Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się, że wszyscy tu dywagujemy, a nikt nie zagląda na Facebooka, gdzie od miesiąca wisi taki komentarz:
image.png.303e423b848ba5a754ed8839d3ac8185.png

 

Wciąż uparcie zapowiadają kolejne modele, więc wciąż trzymam kciuki, że wyjdzie przynajmniej szaro-pomarańczowa Anakonda :mrgreen:

Tak, widzę, że proszą o nierozpowszechnianie informacji o TS-8, ale śmiem postrzegać to jako sarkazm - wrzucili to już w publiczny komentarz na Facebooku, bardziej rozpowszechnić informacji się w XXI wieku nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, kurczę, jak mi się marzy ten Sokół w 1/72... TOPRowski, SAR,... Chyba nawet Biesa kupiłbym, żeby ich ośmielić do 1/72 😉

 

A nie wiecie jak tam z Dromaderem w 1/72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, socjo1 napisał:

Kurczę, kurczę, jak mi się marzy ten Sokół w 1/72... TOPRowski, SAR,... Chyba nawet Biesa kupiłbym, żeby ich ośmielić do 1/72 😉

 

Już był ( jest) lepszy, gorszy ale jest. Biesa nie ma i to on jest rodzynkiem 😁

topr 1.jpg

topr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipsg napisał:

Dziwię się, że wszyscy tu dywagujemy, a nikt nie zagląda na Facebooka, gdzie od miesiąca wisi taki komentarz:
image.png.303e423b848ba5a754ed8839d3ac8185.png

 

Wciąż uparcie zapowiadają kolejne modele, więc wciąż trzymam kciuki, że wyjdzie przynajmniej szaro-pomarańczowa Anakonda :mrgreen:

Tak, widzę, że proszą o nierozpowszechnianie informacji o TS-8, ale śmiem postrzegać to jako sarkazm - wrzucili to już w publiczny komentarz na Facebooku, bardziej rozpowszechnić informacji się w XXI wieku nie da. 

Ciekawe, u mnie ich fb wyświetla to :

a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kopernik napisał:

Ciekawe, u mnie ich fb wyświetla to :

 

I dobrze wyświetla, to co wrzuciłem to ich odpowiedź na jeden z komentarzy z pytaniami, który pojawił się właśnie pod zdjęciami tego czeskiego Sokoła 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W messendzerze poprosiłem o oficjalne info i też cisza, zero reakcji na stronie jak widać 😞 więc oficjalnie temat jest w próżni 😞 aż pobiegłem do zaprzyjaźnionego modelarskiego i kupiłem tego, który był na stanie. Lepszy wróbel w garści... 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
6 godzin temu, Wojtu204 napisał:

Więc nie tylko ja podchodzę sceptycznie do plastikowych zapowiedzi Answera? 😉

Powiedzmy, że z zasłyszanych wieści sytuacja Answer Plasic Model nie napawa optymizmem, ale może pozytywnie zaskoczą.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie Sokołami transportowymi, niemieckiej policji i czeskich było chyba na tyle małe, że koszty projektu się nie zwróciły. Bo wszyscy czekali na hity, tj Anakondę i Głuszca.

Wygląda na to że taktyka wydawania mniej atrakcyjnych tematów na starcie, która sprawdza się przy dużej firmie, niekoniecznie jest dobra przy premierze pierwszego modelu nowego gracza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta niepewność też nie sprzyja, bo nie wiadomo, czekać, odpuścić temat, czy brać co jest i kombinować... 🤔

Osobiście czekam na Głuszca, ale w obliczu możliwego nieukazania się, złapałem pierwszą wersję jaka była dostępna, kalkomanie do zielonego SAR i będę się cieszyć tym co mam. Choć jeśli ukaże się Głuszec, to też kupię, ale ile jest takich osób, które po prostu odpuszczą 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

WTEM

 

Kurczę, ja naprawdę kibicuję Answerowi i życzę mu jak najlepiej, ale z drugiej strony... Nieoficjalnie zapowiedzieli oficjalną zapowiedź (sic!) Biesa jeszcze na luty, tymczasem mamy już koniec marca 2021 roku, Answer do swoich zapowiedzi w 1:72 dorzuca trzeci już samolot, mimo że nie ma jeszcze żadnych konkretów o pierwszym i drugim (a i kolejne Sokoły oraz Anakondy w 1:48 cicho czekają na swój czas). Staram się zrozumieć ich politykę informacyjną i strategię marketingową, ale chyba naprawdę nie jestem w stanie.

 

image.thumb.png.dce97f6bbb056ca1fc6ecf0de5a919c3.png

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Answer dopiero wchodzi w modele plastikowe. Dajmy im chwilę czasu na przestawienie się z modeli kartonowych :wink:

Ale tu czas działa na niekorzyść. Pieniądze zainwestowane w projekt i formy się nie zwracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogliby zrobić jak arma hobby i eduard i sprzedawać same wypraski bez pudełek. Było by szybciej niż zamawiać kalki, pudełka i drukować instrukcje. Dopiero po jakimś czasie mogliby ruszyć z pełną sprzedażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

mogliby zrobić jak arma hobby i eduard i sprzedawać same wypraski bez pudełek. Było by szybciej niż zamawiać kalki, pudełka i drukować instrukcje. Dopiero po jakimś czasie mogliby ruszyć z pełną sprzedażą

A Ty wierzysz, że w dzisiejszych czasach ktoś produkuje wypraski w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

mogliby zrobić jak arma hobby i eduard i sprzedawać same wypraski bez pudełek. Było by szybciej niż zamawiać kalki, pudełka i drukować instrukcje. Dopiero po jakimś czasie mogliby ruszyć z pełną sprzedażą

Przede wszystkim mogli zacząć dystrybucję Sokoła od jakichś bardziej chodliwych wariantów niż Czech albo marynarski W-3T, a w skali 1:72 skupić się na jednym, a nie na trzech modelach.

Właśnie dlatego, że daję im dużo czasu na wejście w branżę i nie spodziewam się, że będą wyciągać z rękawa jeden model za drugim, wolałbym żeby wydawali modele wolniej ale systematycznie, niż tak jak teraz... wciąż trzymam kciuki, a Anakondę kupię jak tylko będzie możliwość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.