Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół od Mirage Hobby w 1/72 i Answer Plastic Kits w 1/48, 1/72


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, myszaty napisał:

Przepraszam kolego @mandrivecsale byś się zdziwił ile w Polsce jest firm posiadających wtryskarki które produkują na dużą lub mniejszą skalę.

Wystarczy mieć formy...Sam znam 5...

Do takiej produkcji wystarczy 1 - 2 wtryskarki. 

Kolego @myszaty - wiem co to jest wtryskarka i jak się produkuje komponenty plastykowe. Sam ma za płotem całkiem sporą firmę KON-PLAST, która tłucze z plastyku co się da. Weź tylko pod uwagę dwie sprawy: primo - w kraju jest drożej, na przykład z Chin takie ramki nie są liczone na sztuki, tylko kontenery; secundo - jak sam napisałeś trzeba mieć formy, a to w tym biznesie najdroższy temat (zaprojektowanie i wykonanie form). Znowu najtaniej wychodzi zlecenie tego skośnookim. A problem zaczyna się wtedy, kiedy nie masz form w ręku, tylko są u dostawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mandrivecs napisał:

A Ty wierzysz, że w dzisiejszych czasach ktoś produkuje wypraski w kraju?

ZTS Plastyk :mrgreen:

 

A tak poważnie, to naprawdę nikt oprócz nich nie produkuje w Polsce? To w takim razie niech piszą na pudełku made in ChRL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taką mam prośbę - jako osoba żywo zainteresowana modelami Sokoła - przenieście dyskusję o tym kto, gdzie i jak produkuje do innego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rozumieć 😉, tylko jeżeli zakładamy że nie mają form - to  z czym do ludzi?

Inna sprawa że kontenery z chin już też nie są takie tanie...a i ilości też trzeba przeliczyć na zapotrzebowanie rynku.

Dlatego zleca się zrobienie wyprasek, a nie dziubie samemu nieprawdaż?😁

Może dlatego to tak kuleje, bo próbują pogodzić ilość/ jakość/ cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

ZTS Plastyk :mrgreen:

 

A tak poważnie, to naprawdę nikt oprócz nich nie produkuje w Polsce? To w takim razie niech piszą na pudełku made in ChRL...

Arma Hobby ma całą produkcję w Polsce.  Produkcja formy, produkcja wyprasek i wszelkich dodatków Made in Poland. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

Arma Hobby ma całą produkcję w Polsce.  Produkcja formy, produkcja wyprasek i wszelkich dodatków Made in Poland. 

 

A kończąc wątek polskich producentów to oprócz Army i ZTSu ktoś jeszcze w polsce produkuje?
Mistercraft raczej kupuje wypraski, a IBG? Robią w kraju? First to Fight w ChRL podobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 22:30, mandrivecs napisał:

A Ty wierzysz, że w dzisiejszych czasach ktoś produkuje wypraski w kraju?

- " Lokalizacja naszej produkcji w Polsce okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Mamy bardzo solidnych partnerów, którzy dostarczają nam wysokiej jakości produkty. Znakomicie nam się współpracuje. Polska leży ponadto za miedzą, co umożliwia realizację dodatkowych serii produkcyjnych w ciągu dwóch do trzech tygodni .Podobna produkcja w Chinach trwałaby 3 miesiące " – mówi Bernd Wiegmann, współwłaściciel firmy REVELL....
a Answer jeśli chce produkować taki model i do tego na bieżąco, nie ma wyjścia. Jak w Chinach zamówią 1000 modeli to przy kosztach jakie muszą ponieść cena będzie jak z kosmosu. Producent chyba nie będzie chciał od razu 1000 szt bo, będzie musiał wynająć magazyn na kilka lat. Takie inwestycje kalkulowane są na kilkanaście lat ! 

Edytowane przez kopernik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kopernik napisał:

- " Lokalizacja naszej produkcji w Polsce okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Mamy bardzo solidnych partnerów, którzy dostarczają nam wysokiej jakości produkty. Znakomicie nam się współpracuje. Polska leży ponadto za miedzą, co umożliwia realizację dodatkowych serii produkcyjnych w ciągu dwóch do trzech tygodni .Podobna produkcja w Chinach trwałaby 3 miesiące " – mówi Bernd Wiegmann, współwłaściciel firmy REVELL....
a Answer jeśli chce produkować taki model i do tego na bieżąco, nie ma wyjścia. Jak w Chinach zamówią 1000 modeli to przy kosztach jakie muszą ponieść cena będzie jak z kosmosu. Producent chyba nie będzie chciał od razu 1000 szt bo, będzie musiał wynająć magazyn na kilka lat. Takie inwestycje kalkulowane są na kilkanaście lat ! 

To już wiesz dlaczego modeli Sokoła w sklepach brak?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mandrivecs napisał:

To już wiesz dlaczego modeli Sokoła w sklepach brak?

Model jest, od AJ, obecnie przejęty przez Mirage.  Model Answer rodzi się w bólach, mam nadzieję, że zrobili wcześniej jakieś badania rynku i biznesplan. Bies , to dopiero wyzwanie, ciekawy jestem, na ile sztuk szacują sprzedaż w pierwszym roku ? 

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kopernik napisał:

Answer rodzi się w bulach

widzę Kolega cytuje klasyka... :mrgreen:
0000VQJZOPIEIFKL-C321.jpg.9a81ff7f0b44e511ca6ba690b59fa1e9.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dostałem odpowiedź od ANSWER na pytanie czy temat Głuszcza upadł:

"Nic nie upadło a wręcz przeciwnie. Po prostu część mocy produkcyjnych została przekierowana na projekt Casa C295. W maju powinien być dostępny w sprzedaży wojskowy W-3RL oraz policyjny W-3. Anakonda pewnie  po wakacjach a Głuszec lub W/WA (jeszcze nie wiadomo który pierwszy) to raczej początek przyszłego roku. W międzyczasie rzecz jasna Biesy oraz być może jakiś modelik niespodzianka ;)"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ja z zapytaniem.

Czy jest ktoś w posiadaniu zdjęć Sokoła TOPR z nartami.

Chodzi mi gównie o fotki zrobione na ziemi, gdzie widać szczegóły jak sposób mocowania i tego typu rzeczy.

Kilka zdjęć w locie od spodu mam, ale to za mało.

pzdr Grzegorz

Edytowane przez Grzegorz Stróżek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 09:50, zenek_65 napisał:

Dostałem odpowiedź od ANSWER na pytanie czy temat Głuszcza upadł:

"Nic nie upadło a wręcz przeciwnie. Po prostu część mocy produkcyjnych została przekierowana na projekt Casa C295. W maju powinien być dostępny w sprzedaży wojskowy W-3RL oraz policyjny W-3. Anakonda pewnie  po wakacjach a Głuszec lub W/WA (jeszcze nie wiadomo który pierwszy) to raczej początek przyszłego roku. W międzyczasie rzecz jasna Biesy oraz być może jakiś modelik niespodzianka ;)"

No jasny gwint, teraz mi zwyczajnie opadły ręce. Taki szybki przegląd zapowiedzi Answera w temacie Sokołów z ostatniego roku:

Screenshot_20210531-194039.png.f5c891753791b611a7d63b337d82b133.pngScreenshot_20210531-194103.thumb.png.af25b2c230f13c515d660fba10f92841.pngScreenshot_20210531-194131.png.fbcede88d1ec526b293991a1bbaf0553.png

 

Zwracam uwagę na upływ czasu od tych komentarzy, rok i pół roku temu. Jutro minie dokładnie 13 miesięcy od pokazania box-artu z Anakondy z zapowiedzią, cytuję: "blisko, coraz bliżej... na początek najnowsza wersja". Od kolejnych W-3 wydaje się być coraz dalej niż bliżej, a do tego przed Anakondę wepchnął się zdecydowanie bardziej niszowy śmigłowiec policyjny.

 

Rozumiem że covid mógł ich przystopować, ale jeśli od roku składają deklaracje z których nic nie wynika, to skąd pomysł żeby rozgrzebywać sobie Casę, Biesy i Wilgę? Czy z punktu widzenia rozwijającego się przedsięwzięcia nie lepiej doprowadzić wreszcie jakiś projekt do końca i zacząć na nim zarabiać, a przede wszystkim - zbudować jakieś zaufanie odbiorców?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Covid mógł ich zastopować na przeróżne sposoby, począwszy od problemów z chińskim dostawcą, a skończywszy na najbardziej niefajnej opcji, czyli wyłączeniu kogoś z zespołu przez chorobę. Tak czy inaczej, kompletnie nie rozumiem co tu się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli formy robią w Chinach to choćby z uwagi na opóźnienia we frachcie morskim ok 1 miesiąc dłużej, tworzywa też słabiej dostępne i dużo droższe... Choćby na tekturę na pudełka trzeba czekać teraz 2-3razy dłużej... Finalny wpływ covidu na całą gospodarkę niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie nie o Gluszcu czy Anakondzie - bo dla mnie to smiglaki bez " duszy" jak np Mi-24, Puszczyk czy chocby nawet Mi-2

Czekalem szesc lat na Skyhawka ( i nie kupilem, bo byle co ), to poczekam piec lat na Wilge. Niech wiec firma Answer  dziala dalej

z Sokolem albo i bez 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, może ich kowid powstrzymał na parę miesięcy z dostawami, więc w międzyczasie nie próżnowali i robili projekty kolejnych modeli. I może wszystkie na raz przez to się pojawią na rynku i przestaniecie marudzić :D

 

Ale tak będąc bardziej poważnym, to też raczej nie czekam z niecierpliwością. Cierpliwości trzeba mieć sporo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na cokolwiek od Answera. W ich  sklepie internetowym cały czas widnieją dostępne modele sokoła. W obecnej niejasnej sytuacji napisałem, czy jest możliwość kupna za pobraniem. Odpowiedź : Nie, tylko przedpłata. Nie gra na kilometr. Tym bardziej że że sklepów modelarskich sokoły wymiotło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.