Skocz do zawartości

Warszawski Festiwal Modelarski BABARYBA 2018 9-10 czerwca


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W imieniu Repliki oraz firmy Lukgraph z Krakowa pragnę pogratulować organizatorom świetnej imprezy. I nareszcie impreza okazała się największą w Polsce- "Wiadomo...Stolyca!!!".

Naprawdę fantastyczna atmosfera i świetna organizacja. Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie nas wszystkich. Już szykujemy się do przyjazdu za rok.

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozdrawiamy całą Modelarską Brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla organizatorów imprezy. Pomoc w ustawianiu modeli i udzielaniu informacji. Dużo nowych , ciekawych modeli na wysokim poziomie wykonania. Nic nie zdobyłem ,ale satysfakcja ,że parę moich modeli oceniono wysoko- to te pieczątki. Zrobiłem zakupy ,parę fotek i spotkałem dawnych Kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajną imprezę. Cieszy mnie, że na podłożu przygotowanym przez kilka lat Fiesty wyrosła ta impreza, która może zastąpić Bytom. My niestety nie mieliśmy takich możliwości jak IPMS, mam nadzieję, że wykorzystacie ten potencjał dobrze w przyszłym roku i będziecie starać się integrować całe środowisko. Fiesta miała inne priorytety i podejście do pewnych spraw, Wy macie inne, ok. Fajnie, że zachowaliście jednak upominki dla wszystkich juniorów bez wyjątku. Duży plus.

 

Dzięki za wyróżnienie (muszę odebrać, dzięki Bartek), za nagrodę za Gundama (byłem jedyny ale na obronę powiem, że cały Gundam jest przemalowany a nie tylko poskładany).

 

Z minusów:

- na rozdanie nagród wysyłajcie jednak kogoś kto bierze udział w organizacji i wie za co są poszczególne wyróżnienia i nagrody i nie mówi na Panzer jedynkę "Panzer i". Ten sam problem był rok temu na Fieście.

- rozdanie nagród może być przeprowadzone sprawniej

- rozważcie jednak pokazanie na ekranie zdjęć wyróżnionych modeli, przynajmniej nagród głównych. Rok temu nie było komu tego zrobić, teraz Was jest tylu, że powinno się udać.

- system rejestracji mógłby być bardziej przyjazny i wygodny dla użytkownika oraz mogłyby być pola do uwag do modelu np. na modyfikacje w modelu festiwalowym czy jednostki, z której pochodzi pojazd. Was to nie interesuje, ale mnie jako zwiedzającego tak, mimo, że to "tylko model festiwalowy".

- nie wiem czy te listewki i tasiemki się przydały, i tak były zniszczenia, dzieci i tak przyczepiały się do stołu, paski aparatów i tak zawadzały o modele. Kwestia dyskusyjna.

 

Z plusów:

+ upominek dla każdego juniora

+ ładne obrazki na fejsie

+ rozdanie nagród na czas

+ drukowane dyplomy

+ klimatyzowana hala

+ sporo handlu

+ chyba mało fakapów w bazie danych

+ inne fakapy niewidoczne dla zwiedzających

+ podział na kategorie najlepszy w Polsce, w końcu go wspólnie wypracowaliśmy przez 5 lat

 

Sędziowania nie oceniam bo nie patrzyłem za bardzo. Jedyne czym się zainteresowałem to wyróżnienia w pojazdach SF - jakoś tam było mało wyróżnień. Czekam na publikację wyników.

 

No to tyle, dzięki, gratulacje i powodzenia!

 

P.S.

Regulamin napiszcie swój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę przyszło mi na myśl żeby pojechać.Obejżałem zdjęcia i myśl ta zgasła jak świeczka.Nie będę się ośmieszał z moimi ulepkami.Choć z komentarzy wnioskuje że fajna impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na Fieście publikowane były zdjęcia wyróżnionych modeli. Myślę, że to najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązanie. Nazwisko autora nie jest potrzebne, raczej mało kto skojarzy konkretny model po wykonawcy.

 

Doczepiane "barierki" faktycznie często były naruszone, ale moim zdaniem to i tak dobry pomysł. Dodatkowy dystans między zwiedzającymi, a modelami zawsze jest na plus. Ciężej coś zaczepić rękawem, koszulą, plecakiem. Każde przechylenie "dystansu" oznaczało, że wziął on atak na siebie i zmniejszał zagrożenie modeli. Przed nachylonymi widzami w pełni ratuje niestety tylko odgrodzenie jakąś pionową barierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czekam na publikację wyników...

 

Niestety to może nie być takie proste, nas już obowiązuje RODO :(. Czekamy na potwierdzenie czy możemy opublikować nazwiska.

 

 

no i zaczęły się nam wszystkim schody w tym temacie - obawiam się że jeżeli uczestnik przy rejestracji nie wypełni odpowiedniej zgody to może być kłopot i nie wiem czy nawet wystarczy dodanie punktu w regulaminie że przystępując do konkursu wyraża zgodę automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czekam na publikację wyników...

 

Niestety to może nie być takie proste, nas już obowiązuje RODO :(. Czekamy na potwierdzenie czy możemy opublikować nazwiska.

 

 

no i zaczęły się nam wszystkim schody w tym temacie - obawiam się że jeżeli uczestnik przy rejestracji nie wypełni odpowiedniej zgody to może być kłopot i nie wiem czy nawet wystarczy dodanie punktu w regulaminie że przystępując do konkursu wyraża zgodę automatycznie

 

Jakie tam schody Skoro na rozdaniu nagród można było bez przeszkód czytać głośno kto, co i za co dostał to i w formie pisemnej można to umieścić.

W razie ewentualnych oporów zawsze można podać w wynikach nazwę modelu, imię i pierwszą literę nazwiska autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie!

A mnie pouczano ,że imię i nazwisko to nie dane osobowe w sensie RODO.

Za to wręcz odwrotnością powyższych postów podanie czegokolwiek mogącego zpersonifikowac delikwenta to właśnie naruszenie rodo. Tak więc podanie np modelu przy nazwisku człowieka pozwala zawęzić do konkretnej osoby . Parodia ale do tego doszło.

Podobno nawet adres IP to dane osobowe. Podanie cech np żywieniowych do catheringu to naruszenie RODO bo np.tylko jedna osoba z grupy jest np uczulona na jakies pokarmy i to pozwala ją zidentyfikować.

Koszmar się spełnia

 

Dlatego sensownie i bezpiecznie byłoby wkleić zdjęcia modeli bez autorów. Z modelarskiego punktu widzenia wygrywa model nie twarz. A przynajmniej mam nadzieję.

 

W rejestracji był adres mailowy więc można poprosić o przesłanie zdjęcia modelu bo podejrzewam ,że nikt nie był przygotowany na takie durtnoty jak rodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna impreza , wg mnie najlepsza jaką u nas widziałem .

Gratulacje dla organizatorów.

Jeśli chodzi o ograniczniki przy stołach i taśmę - jesli są mało skuteczne , to zawsze można je zastąpić

elektrycznym pastuchem.

JN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobał ten festiwal, na prawdę dużo modeli do oglądania, i bardzo wiele na świetnym poziomie. Dodatkowo niektóre modele kartonowe budziły ogromny mój podziw, bo parę razy musiałem sprawdzać czy nadal oglądam klasę kartonów czy to już plastiki. Świetne miejsce, klimatyzacja niejednemu odwiedzającemu uratowała życie

Po cichu tylko liczę że kiedyś wróci pomysł z wyświetlaniem nagrodzonych modeli na rzutniku, to była jedyna poważna rzecz której mi brakowało, a już szczególnie mojej małżonce, która była ciekawa nagrodzonych modeli ale nazwy modeli i nazwiska niewiele mówiły, a i ja w większości przypadków nie mogłem dopowiedzieć o które prace chodziło.

Z niecierpliwością oczekuję przyszłej edycji.

 

No i jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, mianowicie obok modeli wyróżnionych (chyba) przez burmistrza Ursynowa stały figurki niedźwiedzi, tak mi się wydaje bo stała obok mojej dioramy i przy rozdaniu otrzymałem stosowny dyplom, ale jak już odbierałem model, to gdzieś zniknęła, odbierałem już jako jeden z ostatnich, nikt nie był w stanie powiedzieć co się z nią stało, albo czy tak miało być Może ktoś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valkyria w domu, ale cały czas jesteśmy pod wrażeniem rozmachu i wzorowej organizacji, atmosfery oraz pozytywnej modelarskiej energii, która udzieliła się chyba wszystkim modelarzom i zwiedzającym. Z mojej strony szczególne podziękowania za pozytywny odbiór moich prac jak również konstruktywną krytykę (bywa znacznie bardziej inspirująca niż nie jedna pochwała). Bardzo dziękuję za otrzymane nagrody specjalne Toro Model Trophy i InKoguto. Jeszcze raz brawa dla organizatorów, sędziów (biorąc pod uwagę taką liczbę prezentowanych modeli oraz niemal kosmiczny poziom wielu z nich zadanie było dużym wyzwaniem) oraz samych modelarzy.

Valkyria Grudziądz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce to sie da - swietnie przygotowana i sprawnie przeprowadzona impreza ze znakomita obsada ;)

Impreza i wyniki byly publiczne wiec wersja elektroniczna nie powinna stanowic naruszenia rodo, a sugestia z galeria wyroznionych jeszcze lepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wpisy aż serducho rośnie. Na prawdę fajnie jest przeczytać tyle ciepłych słów pod naszym adresem!

Jeśli faktycznie aż tak wysoko podnieśliśmy poprzeczkę, to od przyszłego tygodnia zaczynamy cykliczne treningi, żeby dać radę za rok Co do Flachy, powoli dochodzi do siebie, jak my wszyscy z resztą. Już dziś mamy pomysły co można zrobić lepiej, więc będziemy powoli zbierać się do kolejnego festiwalu.

Tak czy inaczej będziemy dokładać wszelkich starań aby za rok impreza była jeszcze lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Flachy, powoli dochodzi do siebie

 

Bardzo dobra wiadomość

Mam nadzieję że do września osiągnie pełną gotowość bojową bo mu nie odpuszczę

A impreza w dechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłącze sie z komentarzem. Trzeba przyznać, że macie rozmach ! Hala super, jak na polskie warunki chyba najlepiej zorganizowany festiwal. Konkurencja w większości klas naprawdę ogromna ! Może trochę rozdanie nagród kulało, zbyt przeciągało się w czasie. Moja kobieta ledwo wytrzymała No i szkoda, że nie doczekałem się dyplomu za przyznane wyróżnienie, ale to szczegół, choć w konkurencji dość prestiżowej jak dla mnie ( sam. śmigłowe 1:72).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, mianowicie obok modeli wyróżnionych (chyba) przez burmistrza Ursynowa stały figurki niedźwiedzi, tak mi się wydaje bo stała obok mojej dioramy i przy rozdaniu otrzymałem stosowny dyplom, ale jak już odbierałem model, to gdzieś zniknęła, odbierałem już jako jeden z ostatnich, nikt nie był w stanie powiedzieć co się z nią stało, albo czy tak miało być Może ktoś wie.

 

To prawda, modele wyróżnione przez Burmistrza Dzielnicy Ursynów Roberta Kempę, były oznaczane czerwonymi niedźwiedziami, po zakończeniu imprezy zostały zebrane na następny rok , nie przewidywałem ich rozdawania, zwłaszcza, że to produkcja jednostkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.