona PS-289 z Japonii.  Udało się bez vatu. Koszt 420zł.  Raczej bym tak próbował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Adlera 7790 - ma zaworek mac, ten się bardzo  przydaje jak zaczynasz, wiem po sobie, rzadko udaje się tak od razu trafić w konsystencje farby.

 Dysze niby ma 3, a maluje cały czas jedną: 0,3 nawet surfem  500.

Wszystko zależy też od skali, ja w 72 maluje większość bez zbiorniczka,  mniej czyszczenia.

Igłę sam wypolerowałem , zapiąłem do proxxona , papier 3000, pod kran z  wodą i rura...na błysk.

Nigdy w życiu bym nie dał za adlera prawie 400 stówek...kobinował bym jak @Juffre

Te chińczyki to max 200...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Adler AirForce9001 wydaje się być podobny do  Harder & Steenbeck Infinity, Prawdopodobnie też ma wkładaną, a nie wkręcaną dyszę na teflonowej uszczelce.

image.jpg?x=600&y=600

AirForce9001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd aircapa sugeruje, że jednak jest to dysza wkręcana, a jeśli chińczyk z dyszą wkręcaną to polecam konstrukcje z wykręcaną głowicą. Eliminuje to całkowicie problem z ukręcalnością dyszy 😄 oraz uszczelnianiem gwintu na niej, a także bardzo pomaga przy ewentualnym dokładnym myciu..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje psikanie zaczynałem od radzieckiego aerografu z bazaru, potem był łukowiak, następnie Revell.  Jakoś dawałem radę-zajeździłem kilka pseudoIWAT - też było OK. Teraz stać mnie już na aerograf Iwata HP-CR 0,5mm, którego używam do malowania podkładu, jednolitego kamuflażu oraz lakierowania modelu. Do precyzyjniejszych prac stosuję aerograf harder & steenbeck infinity cr+ .  Niestety jakość kosztuje. Malowanie aerografem wcale nie jest takie proste, kunszt wymaga ćwiczeń i nabycia odpowiedniego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mi przyjdzie aerograf to jaki polecacie do rozceinczania farb bo mam emalie humbrola i revella ale przesiadam powoli sie chyba na akryle. Wiec jakie polecacie do emalii i  akryli bo kompletuje sobie zamowienie z aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arhtus napisał:

Do Humbroli Tamiya X20, do akryli jeśli zapach nie jest problemem Mr.Color Leveling Thinner, lub jeśli zależy nam na słabszym zapachu Hataka Orange. 

Czyli jak kupie tego mr color to nie musze dawac juz opóźniacza mam rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arhtus napisał:

Jeśli nie masz bzika na punkcie "linii włosa" to nie musisz, jeśli takowego posiadasz to można jeszcze dodatkowo kombinować 🙂 ale tak, ten rozcienczalnik ma już w sobie opóźniacz. 

Dziekuje bardzo za szybką odpowiedz. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że warto zaszaleć i kupić flachę 400ml wyjdzie taniej, a taka butla jeśli tego nie będziemy pić starczy na dłuuuugo.

Trzeba jednak nadmienić, że rozcienczalnik ten naprawdę może być problematyczny dla niektórych, jeśli chodzi o zapach. 

 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jeszcze, że zamiast Mr. Color Levelling Thinner możesz użyć wersji budżetowej - High Level Thinner z Wamodu - używam od 2 lat i działa doskonale.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jeszcze, że zamiast Mr. Color Levelling Thinner możesz użyć wersji budżetowej - High Level Thinner z Wamodu - używam od 2 lat i działa doskonale.
Dokładnie. Działa świetnie, kosztuje mniej i łatwiej go bierze zwykły aceton przy czyszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cały OLX..ja bym radził ostrożność:

250 zł z powodu ,,tępej igły" ?? Jak tępej.?   

Opis ni z gruszki, ni z pietruszki: kupiłem ( nowy?? ) nie używałem, ale może być popsuty, 

i bez gwarantowanej przesłki olx.

Przelej kasę, a potem szukaj p. Jędrzeja.

Nawet numeru tel. nie podał.

Ja nie rozumiem tych ludzi, chcą coś sprzedać, a zachowują się jak paserzy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nr tel.Klikasz w prostokącik zadzwoń.Zawsze idzie zrobić wywiad przed jakimikolwiek zakupami.Sam natrafiłem na okazję nie raz i dwa.I można dogadać  zakup płacąc przy odbiorze.,Nie ma co reagować alergicznie zaraz.Podałem bo być może ktoś będzie chciał.Jak na razie nie mam złych przygód z olx.Raczej ludzie starają się być rzetelni.A i kwota to nie 20tysięcy.Więc nie wzbogacił by się.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Planuje sobie kupić nowe aero głownie do malowania warhammera farbami vallejo model color i innym "błotem".

Zawężyłem sobie sobie wybór pomiędzy SPARMAX HB-040 oraz FINE-ART 180X, wybrałbym fine arta ale nie jestem pewien czy dysza 0,2 mm nie będzie się za bardzo zapychać.  Jeśli ktoś używał ich do psikania vallejo to dajcie znać który się lepiej nadaje :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził Vallejo Model Air / Game Air zamiast Color. Farby z serii Air doskonale nadają się do malowania pędzlem natomiast Color do aerografu już średnio (można, ale po co).

Nie używałem tych konkretnych modeli ale tak : dysza 0.2 będzie wymagać trochę wprawy przy przygotowaniu farby do malowania, natomiast 0,4 nada się raczej do nakładania głównych kolorów i podkładów. Jakieś cieniowania i detale nie bardzo. Więc pytanie co rozumiesz prze malowanie.

Ja w przypadku figurek WH to z aerografu nakładam główne kolory (np biały przy Tau) a reszta to pędzel albo dość pracochłonne maskowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, push-up78 napisał:

.Jak na razie nie mam złych przygód z olx.Raczej ludzie starają się być rzetelni.A i kwota to nie 20tysięcy.Więc nie wzbogacił by się

A ja tak i zawsze będę ostrzegał przed ,,fajnymi ofertami" bez gwarancji i obietnicami na gębę i wysyłki kasy bez zabezpieczenia...

Tylko z przesyłką olx lub za pobraniem -

Pewno że się nie wzbogaci...za 250 zeta nawet policja to oleje, pytanie ilu takich ,,okazji" się wystawia???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.